Переглядів: 6559

Арсеній ЯЦЕНЮК: «Бідна країна не може утримувати багатого президента...»

У попередньому номері «Чорноморських новин» ми вже розповідали про перебування на Одещині лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка. Як зазначалося, під час цього візиту він зустрівся з місцевим активом партії, окремо поспілкувався з представниками ЗМІ та відповів на запитання одеситів. Бажаючих поставити опозиційному лідеру запитання виявилося багато: в залі Одеського культурного центру не було вільних місць, а до мікрофона вишикувалася велика черга.

Арсеній Петрович одразу підкреслив, що візит на Одещину для нього дуже важливий, адже не так давно, під час останніх місцевих виборів, «Фронт змін» у прямому сенсі слова боровся за Одесу і за екс-мера Едуарда Гурвіца. І хоча вибори їхній кандидат тоді програв, політична сила продовжує боротьбу на захист міста та його жителів і зараз. Після цього зізнання опозиційний лідер зазначив, що не хоче багато говорити про минуле, а вважає за краще поспілкуватися про майбутні перспективи кожного українця зокрема й України загалом.

За його словами, рішення об’єднатися для «Батьківщини» і «Фронту змін» було непростим, проте саме воно приведе опозицію до перемоги на виборах, а країну — до зміни режиму. Але тут не обійтися без підтримки громадян. Після перемоги Арсеній Петрович планує внести багато змін у роботу парламенту, зокрема зобов’язати депутатів голосувати кожен за себе. Крім того, він планує змусити їх декларувати доходи. Реальні доходи, а не лише заробітну плату 15 тисяч гривень. Виходячи саме з цих реальних доходів, опозиція вважає за необхідне вдвічі скоротити видатки на утримання членів парламенту. «Бідна країна не може утримувати багатого президента, багатого прем’єр-міністра, багатих міністрів, багатих депутатів. Виходить дивна пропорція: чим бідніші пенсіонери, вчителі та лікарі, тим багатший президент Янукович та його оточення. Тільки в цьому році вони задекларували прибутків на триста відсотків більше, ніж у минулому, і це за офіційними деклараціями», — зауважив лідер «Фронту змін».

Окрім боротьби з корупцією, програма опозиції передбачає підвищення соціальних стандартів. Арсеній Яценюк запевнив, що опозиція здатна змінити системи вищої світи та охорони здоров’я. Зокрема, він гарантував безкоштовне медичне обслуговування, за винятком хіба що стоматології і пластичної хірургії. Політик підкреслив, що сьогодні ті гроші, які мали б іти на підвищення пенсій, «розтягуються» на Євро-2012, будівництво дач... Арсеній Петрович переконаний, що розмір пенсій необхідно переглянути з огляду на підвищення комунальних послуг, продуктів харчування тощо. Із зарплатами простих українців ситуація не легша. За його словами, навіть за повної зайнятості середньостатистичної родини грошей, які заробляють її члени, вистачає лише на харчування. За що купувати одежу, ліки, побутову техніку — невідомо. З огляду на таку ситуацію розмір мінімальної заробітної плати також необхідно переглянути. «Мінімум, на який може сьогодні прожити українець, — це дві тисячі чотириста гривень. І від цього слід відштовхуватися», — зазначив Арсеній Яценюк.

Випереджаючи запитання із залу, політик одразу підкреслив, що розуміє, скільки коштуватимуть країні такі виплати. «Тільки перерахунок пенсій обійдеться у сорок два мільярди гривень додатково. Чи розуміємо ми, звідки взяти такі гроші? Звісно, розуміємо», — запевнив опозиційний лідер. Він підкреслив, що на Євро-2012 Україна витратила 10 мільярдів доларів. Окремо стадіон у Києві коштував країні один мільярд — це найдорожчий стадіон у світі. Арсеній Яценюк переконаний, що половина грошей, витрачених на футбольний чемпіонат (а це 40 мільярдів гривень), просто розкрадена. «На запитання: «Де взяти гроші?» — я відповідаю коротко: «Перестати красти!», — зазначив він. Ще один приклад. Кілька років тому, за словами опозиціонера, було створено фірму, яка займалася транспортуванням нафтопродуктів. Так-от, ця фірма не заплатила жодного податку, а це близько 11 мільярдів гривень. Окремі питання у нього виникають і з приводу держзакупівль. Так, за словами «фронтовика», лавочки в Харкові майже золоті, а біотуалети в Донецьку — за ціною «мерседеса». «Вони витратили близько трьохсот мільярдів гривень», — підсумував він.

