Рубрики : Без рубрики

Про те, що було і чого не було

Найголовнішою подією в 2017 році стало те, чого, слава Богу, не сталося. Протистояння на Донбасі не переросло в масштабну війну. Другий за важливістю факт — загроза такої війни залишається. І ця загроза визначала багато з того, що впродовж року відбувалося в нашій країні.

На фронті. Зміни на краще

Більша частина населення України за чотири роки, здається, пристосувалася до дивного миру, навчилася відсувати на периферію свідомості те, що на фронті гинуть люди, а в тилу понад півтора мільйона внут-рішніх біженців та переселенців перебувають на межі виживання, а деякі і за межею.

Президент Рейган колись сказав, що є речі важливіші, ніж мир. Правлячий клас нашої країни та частина простих громадян нині впевнені, що є речі важливіші за війну. Наприклад, боротьба з корупцією, проведення реформ, фінансова стабіль-ність, підйом економіки, соціальна справедливість або успіх на виборах.

Рубрики : Без рубрики

А це наше злато

Київ — місто музеїв. А серед них — Музей грошей Національного банку України. Чув про такий, але не знав, що туди може потрапити кожен, пройшовши нескладні формальності.

Цей унікальний музей відчинив свої двері для відвідувачів у березні 2004 року. Його експозиція розповідає про грошовий обіг на українських землях з давніх часів до сьогоднішніх днів. Людина допитлива може поринути тут у глибини нашої минувшини через грошові знаки різних епох, які, коли до них уважно придивитися, розкажуть багато цікавого. Деталі мають особливе значення, а кваліфікований екскурсовод, знавець фінансової історії, допоможе вам збагнути монетарні тонкощі різних епох.

У часи прадавні звичних нам грошей ще не було. Вони з’явилися стихійно, в результаті товарного обміну. До виникнення монет існували примітивні форми грошей. Який товар обирався еквівалентом вартості, цілковито залежало від особливостей місцевості. Відомі гроші у вигляді кам’яних сокир, ножів, шматків нефриту та агату. Існували гроші-перлини, намистини, мушлі морських молюсків. На українських землях їх знахід-ки датуються ХIV-ХІІ ст. до н.е. Розповсюдженою формою грошей у давнину була худоба як найпопулярніший товар при обміні з сусідами. Всі предмети, що з’являлися на ринках, отримували вираження своєї вартості у биках, козах чи іншій свійській живності.

Рубрики : Без рубрики

Дочекалися із полону

У середу, 27 грудня, 74 родини і вся Україна дочекалися, нарешті, повернення із полону батьків, матерів, чоловіків, дружин, синів і доньок, які місяцями, а дехто й роками, були бранцями московської банди, що з весни 2014-го орудує на частині Донбасу й анексувала Крим.

Обмін українців на посіпак терористів відбувався не менш напружено, ніж увесь попередній період переговорів про їх звільнення. Але ще до заходу сонця 74 наших співвітчизники, що не зрадили присязі, не прийняли звабливих пропозицій країни-агресора, не зламалися, таки ступили на вільну, не окуповану землю.

Детальніше про цю подію, яка, поза сумнівом, у передсвяткову пору вселяє надію і віру в майбутнє, — в наступних номерах.

Рубрики : Без рубрики

Соціальні пріоритети

Сьогодні, 28 грудня, Одещину відвідає Президент України Петро Порошенко.

Планується, що у рамках робочого візиту глава держави побуває в смт Окни, де огляне нове відділення невідкладної медичної допомоги та ознайомиться з проектом розвитку сільської медицини Одеської області.

Нагадаємо, саме на базі Окнянського району проводилося тестування проекту телемедицини, яке ляже в основу повноцінного запуску відбудованої системи надання медичних послуг у сільській місцевості.

Друга адреса — Маяки Біляївського району. Там Президент поспілкується з представниками об’єднаної територіальної громади та вручить сертифікати на соціальне житло в рамках реалізації державної програми забезпечення сиріт власним дахом над головою.

