І побачать, і почують
Ясно бачити і чітко чути — для усіх німецьких дітей — норма. Якщо ж виникають якісь проблеми, там батьки звертаються до лікаря, який безкоштовно виписує окуляри або слуховий апарат. Тому діти з послабленим зором чи слухом у Німеччині відвідують звичайні школи і, зростаючи серед однолітків, нормально адаптуються у доросле життя.
В Україні ситуація інша. Діти з вадами зору чи слуху живуть та навчаються в ізоляції від світу, серед таких самих дітей в інтернатах. Вони не мають можливості відвідувати загальноосвітні школи, набиратися знань і суспільних навичок, що, у свою чергу, ускладнює їхні контакти з довколишнім світом. Звісно, в Україні є й окуляри, і слухові апарати, але, на відміну від Німеччини, вони не оплачуються державною системою охорони здоров’я. Послуги кваліфікованого отоларинголога або офтальмолога — дорогі, а відтак доступні небагатьом з батьків, які виховують дітей з вадами зору чи слуху. Ще одна проблема: ті слухові апарати, які є в розпорядженні інтернатів, малоприйнятні для використання малечі, оскільки призначені для дорослих і не налаштовані на слух дітей. Більше того, вартість цих апаратів висока (перевищує місячну заробітну плату вчителів), тож їх, трапляється, видають дітям лише під час уроків, а потім замикають у сейфах. За умови, коли дитина не носить постійно слуховий апарат, їй важко навчитися говорити, і замість цього діти вивчають мову жестів, щоб якось спілкуватися між собою.
Проблемами українських дітей зі слабким зором та слухом переймається німецький благодійний фонд «Раунд Тейбл». Молоді люди, а членами цього клубу можуть бути лише ті, кому до 40 років, поставили за мету забезпечити 1000 дітей в Одесі та області високоякісними слуховими апаратами й окулярами. Підтримують цей проект міністр у справах сім’ї Німеччини Крістіна Шрьодер і боксер Володимир Кличко. Тривалість цього проекту — мінімум п’ять років. Його девіз: «Якщо хоча б одна дитина з тих, хто отримав допомогу, зможе в підсумку вести нормальне життя — значить, наш проект вдався».
У травні цього року перша партія дітей Одещини вже пройшла обстеження й отримала слухові апарати та окуляри, які були підібрані за потребами кожної конкретної дитини.
Й ось нещодавно німецькі благодійники знову завітали до Одеси з новою партією окулярів та слухових апаратів.
Учасник проекту Маким Любаскін на прес-конференції, яка відбулася з цієї нагоди, розповів:
— Обстеживши близько 500 дітей, учасники проекту зібрали кошти, замовили і привезли слухові апарати для 400 та індивідуально підібрані окуляри для 122 дітей з малозабезпечених родин Одещини та Кіровоградщини. Сподіваємося, що цими днями діти отримають свої апарати та окуляри. Такі ж подарунки вже готуються у Німеччині для дітей Київської, Житомирської, Івано-Франківської областей.
Разом з апаратами благодійники привезли подарунки для дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, які були зібрані їх німецькими однолітками.
— На трьох вантажівках ми привезли 15 тисяч подарунків, — розповідає учасник проекту Томмі Фюгер, — які зібрали та запакували німецькі діти. Ці дарунки вони придбали за власні кошти. Ми хотіли б уже сьогодні роздати їх, але гуманітарна допомога, на жаль, затримується на митниці.
Іноді митні процедури в Україні тривають дуже довго.
Учасниця проекту, депутат німецького бундестагу Карін Штренц розповіла на прес-конференції:
— У нас цього року дуже добрий контакт з українським послом у Німеччині, і ми вважаємо, що у наступному році допомога буде ще вагомішою. Кожен з нас — невелика деталька у цьому механізмі, і нам дуже хочеться, щоб пісок з цього механізму врешті висипався і він запрацював ще ефективніше, ще краще.
Ольга ФІЛІППОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206