Окремо звернувся Арсеній Яценюк до підприємців. «Ми боролися з Податковим кодексом. Його змінили, внесли певні правки, та все одно «завдяки» цьому кодексу в країні закрилося триста тисяч підприємств. Ми вважаємо, що Податковий кодекс необхідно ліквідувати взагалі, натомість внести на розгляд парламенту закон про економічне стимулювання. Сьогодні в Україні сто десять податків, як ви думаєте, чи прийде сюди іноземний інвестор? Ми за складністю обкладання податками на сто вісімдесятому місці зі ста вісімдесяти двох можливих. Ми хочемо прийняти такий кодекс, у якому кількість податків буде зменшена до семи основних загальнонаціональних. Справа не в тому, що ми такі розумні. Ми вивчали досвід інших країн, зокрема Грузії. У них вийшло! Сьогодні Грузія входить у першу п’ятірку країн за простотою системи оподаткування», — розповів він і додав, що за таких умов одесити відкривають бізнес у Грузії, а не навпаки.

«Це ті базові речі, з якими ми йдемо на вибори. У нас складні завдання, але їх можна виконати. Я вірю в те, що ви здатні це зробити. Я вірю в те, що в країні буде інше життя. Ви заслуговуєте на інше життя», — зауважив Арсеній Яценюк. Підсумував свій виступ він обіцянкою, що вся програма об’єднаної опозиції обов’язково буде розмножена і роздана виборцям для того, аби вони могли поділитися своїми думками з приводу окремих пунктів, а також, можливо, внести корективи.

Після цього виступу присутні в залі культурного центру могли поставити лідерові «Фронту змін» свої запитання. Так, у Арсенія Петровича поцікавилися, чи можливе будівництво нової держави за участю старих, вихованих радянським минулим кадрів.

— Дуже показовий приклад — це судова система України. Я хотів би знайти хоча б одну людину, яку чесно судили б. Ви можете піти в суд, знайти там людину в мантії, зможете навіть подати позов, та якщо не прикріпити до нього кілька американських президентів, чесно судити ніхто не буде. Ми думали про те, як змінити судову систему. Можна, звісно, запустити процес перевиховання. Сідати біля кожного судді і пояснювати, що хабарі — це погано, що судити треба не під впливом дзвіночка з адміністрації президента, а з огляду на те, що написано в законі. Можливо, в Україні чесні судді є, однак їх можна перелічити на пальцях. Інші їздять на таких машинах, які навряд чи можна собі дозволити із зарплатнею в п’ять тисяч гривень. Загалом у країні сьогодні близько дев’яти тисяч суддів. Вищі навчальні заклади випускають дванадцять тисяч судів на рік, то хіба складно їх якісно замінити і створити нову суддівську систему? Я знов хочу навести як приклад Грузію. Там змінили всіх, починаючи з даїшників. Нема часу на перевиховання, необхідно запустити молоді, розумні, світлі голови і в судову систему, і в органи виконавчої влади, в міліцію, прокуратуру… Мають прийти молоді люди, які інакше мислять, у яких інша освіта і нема комсомольсько-партійного минулого, яким небайдужа доля нашої країни.

Звернулися до Арсенія Петровича і з приводу розвалу, розкрадання та розпродажу Чорноморського флоту. Подякували об’єднаній опозиції в його особі за підтримку, та спитали, як жити далі, адже колишні капітани, герої праці отримують сьогодні мізерні пенсії — менше тисячі.