Рубрики : Без рубрики

Мільйони під ялинку

У середу відбулася позачергова сесія обласної ради. Причина скликання екстреного засідання — неосвоєні бюджетні кошти, які під вінець року центр «скинув» у регіони.

Йшлося про значні суми, яких, як відомо, бракує завжди й у всіх сферах. Але оскільки до закінчення бюджетного року залишилися лічені дні, то й часу на роздуми, на узгодження-ділення не залишилося. Вирішувати треба було терміново. І це, певна річ, не могло сподобатися всім. Зрештою, про всіх і не йдеться, бо на термінову сесію вчасно прибули лише 52 депутати.

Рубрики : Без рубрики

Чи встоїть Катерина?

У середу в Одеському апеляційному адміністративному суді відбулося слухання справи за поданням Одеської міськради на постанову Приморського районного суду щодо незаконності перенесення на Митну площу пам’ятника «Потьомкінцям — нащадки» та комплексної реставрації Катерининської площі.

Нагадаємо, йдеться про встановлення пам’ятника «Засновникам Одеси» (знанішого як пам’ятник Катерині ІІ), проти чого виступала й продовжує виступати українська спільнота, яка прагне звільнити нашу землю від міфів і символів ро-сійської та радянської імперських ідеологій (детальніше про це «ЧН» інформували у попередньому номері). 

Опоненти ж переконані, що той пам’ятник (який, до речі, від самого задуму його встановлення вже понад століття супроводжується неоднозначними оцінками і скандалами) є правдешнім відображенням історії Одеси, й категорично проти його чергового знесення.

На вчорашньому засідання крапку у судовій тяганині не поставили: сторони пере-йшли до дебатів, на підготовку до яких колегія суддів оголосила перерву до 2 лютого 2018 року.

Рубрики : Без рубрики

Діти нашого майбутнього

На олімпіаді з ментальної арифметики «Діти майбутнього», яка відбулася нещодавно у Броварах Київської області, встановлено 5 рекордів України. Серед рекордсменок — і наша юна землячка.

Загалом у змаганнях взяли участь 505 унікальних діток віком від 4 до 16 років. Посланці Одещини не пасли там задніх. Так, Софія Карпеєва (10 років, м. Білгород-Дністровський) встановила рекорд України у категорії «Діти — унікальні здібності» за критерієм «Найвища швидкість усного рахунку з ментальної арифметики» за темою «Анзан»: «Двоцифрові числа. Швидкість — 0,4 сек. Кількість дій в одному прикладі — 10».

Рубрики : Ракурс

То що ж ти за сила така, любове?!

Запало в душу десь прочитане: якби вулиці могли говорити, вони захлинулися б від крику про бажання любові.
А й справді — сталося б, гіпотетично, таке, — що б ми почули?

Слухаймо.

«Ми бездиханні, черстві і безликі, коли мовчить любов»; «Сто доріг до Варшави, а до тебе — одна!»; «Чому без мільйонів — можна, а без одного — ні?»; «Я еще не успела испить свою осень, а уже снегопад...»; «Приди, приди, хоть для свиданья, хоть для прощанья, хоть из чужих объятий — приди!».

То що ж ти за сила така, любове, досі ніким не розгадана? Про це запитали в ефірі відому співачку колоритну Лайму Вайкуле й у відповідь почули несподіване.

Рубрики : Без рубрики

«Будьмо налаштованими на рік дій»

На схилі року відзначаємо високий ювілей людини, котра, як мовиться, ще у свою світанкову пору свідомо стала на шлях боротьби за вільне, самостійне життя рідного краю.

Щойно закінчилась війна, але для мешканців західного терену України вона продовжувалася, і була не менш важкою, жорстокою, аніж війна з нацизмом. Тепер її провадила армія без держави — а саме так назвали згодом Українську повстанську армію, 75 років якої, коли хто ще цього не знає, вшановували цьогоріч, воюючи за те, щоби ця держава таки постала — самостійна, вільна й ні від кого не залежна.

