№ 96 (21256) субота 3 грудня 2011 року

Переглядів: 1353

Доленосність моменту

Європарламент виступив за парафування угоди з Україною до кінця цього року, про це йдеться у відповідній резолюції, схваленій 1 грудня.
Саміт Україна — ЄС, на якому планується парафування угоди про асоціацію, запланований на 19 грудня.
Зважаючи на доленосність моменту, який може назавжди змінити історію нашої держави (якщо, звісно нинішня влада скористується унікальним шансом і не піддасться на безпрецедентний тиск Москви, існування якого визнав Європарламент), пропонуємо вашій увазі текст резолюції, схваленої у день 20-річчя референдуму, на якому народ України сказав «Так» незалежності нашої держави.
Попри певну складність сприйняття цього документа, все ж радимо вам уважно його прочитати, оскільки він містить чіткі рекомендації і вимоги, які доведеться виконати нашій країні, щоб стати повноправним членом європейської родини.

Переглядів: 1195

Для гордості підстав мало, а от для ганьби...

Узагальнені результати України в рейтингах міжнародних організацій щодо різноманітних сфер життя вражають: країна посідає третє місце в Європі за кількістю автомобілів класу «люкс», водночас чверть українців живуть за межею бідності.
Сайт «Оглядач» у п’ятницю оприлюднив рейтинг, у якому перша п’ятірка українських досягнень і антирекордів виглядає так:

Переглядів: 1308

Розуміння, увага й повага

Турбота про інвалідів, травмованих на виробництві, — обов’язок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
У 1992-у за підсумками Десятиріччя інвалідів (1983 — 1992), що проводилося під егідою Організації Об’єднаних Націй, Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Це десятиріччя було періодом зростання обізнаності та організації заходів, спрямованих на покращення стану людей з фізичними вадами, надання їм рівних можливостей. Як наслідок, Генасамблея підкреслила важливість висвітлення цієї події для подальшої інтеграції в суспільство людей з обмеженими можливостями. Завдання Всесвітньої програми дій стосовно інвалідів полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності, відновлення працездатності та реалізація мети «рівності» й «повної участі» інвалідів у соціальному житті та розвитку. Ці концепції повинні прийматися однаково та мати рівну першочерговість у всіх країнах, незалежно від їх розвитку.

Переглядів: 4794

Нові можливості «Швидкої води». Чи скористаємося?

«Швидка вода» — так перекладається з кельтської назва Дунаю, ріки, яка об’єднує своїми берегами багато країн Європи. Дунай починається у Німеччині, в горах Шварцвальду, гірськими потічками і, протікаючи через значну частину Європи, впадає у Чорне море, розгалужуючись дельтою в Одеській області.
Нещодавно на Одещині відбувся «Дунайський інвестиційний форум» — щорічна зустріч представників міжнародного співтовариства країн Дунайського регіону, серед яких Австрія, Болгарія, Німеччина, Румунія, Молдова, Сербія, Словаччина, Угорщина, Україна. До них приєдналися представники Туреччини, готові інвестувати кошти у прибуткові проекти, пов’язані з Чорноморським регіоном. Переговори посланців з країн басейну Дунаю, міжнародних організацій та інвесторів тривали кілька днів.
Не секрет, що географічне розташування українського Придунав’я є унікальним та дає можливість для розвитку потужного міжнародного транспортного вузла.

Переглядів: 4741

Київ — Будапешт. Зустріч в Одесі

Міністри України та Угорщини оголосили про співпрацю. В Одесі пройшов дводенний українсько-угорський бізнес-форум. У рамках заходу відбулося двостороннє підписання протоколу про пріоритети співпраці. Задіявши банківську систему угорської сторони, Одещина сподівається розвивати виноробство та приводити до ладу каналізаційні стоки.
Про що ще домовилися дипломати?
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк і міністр національного розвитку Угорської Республіки Тамаш Феллегі відкрили дводенний українсько-угорський бізнес-форум, учасники якого обговорили ключові питання співпраці між країнами-сусідами та ознайомилися з інвестиційними можливостями регіонів двох держав.

Переглядів: 1118

Микола Присяжнюк: «Сьогодні ми ще не панікуємо...»

Аграрії на роздоріжжі. Через осінню посуху Одещина може недобрати третину врожаю озимих пшениці та ячменю, а втрати олійних культур, зокрема ріпаку, складуть 80%. Втім, як заявляє міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, панікувати передчасно. Опріч того, що Україна має добрий запас зерна попереднього врожаю, селянам, пообіцяв він, дадуть можливість реанімувати посіви.
Чиновники, які пообіцяли рекордний в історії України врожай зерна в 2012 році — 54,3 мільйона тонн, — швидше за все, погарячкували. Свої корективи у такі бравурні плани внесла посуха: останні 75 — 80 днів практично не було опадів. Це позначилося і на темпах посіву озимих культур, і на їхньому стані перед входом у зиму. За словами глави Мінагропроду, востаннє в Україні схожа ситуація була півстоліття тому. Наразі міністерство радить аграріям не бити на сполох, і все ж готуватися до пересіву та підживлення рослин, а отже, й до додаткових фінансових витрат. Із 8 мільйонів гектарів озимини пересіюватимуть 1,5 мільйона. «Сьогодні ми ще не панікуємо. Але є доручення прем’єр-міністра створити робочу групу з підготовки весняно-польових робіт і ліквідації тих негативних наслідків, які будуть після виходу з зими», — розповів Микола Присяжнюк.

