Рубрики : Без рубрики

Більше заробимо — більше і зробимо

Як ми вже повідомляли, на черговій сесії обласної ради, надзвичайно виснажливій і за тривалістю, і за кількістю винесених на розгляд питань, що відбулася 21 грудня, було схвалено бюджет Одещини на наступний рік. «За» проголосували 70 депутатів (п’ятеро присутніх відмовчалися).

Бюджет-2018, а це понад 10 мільярдів гривень, що майже на 13% більше цьогорічного, а окрім нього, Одеська область отримає ще й бюджет розвитку, який депутати розподілять під час наступної сесії (для цього окремо зарезервовано 250 мільйонів гривень), уже назвали «розумним, безпечним та соціальним». Основа визначена, хоча сам кошторис ще буде не раз коригуватися й уточнюватися, що цілком логічно й доцільно.

Мусимо розуміти, що названі бюджетні мільярди — то не готові гроші, які хтось приніс і поклав, щоб ми брали їх і витрачали. Ці гроші ми ще мусимо заробити і скласти докупи, у тому числі й сплачуючи податки та збори.

Рубрики : Без рубрики

Справа на $45 мільярдів

НАК «Нафтогаз Україна» домігся в Стокгольмському арбітражі скасування позиції в угоді з російським «Газпромом» «бери або плати».

«Відповідно до цього рішення була повністю скасована позиція «бери або плати» на суму понад 45 млрд доларів, яка є наслідком так званого контракту пані Юлії Тимошенко», — заявив глава компанії Андрій Коболєв під час зустрічі з Президентом Петром Порошенком.

За його словами, зменшено і ціну на газ, який «Нафтогаз» купував у 2014—2015 роках, приблизно на 30%. Економія становить десь 1,8 млрд доларів. Якщо за згаданим контрактом за 1 тис. куб. м природного газу платили 485 доларів, то зараз ціна складатиме трохи більше 350 доларів. «Відповідно, економія буде дуже значною як для «Нафтогазу», так і для всієї Української держави», — підкреслив Андрій Коболєв, додавши, що в майбутньому вона ще знизиться і зрівняється з європейською.

У повідомленні прес-служби глави держави зазначається, що сторони обговорили й перспективи рішення арбітражу щодо транзиту, після чого можна буде говорити про остаточні цифри боргу.

Рубрики : Без рубрики

Легенда, що жила поруч із нами

Доля цієї людини може служити основою гостросюжетного пригодницького фільму, як і гостросюжетної суспільно-політичної драми.

Людина, яка не у фільмі, а в реальному житті обрала цю долю, — може служити взірцем патріотизму й незламності духу не тільки на регіональному тлі, а й на тлі світової історії.

Мова не про героя, що в певну екстремальну мить вибору між честю і життям звершив подвиг вірності й честі. Мова про людину, для якої кожна мить і кожен день її осмисленого життя були подвигом.

Мова про нашого земляка-одесита, чия душа до останнього подиху була віддана Україні, — Святослава Караванського.

Рубрики : Без рубрики

Надважлива місія мови

Закордонне українство підтримує оголошення 2018-го Роком державної мови

Світовий конгрес українців підтримав ініціативу 178 народних депутатів і звернення профільного комітету Верховної Ради та групи «Першого грудня» (його «ЧН» друкували у номері за 23 грудня) до Президента України оголосити 2018-й Роком державної мови.

У листі СКУ, який є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі і представляє інтереси понад 20 мільйонів українців, до глави Української держави йдеться:

Сьогодні все світове співтовариство є свідком духовного відродження та консолідації українського народу, який мужньо захищає територіальну цілісність України від російської агресії та просуває свої євроінтеграційні прагнення.

Рубрики : Без рубрики

Провідники нової школи

Відбувся ІІ (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018». Це високе звання виборювали 32 педагоги Одещини, переможці районних етапів професійного змагання.

Найкращих з поміж кращих визначали серед предметників з таких дисциплін: «українська мова та література», «німецька мова», «фізика» та «фізична культура».

«Цього року в конкурсі брали участь педагоги, які готові долучитися до реформування освіти, стати провідниками нової української школи. Впевнений, що переможці другого туру гідно представлятимуть Одеську область у заключній частині всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018», — підкреслив директор департаменту освіти і науки ОДА Олександр Лончак.

Рубрики : Без рубрики

Герої не нашої історії

В Інституті історії України НАН України відбувся «круглий стіл» «Монументальна спадщина Російської імперії в Україні: чи Петро І, Катерина ІІ, Суворов та Кутузов є героями української історії?». Його співорганізаторами виступили згадана академічна установа, Український інститут національної пам’яті, Українське товариство охорони пам’яток історії і культури та Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова.