Юна дівчина з іменем Юля не стріляла по ворогові, хоча могла б, — її зброєю були… особиста відвага, мужність, віра у святість цієї боротьби, у свою щасливу зірку — надто коли виконувала небезпечні доручення. Вона була зв’язковою, і цього досить, щоби все сказати. У повстанцях були всі її брати і сестра. Ті люди знали, за що вони борються, як усвідомлювали й те, що їхня боротьба є безвиглядною, але вони також розуміли, що інакше — не можна. Світ мав дізнатися, що Україна бореться за свою державність, але світові те було байдуже.

Рубрики : Без рубрики

Найкращий показник — врятовані життя

Сучасне відділення з лікування інфаркту міокарда, що має статус обласного реперфузійного центу, відкрили на базі Балтської центральної районної лікарні.

Мешканці північних ра-йонів Одещини зможуть цілодобово звертатися туди за безкоштовною допомогою.

— Ми відкрили філію для того, аби зберегти золоті 120 хвилин: від діагнозу до початку лікування і встановлення стенту. Ще два тижні тому шанси на життя у таких хворих були дуже малі. Для хірургічного втручання їх доводилося з півночі області перевозити до Одеси. Зараз люди можуть своєчасно отримувати кваліфіковану допомогу тут, у Балті. Впевнений, саме врятовані життя — найкращий показник нашої спільної роботи», — наголосив голова облдержадмі-ністрації Максим Степанов.

Рубрики : Позиція

Рейтинг, визначений голосуванням

На виборах до об’єднаних громад Одещини «Батьківщина» отримала впевнену перемогу у 77,5%, заявив очільник обласної парторганізації Олег Радковський.

Так, за його словами, на виборах голови Таїровської ОТГ переміг Тимур Хасаєв, який ішов на вибори за підтримки партії «Батьківщина», та отримав понад 40% голосів виборців.

«Тимур Хасаєв є сином Хасана Хасаєва, чинного голови селища Таїрове, якого Таїровський тервиборчком не допустив до участі у виборах, порушуючи закони України і не виконуючи рішення судів, які зобов’язували комісію його зареєструвати», — наголосив Олег Радковский.

Окрім того, незважаючи на шалений тиск опонентів та спроби масштабних фальсифікацій, до депутатського корпусу Таїров-ської громади обрано шість депутатів від «Батьківщини», що складає 75% серед обраних від партій.

Рубрики : Без рубрики

Пробудження античності

Вперше за останні десять років в Одеському музеї західного і східного мистецтва «прокинувся від сну» Античний зал. Відтак уся музейна експозиція набула завершеності і нині презентує період двох з половиною тисяч років розвитку західноєвропейського мистецтва. 

Про те, що ця подія має велике значення для культурного життя Одеси, засвідчує й присутність на урочистому відкритті залу (21 грудня) благодійників, дипломатів, інтелігенції. З вітальними словами до присутніх звернулися голова опікунської ради музею, депутат облради Юрій Маслов, голова «Фонду Бумбураса» Пантелеймон Бумбурас, генеральний консул Республіки Греція в Одесі Деніна Кукулопулу, представник МЗС України в Одесі Костянтин Ржепішевський та інші. Пані Кукулопулу, зокрема, наголосила на значному внеску греків у поширенні середземноморської цивілізації в Причорномор’ї і розвитку Одеси як торговельного і культурного центру.

Рубрики : Без рубрики

Дарунок школі Столярського

Кінець року приніс прекрасний дарунок Одеській середній спеціалізованій музичній школі-інтернату ім. проф. П.С. Столярського.

У ці передноворічні дні відомий у всьому світі музичний заклад отримав від Міністерства культури України концертний рояль для камерних залів, три піаніно, п’ять скрипок і три віолончелі відомої японської фірми «Ямаха» на загальну суму 1,7 мільйона гривень. Педагогічний колектив та учні школи висловлюють найщирішу подяку міністру культури Євгену Ніщуку та його заступнці Світлані Фоменко, яка безпосередньо курирує заклад.

