Переглядів: 4916

Рокіровка перед апеляцією

Сьогодні, 1 грудня, в Апеляційному суді Києва має відбутися попереднє засідання у справі проти Юлії Тимошенко, під час якого повинні розглянути такі важливі процедурні питання, як можливість зміни запобіжного заходу та доцільність проведення судового слідства у газовій справі.
Буквально за день до попереднього засідання Апеляційний суд раптово змінив суддю-доповідача. «Замість Ірини Горб, яка місяць вивчала матеріали справи і готувалася до засідання, доповідачем призначено Олену Сітайло. Саме ця суддя одноособово буде проводити попереднє засідання 1 грудня... Призначена за день до попереднього засідання суддя апріорі не може ухвалити справедливе рішення, оскіль­ки елементарно не знайома з матеріалами справи. Вона може лише виконати команду. Це пряме свідчення, що напередодні засідання зі справою відбуваються маніпуляції», — цитує прес-служба «Батьківщини» першого заступника голови партії Олександра Турчинова.

У партії підкреслюють, що законних та зрозумілих підстав для термінової зміни судді-доповідача нема. «Очевидно, замовники переслідування Юлії Тимошенко з Банкової шукають більш надійних ретрансляторів для оголошення своїх вироків, уже заздалегідь перетворюючи суд на фарс», — припустив Олександр Турчинов.


Тим часом представникам Європейського комітету з питань запобігання катуванням дозволили відвідати у Лук’янівському СІЗО саму Юлію Тимошенко.


Як повідомив захисник екс-прем’єра Сергій Власенко, зустріч тривала понад дві години. «Делегацію очолив голова комітету Летіф Гусейнов, разом з ним був ще один представник комітету та медичний експерт, який має зробити свої висновки щодо стану здоров’я Юлії Тимошенко», — цитує Сергія Власенка прес-служба «Батьківщини».


За словами адвоката, цей візит Європейського комітету був позачерговим, і це перші європейці, яких допустили у СІЗО до Тимошенко. «Делегація змогла зустрітися з екс-прем’єром завдяки тому, що за європейською конвенцією має мандат на вільне відвідування затриманих. Разом з тим, представники комітету були шоковані тим, що до сьогодні суд жодного разу не дав дозволу на зустріч з Юлією Володимирівною ані українським, ані європейським політикам, ані навіть тим членам родини Тимошенко, які не є її захисниками», — зауважив Сергій Власенко і додав, що європейці були неприємно вражені «показухою», яку влаштувала пенітенціарна служба. «Саме напередодні цього візиту Юлію Тимошенко вночі терміново перевели у медсанчастину, а сама зустріч відбувалася у приміщенні, в якому навіть не вивітрився запах свіжої фарби», — додав він.


Довідково. Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню — це спеціальний орган Ради Європи, який шляхом здійснення інспекцій перевіряє пово­дження з позбавленими волі особами з метою посилення, у разі необхідності, захисту таких осіб від катувань чи нелюдського або такого, що принижує їхню гідність, поводження чи покарання.


Перебуваючи в Києві, європейці відвідали у Лук’янівському СІЗО і Юрія Луценка. До речі, його роздуми, щодо ситуації в Україні читайте на 2-й стор.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net