Учасники обговорення порушили низку проблем, пов’язаних з імперським дискурсом та монументальною спадщиною Російської імперії в Україні, їх інструменталізацією й використанням проросійськими політичними силами у пропаганді ідей так званого «руского міра» та мобілізації відповідного електорату окремих регіонів України.

Доктор історичних наук Тарас Чухліб проаналізував сучасну експозицію музею Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» у м. Полтаві, наголосивши на необхідності перегляду концепції цієї експозиції, яка має базуватися на глибшому висвітленні місця України у Великій Північній війні 1700-1721 років, ширшій репрезентації її учасників, що позитивно позначилося б на туристичній привабливості музею для гостей з країн Європи.

Рубрики : Без рубрики

Сила, яку не здолати


22 воїни АТО з різних куточків України взяли участь у показових змаганнях «Сила нації», що відбулися у суботу в Одесі.

«Хлопці, які захищали нашу країну, — Герої. Отримавши тяжкі поранення, вони не впали духом. Зараз вони демонструють усім нам, наскільки сильно можна любити життя. Вони займаються спортом і є прикладом для кожного з нас. Я давно не зустрічав таких світлих людей. Ви — сила нації! Ви — еліта нації!» — наголосив голова ОДА Максим Степанов, за підтримки якого пройшли ці змагання.

За словами одного з учасників — Костянтина Фішера, в минулому ін-структора з карате — цими виступами вони демонструють, що займатися спортом необ-хідно постійно, як і долучати до нього дітей. «У 2015 році я отримав поранення у ногу під час обстрілу з кулемета. Кінцівку врятувати не вдалося. Але це не завадило мені займатися спортом. Я вважаю, що саме він робить нашу на-цію сильною і здоровою», — зазначив герой АТО.

Рубрики : Без рубрики

Дивитися під ноги і за горизонт

Двоповерхова «хатинка» з мансардами і колонами, яку ви бачите на знімку, — це Авангардівська селищна рада, що віднедавна стала центром Авангардівської об’єднаної територіальної громади, однієї з наймолодших ОТГ в нашій області, адже перші вибори тут пройшли 29 жовтня цього року.

Громада об’єднала селище Авангард і село Прилиманське, не бідні, правду кажучи, території, які й самотужки могли б непогано існувати. Однак, усе добре зваживши й підрахувавши, вирішили жити однією родиною.

Як живуть — самі й розкажуть.

Світло для вулиць і для душі

Про першочергові та середньострокові плани роботи у Прилиманському розповів голова громади Сергій Хрустовський:

— Це ремонт доріг (магістральної й міжквартальної мережі), встановлення вуличного освітлення та камер відеоспостереження, придбання техніки для прибирання. Це все поточні і щоденні завдання-клопоти, якими живемо. Вже до кінця року в Прилиманському буде проведено капітальний ремонт проїжджої частини вулиці Східної; парадних (заміна вікон та дверей) у багатоквартирних будинках №1 по вулиці Новій, №217 і 219 — по Центральній, №120 та 120-а — по Нижній, №48 — по Оборонній; реконструкцію вуличного освітлення вздовж автотраси Одеса — Білгород-Дністровський від Нової до Флотської.

Рубрики : Без рубрики

Житло для сиріт: крига таки скресла

Нещодавно у прес-центрі «Паритет» відбулася прес-конференція, присвячена реалізації прав на житло дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Варто відзначити, що черга на житло серед відповідних категорій незахищених громадян на 2016 рік складала 2500 осіб, у 2017-у — зменшилася до 1115.

Олена Самойлова, координатор регіональної компанії «Реалізація прав на житло дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб із їх числа», керівник громадської організації «Центр захисту дітей», розповіла, що відповідний проект за підтримки со-ціально-екологічної неурядової організації NESEHNUTІ (Чехія) та правозахисного центру «Весна» (Білорусь) діяв на Одещині впродовж 2016—2017 років.

Рубрики : Без рубрики

Рахували і перераховували...

У неділю, 24 грудня, в Україні відбулися вибори місцевих голів та депутатів рад 51 об’єднаної територіальної громади.

На Одещині вперше такі вибори проходили у двох ОТГ: Таїровській селищній (Овідіопольський район) та Мологівській сільській (Білгород-Дністровський).