Рубрики : Без рубрики

Величальна різдвяна хода

Більшість християн всього світу величають народження Сина Божого 25 грудня за Григоріанським календарем. Цьогоріч до святкувань приєдналася й Одеса.

Різдвяну ходу в нашому місті організували представники протестантських конфесій. Як відомо, 25 грудня Різдво святкують не тільки католики, а й протестанти, яких більшість у США та Європі, а також православні США, Канади, Греції, Туреччини, Румунії, Болгарії, греко-католики Канади та багатьох інших країн.

Традиція святкування Різдва частиною православних церков в один день з католиками сягає 1923 року, коли Вселенський Собор у Константинополі ухвалив відповідне рішення. Однак кілька православних церков цього не прийняли, й досі святкують 7 січня, за Юліанським календарем. Це, зокрема, Росія, Казахстан, Киргизстан, Сербія, Грузія та Україна. Й ось, нарешті, з нинішнього року наша держава на законодавчому рівні приєдналася до двомільярдної частини світу, встановивши і 25 грудня святковим днем.

Рубрики : Без рубрики

Державні свята 2018

 

 • 01.01 Новий рік
 • 07.01 Різдво Христове
 • 08.03 Міжнародний жіночий день
 • 08.04 Великдень
 • 01.05 День праці
 • 08—9.05 Дні пам’яті та примирення, День Перемоги
 • 27.05 Трійця, Зелені свята
 • 28.06 День Конституції України
 • 24.08 День Незалежності України
 • 14.10 День захисника України
 • 25.12 Різдво Христове за Григоріанським календарем Православні свята
 • 07.01 Різдво Христове
 • 14.01 Обрізання Господнє. Свт Василя Великого
 • 19.01 Хрещення Господнє. Богоявлення
 • 15.02 Стрітення Господнє
 • 07.04 Благовіщення Пресвятої Богородиці
 • 01.04 Вхід Господній до Єрусалима (Вербна неділя)
 • 08.04 Світле Христове Воскресіння. Пасха
 • 17.05 Вознесіння Господнє
 • 27.05 День Святої Трійці (П’ятидесятниця)
 • 07.07 Різдво Івана Предтечі
 • 12.07 Першоверховних апостолів Петра і Павла
 • 28.07 Рівноапостольного Великого князя Володимира
 • 19.08 Преображення Господнє (Спас)
 • 28.08 Успіння Пресвятої Богородиці
 • 11.09 Усікновіння голови Івана Предтечі
 • 21.09 Різдво Пресвятої Богородиці
 • 27.09 Воздвиження Хреста Господнього
 • 30.09 Мчц Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії
 • 14.10 Покрова Пресвятої Богородиці
 • 04.12 Введення в храм Пресвятої Богородиці
 • 19.12 Святителя Миколи Чудотворця

 

Рубрики : Без рубрики

Собака посміхається хвостом...

Оцінюючи майбутні події, треба пам’ятати, що собака потіє язиком, а посміхається хвостом. Прогноз: язики потітимуть у депутатів, вчителів і торговців на ринках. 

А посміхатимуться хвостами студенти, чиновники і співробітники спецслужб...

Україну очікує трансформація влади. Влада — найсильніший збудливий засіб, стверджував Генрі Кіссінджер. Але нести хрест влади небезпечно. Англійське прислів’я каже: «Верхня гілка — не найкраще сідало». В Україні, як і в 186 державах світу, влада купується за гроші. А, як писав філософ Аристотель, якщо влада куплена за гроші, то з неї отримують прибуток. Прогноз: нова демонічно-демократична влада теж крастиме, але менше й обережніше, остерігаючись за своє майбутнє, бо земна куля у вік інтернету виявилася дуже маленькою, заховати вкрадене дуже важко... А сищиків і юристів на планеті вже більше, ніж собак...

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.