Важливий результат, важливий і досвід
Наприкінці листопада Черкаси приймали перший етап Європейської юнацької баскетбольної ліги серед команд 1996 року народження. У цих престижних змаганнях кращих команд Східної Європи Одесу вже втретє представляє «СДЮСШОР №2 — Хімік» під керівництвом Дмитра Шаламова. Два попередні роки одесити показували гідні підсумкові результати: п’яте місце в сезоні 2009 — 2010 і четверте — в сезоні 2010 — 2011.
Перший день нинішнього турніру для одеситів почався з гри проти господарів майданчика. Черкаська команда при заповнених домашніх трибунах зустріла підопічних Шаламова потужним пресингом, який за дві п’ятнадцятихвилинки позначився різницею в 20 пунктів. Зібравшись після перерви, наші хлопці виграли обидві чверті, але це вже не могло вплинути на загальний результат зустрічі: «Країна Баскетболія» — «СДЮСШОР №2 — Хімік» — 74:55. Друга зустріч із збірною командою одного із східних воєводств Польщі «Померанія» пройшла цілком під диктовку нашої команди. Одеська молодь добре реалізовувала всі свої можливості і, не програвши жодної чверті, впевнено узяла гору — 67:44.
Наступного дня одесити починали із зустрічі зі срібним призером Польщі — командою «Вроцлав». Дуже напружений поєдинок закінчився перемогою наших земляків — 47:41. Друга гра цього дня стала найгіршою за три роки виступів у ЄЮБЛ. Хлопці самовіддано грали в обороні, але втрата через травму лідера атаки Костянтина Шнейдера позначилася на результаті: «СДЮСШОР №2 — Хімік» — БК «Хімки» (Хімки, Московська область) — 29:48.
Наступного ранку команда вийшла на паркет, здолавши гіркоту поразки, й упевнено перемогла «Кайзермес» (Рига, Латвія) з рахунком 76:57.
Тренер команди Дмитро Шаламов, повернувшись в Одесу, поділився своїми враженнями про цей турнір.
— Чи справилися хлопці з поставленим завданням?
— Коли я чую слово «завдання», у мене перед очима відразу виникає образ учителя з математики, який, якщо те завдання не вирішу, поставить мені двійку. От тільки школяр не усвідомлює, наскільки це завдання знадобиться йому у житті. Він просто намагається будь-якими способами його розв’язати. А коли виростає, дивиться на це трохи іншими очима.
Я думаю, що й у спорті потрібно дивитися трохи вперед. Цей рік не став винятком і пройшов за вже знайомим сценарієм: невдала гра з господарями туру та з БК «Хімки». Але є одне але! Цього року команда не підключає жодного баскетболіста з інших клубів і всі 12 гравців виходять на майданчик для набуття цінної ігрової практики. Як тренер, вважаю, це ріст! Грати повинні всі хлопці, які становлять потенційний інтерес для клубу. Особливо в старшому віці.
Щодо завдань, то я ставлю завжди максимальні. Та якщо доведеться покласти на терези результат гри чи ріст окремого гравця, спробую докласти всіх зусиль, щоб поєднати обидва чинники.
— Хто з гравців виступив у Черкасах на гідному для Європи рівні?
— З усіх зустрічей ми відверто провалили поєдинок із БК «Хімки». Наша атака не змогла забезпечити прийнятний результат. Але такі ігри — це, скоріше, рідкість. Тому на них не варто сильно загострювати увагу і дратувати себе та хлопців невдачею. Таку гру потрібно просто забути, вважаючи, що опинилися не в тому місці і не в той час.
З гравців хотів би відзначити Костянтина Шнейдера, Сергія Приймака, Євгена Балабана, Микиту Каркищенка, які на доброму рівні відіграли весь турнір. Останню ж зустріч уся команда провела відмінно.
— Де, коли і з ким зустрінуться наші юні баскетболіти у наступному турі?
— Другий тур пройде наприкінці січня в литовському місті Паланга. Нашими суперниками будуть екс-чемпіон Євроліги ЦСКА (Москва, РФ), литовські команди з Паланги та Вільнюса, латиський «Спарс» та чемпіон Естонії — таллінський «Сокк». Завдання на тур — п’ять перемог. Для цього необхідно краще підготуватися. З огляду на те, що хлопці не тренуються разом (Балабан і Приймак — представники БК «Хімік»), доводиться грати «з листа». Саме це підводить у моменти, коли гра виходить з-під контролю. І все ж це прекрасна школа для юних баскетболістів, і спасибі керівництву клубу «Хімік», що дає своїм потенційним гравцям таку можливість. У нас гарні хлопці, бійці, і я впевнений, що це йде їм тільки на користь, дозволяючи шліфувати майстерність.
Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба Одеської обласної
федерації баскетболу.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
050-55-44-203, 050-55-44-206