За даними спостерігачів громадянської мережі «Опора», в обох громадах у день голосування фіксувалися порушення, але особливо «відзначилася» Таїровська. Через добу після закриття дільниць, упродовж якої комісії рахували голоси, оформляли й переоформляли протоколи, територіальна виборча комісія ухвалила рішення про повторний перерахунок голосів.

Рубрики : Без рубрики

Специфіка китайської модернізації

Нещодавно Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України відвідала делегація Академії суспільних наук КНР.

У її складі — директор інституту політології цієї академії, професор Фан Нін, радник Державної ради, фахівець у сфері національностей та релігій Хе Хінлян, історик Ши Цзіньбо, помічник-дослідник Ма Фен та працівник департаменту міжнародних зв’язків Юй Цзяньфей. Делегацію супроводжувала генеральний консул КНР в Одесі Чжао Сянжун та співробітники дипломатичної установи Юй Чжоулінь та Ван Ци. 

ОРІДУ підтримує давні професійні стосунки з Генеральним консульством КНР в Одесі. За активного сприяння дипломатичної установи у 2013 році було налагоджено співробітництво та підписано меморандум про взаєморозуміння з Пекінським адміністративним інститутом. У рамках цього документа сторони обмінялися делегаціями, українські та китайські викладачі мали можливість ознайомитися з досвідом підготовки управлінських кадрів обох країн та взяти участь у спільних науково-комунікативних заходах.

Рубрики : Без рубрики

Пільги мобілізованим підприємцям

Самозайняті особи (фізичні особи — підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність), призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, а також від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку. Це передбачено пунктом 25 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобі-лізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Рубрики : Без рубрики

«Совушко, підкинь гумору!..»

30 грудня — 105 років від дня народження Андрія Сови (1912—1994), українського актора, майстра художнього слова

Андрій Сова... Хто з численних прихильників гумору в Україні та й за її межами не знає цього прізвища? Широко відомий й улюблений у народі виконавець гумористичних літературних творів, народний артист України, чи не найпопулярніша творча особистість для українців старшого покоління. У 1960-1970-ті без його участі не відбувався жоден великий святковий концерт. Та перш ніж стати видатним майстром слова й мати такий гучний успіх, Андрію Корнійовичу довелося пройти складний життєвий шлях.

Андрій Сова з’явився на світ 30 грудня 1912 року в Одесі на Молдаванці. Дитинство провів на Балківській вулиці в будинку дідуся Онуфрія, де була «найгустіша у світі пилюка з Нерубайських кар’єрів», а поруч, на дні глибокого яру, дітлахи робили своє «Чорне море», загативши каламутний струмочок, що витікав з території джгутової фабрики. У домі порядкувала бабуся Наталя. Онуки пишалися дідом-листоношею, веселим і завжди усміхненим чоловіком.

Рубрики : Без рубрики

Наш прапор, наш стяг

24 грудня сповнилося б 80 років від дня народження В’ячеслава Максимовича Чорновола, українського полі-тика, публіциста, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політв’язня СРСР, члена Української Гельсінської групи, провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-х—1990-х, ініціатора проголошення Декларації про державний суверенітет України (16 липня 1990-го) та Акта проголошення Незалежності України (24 серпня 1991-го), Героя України (2000-й, посмертно).


Олександр ПТАЩЕНКО

Дума про Чорновола

Світлій пам’яті В’ячеслава Чорновола, що трагічно загинув
у боротьбі за Незалежну, Соборну, Демократичну Українську Державу

 

Ой, як у нашій Україні,
голодній і босій країні,
та всі люди раптом «мільйонерами» стали:
сірників пачку за сто тисяч купували,
а хлібину чорну за мільйони «діставали»
і так от собі панували...

Рубрики : Без рубрики

Дипломований сонетарій

Півроку тривав конкурсний марафон серед поетів-аматорів України, названий поетичним вернісажем «Троянди й виноград»-2017.

Засновники та організатори конкурсу, який проводився уже вчетверте (раніше — у 2006, 2008 та 2012 роках), — Український фонд культури, фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» та Київський літературно-меморіальний музей М. Рильського. До складу журі входили відомі поети Іван Драч (голова), Микола Луків, Петро Засенко, Станіслав Шевченко Леонід Горлач, а також інші діячі культури.

Цього разу у поетичному вернісажі взяли участь близько 400 авторів з усіх областей, які надіслали кілька десятків тисяч віршів у чотирьох обумовлених номінаціях: патріотична лірика, пейзажна, інтимна та (вперше) філософська.