Переглядів: 1336

«Моє серце співає»

Під такою назвою 27 листопада відбувся сольний концерт заслуженої артистки України, професора Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової Олени Стаховської.
На деякий час переповнена камерна зала Одеської обласної філармонії перетворилася в царство української пісні, романсу, музики. Ведуча концерту — заслужений працівник культури України Ганна Розен — висвітлила внутрішні джерела творчості талановитої співачки, яку давно називають «одеським соловейком».

Переглядів: 1208

Пісня повертає у молодість

Безробіття — не лише сьогоднішня біда. Пригадую, як на початку шістдесятих років минулого століття скоротили штатну одиницю в спортивному товаристві «Спартак» і я опинився на вулиці. Як тоді сказали — в «шаткомі», де вже тинявся без діла класний електрик Сашко. Прилаштуватися десь на роботу в невеличкому райцентрі було і є справою не з легких. Невідомо, як би склалася наша з другом подальша доля, якби не лист з Павлограда від двоюрідної сестри, з якою в дитинстві іноді сварилися, але більше товаришували.
«Що ти, братику, сховався біля маминої спідниці? — писала Світлана. — Їдь сюди та скуштуй сорокаградусних морозів, справжньої дружби. Будь мужиком! Наших земляків тут багато, навіть твій однокласник Семен. Не лякайся — ризикни!»
Читали листа разом із Сашком. Тож удвох і вирішили ризикнути.

Переглядів: 1380

Спрага. Хоч би краплину води...

Ні, я не про водогін чи посуху, а про спрагу душі, про голод, який нічим вгамувати. Увімкну телевізор — плакати хочеться: два десятки каналів, і всуціль, як не російське кіно чи якісь сумнівної якості шоу, то примітивна попса. Випивки, бійки, секс — дивись, «насолоджуйся». За всім цим роками не бачу наших рідних українських акторів, митців.
Спасибі першому каналу національного радіо. Завдяки йому можна бодай почути рідне слово і рідних виконавців. Нещодавно програма «Добридень» запросила прекрасного поета, композитора й виконавця власних пісень Анатолія Матвійчука. Його твори настільки талановиті й до щему пронизливі, що мимоволі сльози навертаються на очі. Світлі сльози. Справжній нектар для душі.

Переглядів: 1200

Диво-фортеця — наша, Аккерманська

У четвер, 1 грудня, заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, як голова оргкомітету акції «7 чудес України», взяв участь у церемонії оголошення та нагородження переможців цієї акції серед замків, фортець та палаців. Приємно, що й Одещина, нарешті, може пишатися власним дивом — Аккерманською (Білгород-Дністровською) фортецею. Церемонія оголошення конкурсу проходила у заповіднику «Софія Київська».
Як неодноразово «Чорноморські новини» інформували своїх читачів, закликаючи проголосувати за пам’ятку, котра їм більше до вподоби, акція «7 чудес України» започаткована з ініціативи фонду громадського та політичного діяча Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. За час її проведення вже визначено сімку історико-архітектурних та сімку природних чудес України. На жаль, ні в першому, ні в другому конкурсах наша область, багата і на те, і на інше, не спромоглася належно відстояти свої перлини. Й ось діждалися: наша унікальна (одна з найстаріших у Європі) фортеця таки отримала гідне визнання. Але й тут є «ложка дьогтю»: учасники інтернет-голосування (а це, слід розуміти, жителі нашого регіону та туристи) значно скупіші на симпатії до білгород-дністровських мурів, ніж експерти: за підсумками голосування у світовій павутині Аккерманська фортеця на шостому (з десятки фіналістів) місці, тоді як за кількістю експертних голосів вона посіла другу сходинку.

Переглядів: 1348

Шамани, танці, коні...

ЮНЕСКО поповнило список нематеріальної культурної спадщини людства

На черговій сесії Міжурядового комітету зі збереження нематеріальної культурної спадщини, що пройшла на острові Балі (Індонезія), до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства було включено нові елементи з Колумбії, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Франції та Перу, повідомило «Дзеркало тижня. Україна».
Традиційні вірування шаманів-«ягуарів» з Юрупарі (Колумбія)
Шамани-«ягуари» Юрупарі живуть серед кількох етнічних груп у басейні річки Піра-Парана на південному сході Колумбії. Використовуючи традиційні прийоми, знання і ритуали, вони лікують людей, запобігають хворобам і сприяють підтриманню рівноваги у природі. Під час обряду Hee Biki хлопчики долучаються до традицій і досвіду старших, що стає для них своєрідним переходом у доросле життя. Вважається, що шамани успадкували свої традиційні знання від всемогутньої міфічної анаконди Юрупарі, яка існувала колись у вигляді людини і чий дух втілений сьогодні у звуках священних труб індіанців.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net