«Так, підтверджую»
Сьогодні, 1 грудня, — 20-та річниця з дня проведення Всеукраїнського референдуму, на якому народ України підтримав Акт проголошення незалежності України і тим самим проголосував за утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.
Численні заклики політиків, державних і громадських діячів, науковців щодо широкого відзначення річниці з дня проведення першого загальнодержавного референдуму, які лунали впродовж років незалежності, донині не мали суттєвого успіху. Якщо День Конституції, який відзначається 28 червня кожного року, можна вважати святом національного правотворення, утвердження демократії та верховенства права, 24 серпня — святом Незалежності України, то 1 грудня має повне право утвердитися як свято єдності Українського народу та легітимізації національної державності. Двадцять років тому українці довели, що ми єдина і неділима нація, що ми хочемо будувати власну незалежну демократичну країну.
Всеукраїнський референдум відбувся у демократичний спосіб при загальному національному піднесенні й консолідації громадян усіх національностей довкола ідеї розбудови Української держави. Символічно й те, що саме у цей день, 1 грудня 1991 року, відбулися перші загальнонаціональні вибори Президента України як глави держави.
Право брати участь у референдумі і виборах Президента України мали 37 мільйонів 885,6 тисячі громадян.
До бюлетеня з референдуму були включені текст Акта проголошення незалежності України, прийнятого Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 pоку, та питання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» У голосуванні взяли участь 31 мільйон 891,7 тисячі громадян, тобто 84,2% від загальної кількості включених до списків. Із них на питання бюлетеня 28 мільйонів 804,1 тисячі громадян відповіли «Так, підтверджую», або 90,3%.
Позитивну відповідь дало населення всіх областей України, незалежно від національної приналежності. Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, а й представники інших народів, що проживають на території України. Причинами такої високої політичної активності громадян України стали сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення, віра народу у свої сили і можливості, розпочатий процес розпаду СРСР.
Прикметно й те, що до 1 грудня 1991-го формально незалежну Україну не визнала жодна держава, а вже 2 грудня 1991 року незалежність України була визнана Польщею та Канадою, пізніше — всією світовою спільнотою.
Вікова мрія українського народу про незалежність знайшла політичне оформлення.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206