Головна сторінка сайту

Про газету «Чорноморські новини»

 Обласна громадсько-політична газета «Чорноморські новини» є одним із найстаріших видань в Україні – заснована 19 липня 1917 року.

За 96 років існування газета міняла назви та засновників, але не припиняла виходу. У 1918 році газета друкувалася навіть французькою мовою.

З 1 серпня 1929 року вона була перейменована на «Чорноморську комуну» і почала виходити українською. Внесок колективу редакції в героїчну оборону Одеси відзначено медаллю «За оборону Одеси».

24 серпня 1991 року колектив редакції ухвалив рішення про перетворення газети з органу обкому партії в обласну громадсько-політичну і проголосив основні програмні принципи: утвердження української державності, відродження національної свідомості, української мови і культури, відстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини, незалежно від національності, політичних поглядів, віросповідання.

З 1 січня 1992 року газета виходить під назвою «Чорноморські новини».

У 2000 році до складу співзасновників газети увійшла облдержадміністрація.

Серед основних тематичних сторінок – «Держава. Суспільство. Людина», «Економіка. Політика. Право», «Історія. Культура. Традиції», «О, слово рідне!»... Під окремими постійними рубриками ведуться теми: реформування відносин на селі, земельна реформа, соціальний захист населення, охорона здоров’я. Розмаїття думок і поглядів на ту чи іншу проблему представляють рубрики: «Прошу слова», «Точка зору», «Ракурс», «Резонанс», «Політична палітра», «Міжнародні паралелі». Багато журналістів «Чорноморки» у різні роки були удостоєні почесного звання «заслужений».

Сьогодні у колективі працює четверо заслужених журналістів України (Роман Кракалія, Іван Мельник, Оксана Поліщук та Ольга Сіра), лауреат літературної премії ім. С. Олійника (Роман Кракалія) та лауреат премії у галузі публіцистики ім. М. О. Посмітного (Олександр Небогатов). В активі колективу «Чорноморських новин» численні перемоги у загальнонаціональних та обласних конкурсах.


Газета перереєстрована в управлінні у справах преси та інформації Одеської облдержадміністрації 27 листопада 2002 року, реєст­рацiйне свiдоцтво ОД-821.

Думки і висловлювання авторів публікацій у «Чорноморських новинах» можуть не збігатися з точкою зору редакції.

При використанні публікацій посилання на газету «Чорноморські новини», а при використанні їх в інтернет-виданнях – гіперпосилання на сайт газети  www.chornomorka.comОБОВ’ЯЗКОВІ.

Відповідальність за достовірність реклами несе рекламодавець.

Редактор — Іван МЕЛЬНИК.

Співзасновники: трудовий колектив редакції, Одеська обласна державна адміністрація.

Газета виходить у четвер і суботу.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.