— Історія Чорноморського пароплавства — це трагедія для країни, адже ми втратили одне з найсильніших пароплавств у Європі. Водночас кілька людей на цьому добре заробили, зараз у них навіть паспортів українських нема. Державна власність — це взагалі окреме питання. Ми приймемо закон, який дасть можливість повернути такі об’єкти у власність країни. Протягом останніх кількох років багато об’єктів перейшли у приватні руки, причому не до інвесторів, а до акціонерів Партії регіонів. Про пенсії варто сказати окремо. Пенсійний фонд вирішив, що за відсутності документів можна нараховувати мінімальні пенсії, а це вісімсот шістдесят гривень. Я підписував вимогу про перерахунок, і зараз необхідно знайти архівні документи для того, аби за законом можна було нарахувати нормальні пенсії. Наскільки я знаю, архів зараз затримує видачу цих документів, однак я звернуся до них з вимогою у тридцятиденний термін передати все у Пенсійний фонд й особисто проконтролюю це питання.

Попросили Арсенія Яценюка поділитися думками і щодо ведення бізнесу в нинішній Україні.

— Зараз процедура реєстрації і ведення бізнесу спрощена, як ніколи: половина віддана Партії регіонів, а все, що не віддано, — вони заберуть. Крадуть усе, починаючи з кіосків і закінчуючи заводами, адже країну розглядають як акціонерне товариство. Закрите акціонерне товариство «Україна» на чолі з головою правління Януковичем, а інші сорок шість мільйонів — раби, які мають працювати на це ЗАТ. Дійшли вже до того, що будуються цілі схеми, як відібрати квартири у малозабезпечених та одиноких людей. Ми повертаємося до того, про що вже говорили: саме через продажних чиновників, суддів, адвокатів, нотаріусів усе це можливе. А безпомічних людей або вбивають, або ж відправляють у психіатричну лікарню чи будинок пристарілих. Це стало нормою життя і вийшло за межі юридичної площини — така система. Наше завдання — відновлення справедливості та законності. Звичайна людина повинна мати можливість відстоювати свої права, тому в нашій програмі передбачено створення інституту безкоштовного адвоката для малозабезпеченого.

Нагадали Арсенію Яценюку про те, що влада постійно говорить про роботу у напрямку покращення інвестиційного клімату, а відтак спитали, яким чином можна реально зацікавити іноземних інвесторів.

— Проблема в тому, що зараз гроші не вливаються в країну, а навпаки — виливаються з неї. Вони інвестують всюди. У вас витягують й інвестують у Кіпр, Туреччину, Австрію, де у них власність. Можливо, треба було написати в програмі кілька гарних слів про створення інвестиційного клімату, про те, як ми затягуватимемо сюди мільярди, однак яким чином можна їх затягнути, якщо основні країни Європи відмовляються навіть на Євро до нас їхати, якщо руку президентові не подають, якщо цілі держави відвертаються? У мене багато знайомих європейських міністрів закордонних справ, прем’єр-міністрів, так-от вони при зустрічі обнімають і мало не плачуть зі словами: «У вас ще гірше, ніж у Білорусі. Тримайтеся!». І це за два роки лише. Не хочу виголошувати пусті обіцянки. Сюди ніхто не приїде, і не лише тому, що у нас найскладніша система обкладання податками, не гарантовані права власності, повальна корумпованість, а тому, що цьому президенту і цій владі ніхто не вірить. Інвестор не вкладе сюди і долара, бо знає, що його вкрадуть. Не побудує підприємство, бо знає, що половину доведеться віддати партії влади. Перше, що зараз треба зробити — заслужити віру в Україну. А повірять в неї лише тоді, коли прийде влада, яка відповідає за свої слова. Наше завдання — повернути довіру. А інвестиції підуть згодом. У програмі об’єднаної опозиції є кодекс економічного стимулювання і ціла низка юридичних змін, які полегшать життя інвестора в країні. Зараз головне — обрати обличчя країни. Ми повинні боротися за авторитет України, і тоді сюди приїдуть відкривати бізнес.

Окрім іншого, одесити зверталися до Арсенія Яценюка з проханнями допомогти у вирішенні нагальних проблем, дякували за вже зроблене та висловлювали свою готовність підтримати об’єднану опозицію.

Людмила ІВАЩЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net