Рубрики : Без рубрики

Там, де завмерла війна

Моря, що омивають Європу, приховують чимало боєприпасів Другої світової війни. Вони лежать на дні понад сім десятиліть, але не втратили своєї смертельної небезпеки. Час від часу з’являються повідомлення про загрозливі знахідки у Балтійському та Чорному морях, фахівці стверджують про наявність вибухонебезпечних предметів у Північному і Баренцевому морях. Ідеться як про одиниці, так і про цілі звалища зброї.

Рекордною ж за кількістю боєприпасів стала знахідка 2017 року поблизу села Лебедівка Татарбунарського району. Там під час війни потонуло німецьке судно, на якому виявлено близько 214 тисяч артилерійських снарядів, підривників до них та набоїв до стрілецької зброї різних калібрів.

Рубрики : Без рубрики

Без генерального прибирання

Усім відомо, що прибирання — одне з найбезперспективніших занять на світі. Не встигнеш навести лад, як знову треба братися за миття посуду, підлоги, збирати розкидані речі й чистити-складати залишене в передпокої взуття.

Одна домогосподарка, якій, урешті-решт, набридло жити в постійному хаосі, вирішила створити оптимальну систему ведення домашнього господарства — по суті, стимул для того, щоб встати з дивана і взятися за пилосос. Але навіть якщо озброїтися лише деякими правилами з цього довгого списку приписів, з вашого лексикону назавжди зникне слово «генеральне прибирання».

Отже, вставши вранці, насамперед приведіть у порядок себе: вмийтеся, зачешіться і навіть зробіть легкий макіяж. Це відразу поліпшить настрій. А гарний настрій із самого ранку — запорука успішного дня.

Рубрики : Без рубрики

Генний драйв

Учені проаналізували метод «генного драйву», що готується до випробувань, і дійшли невтішного висновку: експерименти із ГМО стали загрозою для існування людства.

По-перше, людство не здатне і не хоче прийняти впровадження технології, що зупиняє принцип природного відбору популяції, замінюючи її поширенням модифікованого гена. По-друге, існує небезпідставне побоювання, що це може стати причиною виникнення організму, який знищить усі свої аналоги. Вперше про таку небезпеку науковці заговорили у 2014 році, порівнявши цей метод із «скринькою Пандори».

Суть «генного драйву» полягає у створенні «егоїстичного гена», здатного без контролю охопити все біологічне різноманіття планети, що загрожує й людському життю. Знаючи про такі ризики, експерти ООН усе ж схиляються до думки, що потенційна вигода від такої технології вища, ніж загрози, а тому варто продовжити випробування.

Рубрики : Без рубрики

Дослідження

Замість шприца з голкою

Багато хто бачив у сазі «Зоряні війни» пристрій, який без голки вводив в організм медичні препарати. Тепер подібною технологією володіють не тільки герої фантастичної історії.

Його аналог, що отримав назву PRIME, з’явився і в арсеналі реальних лікарів. Ймовірно, вже у найближчому майбутньому цей пристрій можна буде знайти на полицях аптек.

Лікарі призначають курс уколів при дуже багатьох захворюваннях. Це болюча процедура, якої боїться чимала кількість людей у всьому світі. Пацієнтів лякає як сам вигляд голки, так і те, що відбувається з венами після щоденних ін’єкцій. Через це багато хто пропускає уколи, завдаючи, таким чином, шкоди своєму здоров’ю.

Рубрики : Без рубрики

Благодійні марафони 55-ї

Одеська ЗОШ №55, як і в попередні роки, активно долучилася до благодійного марафону з нагоди дня Святого Миколая.

Напередодні свята учні, їхні батьки разом з класними керівниками провели благодійний ярмарок, де продавали всілякі смаколики. Отримані кошти, а це 57991 гривня, спрямували на допомогу 7-класникові, який бореться з важким захворюванням.

А 19 грудня, у день Святого Миколая, наші школярі організували концерт для дітей-сиріт, дітей із сімей переселенців, учасників АТО та багатодітних родин. Усі отримали солодкі подарунки.

Рубрики : Без рубрики

Запрограмуйтеся на успіх

Хочете прожити рік щасливо? Астрологи запевняють, що ви можете собі це запрограмувати.

Відрахуйте вперед від свого дня народження 12 днів і постарайтеся прожити їх якнайкраще, бо ж кожен день моделюватиме відповідний біологічний місяць.

На ці 12 днів варто завести своєрідний щоденник, у якому фіксувати не події, а емоційне забарвлення дня: вдало пройшов чи не дуже, весело чи нудно, знервовано чи спокійно. Згодом, порівнюючи ці записи з реальними подіями біологічного року, будьте певні, побачите дивовижні збіги.

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.