Переглядів: 5082

«Так, підтверджую»

Сьогодні, 1 грудня, — 20-та річниця з дня проведення Всеукраїнського референдуму, на якому народ України підтримав Акт проголошення незалежності України і тим самим проголосував за утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.
Численні заклики політиків, державних і громадських діячів, науковців щодо широкого відзначення річниці з дня проведення першого загальнодержавного референдуму, які лунали впродовж років незалежності, донині не мали суттєвого успі­ху. Якщо День Конституції, який відзначається 28 червня кожного року, можна вважати святом національного правотворення, утвердження демократії та верховенства права, 24 серпня — святом Незалежності України, то 1 грудня має повне право утвердитися як свято єдності Українського народу та легітимізації національної державності. Два­дцять років тому українці довели, що ми єдина і неділима нація, що ми хочемо будувати власну незалежну демократичну країну.

Всеукраїнський референдум відбувся у демо­кратичний спосіб при загальному національному піднесенні й консолідації громадян усіх національностей довкола ідеї розбудови Української держави. Символічно й те, що саме у цей день, 1 грудня 1991 року, відбулися перші загальнонаціональні вибори Президента України як глави держави.


Право брати участь у референдумі і виборах Президента України мали 37 мільйонів 885,6 тисячі громадян.


До бюлетеня з референдуму були включені текст Акта проголошення незалежності України, прийнятого Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 pоку, та питання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» У голосуванні взяли участь 31 мільйон 891,7 тисячі громадян, тобто 84,2% від загальної кількості включених до списків. Із них на питання бюлетеня 28 мільйонів 804,1 тисячі громадян відповіли «Так, підтверджую», або 90,3%.


Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності. Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, а й представники інших народів, що проживають на території України. Причинами такої високої політичної активності громадян України стали сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення, віра народу у свої сили і можливості, розпочатий процес розпаду СРСР.


Прикметно й те, що до 1 грудня 1991-го формально незалежну Україну не визнала жодна держава, а вже 2 грудня 1991 року незалежність України була визнана Польщею та Канадою, пізніше — всією світовою спільнотою.


Вікова мрія українського народу про незалежність знайшла політичне оформлення.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net