Рубрики : Без рубрики

Далекі близькі вибори

Якщо хтось призабув, нагадую: вибори глави держави, з якою Україна чотири роки нібито не воює, відбудуться в березні наступного року. Кінцевий результат виборів відомий заздалегідь, але у виборчій кампанії з’явилися нюанси.

«Дядя Володя» і гібридна демократія

Володимиру Путіну на майбутніх виборах потрібна не просто перемога, а перемога за всіма правилами і процедурами західної демократії. Щоб ніхто з лідерів вільного світу не згадав, що чекіст середньої ланки за вісімнадцять років правління закатав в асфальт права і свободи громадян найбільшої країни Європи і де-факто переписав під себе конституцію.

Реалізація «демократичної» затії, загалом, не виглядає складною. Адже йдеться не про реформу політичної системи, не про скасування жорсткої цензури в засобах масової інформації, не про горбачовську «перебудову», хай їй грець, а про те, щоб у виборчій кампанії разом з системною «опозицією», вірною Кремлеві, брала участь несистемна. Але добре керована.

Рубрики : Без рубрики

Хюґ Мінґареллі: «Ми раді підтримувати процес модернізації»

На початку цього тижня Посол Європейського Союзу, керівник представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі вперше відвідав Одесу.

Свій візит він розпочав із зустрічі з молоддю в актовому залі Одеського національного економічного університету. Під час обговорення питань відносин між ЄС та Україною із студентами та викладачами наших вишів посол наголосив, що одна з найважливіших проблем українського суспільства, яка постає і перед молоддю, — це корупція.

— У вашій країні є така хвороба — корупція. І вам, молодим, важливо знати про неї. У вас величезна територія і традиції, ви маєте все, але, незважаючи на це, більшість населення живе на межі бідності, ледве животіє. Ви не отримуєте інвестицій через корупцію, — наголосив посол ЄС. — Коли ми запитуємо у німецьких, французьких, іспанських компаній, чому вони не інвестують в Україну, вони відповідають, що з радістю робили б такі інвестиції, але... Ми шукаємо, кажуть, такі місця, де нема корупції. Ми боїмося, що наш бізнес може бути вкрадений, а якщо ми звернемося до суду, то зустрінемо в судах корупцію. 

Так, за словами Хюґа Мінґареллі, вважають європейські бізнесмени. Відтак він закликав студентську молодь боротися з корупцією, долати її своїми знаннями.

Рубрики : Без рубрики

Труханова заштормило

У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси

Дату 23 жовтня 2017 року мер Одеси Геннадій Труханов, напевне, запам’ятає надовго.

Саме цього дня слідчі Національного антикорупційного бюро постукали в двері його квартири в одному з найелітніших житлових комплексів Одеси «Арк Палас». Коли вийти з нього, то праворуч буде Французький бульвар, по якому мер їздить на роботу, а ліворуч — легендарна Аркадія на відстані витягнутої руки.

У понеділок слідчі НАБУ проводили обшуки в міській раді Одеси, що бувало вже не раз. Але додому до Труханова прийшли, здається, вперше.

Загалом правоохоронці цікавляться діяльністю мера в межах одразу трьох кримінальних проваджень про мільйонні розкрадання і зловживання. Поки що він проходить у всіх справах у статусі свідка.

Рубрики : Без рубрики

Час ставити «Набукко»

Одеський театр опери та балету знову готується до прем’єри. Цього разу колектив замахнувся на один з найвеличніших і найвідоміших творів Джузеппе Верді, який відкрив нову сторінку в історії італійської опери й поклав початок тріумфу молодого композитора, — «Набукко».

Варто відзначити, що в Одесі силами італійської трупи опера «Набукко» була вперше поставлена на сцені Першого міського театру ще 170 років тому, в 1847-у, буквально через п’ять років після її світової прем’єри в «Ла Скала».

Режисер-постановник, народний артист України Василь Вовкун трактує «Набукко» як попередження людству про те, що ми можемо втратити наш рідний дім — Землю, якщо не перестанемо воювати один з одним за території і рвати планету на шматки.

Джузеппе Верді, якого італійці називали «маестро революції», окрім оперних новацій, у цьому творі зміг змінити уявлення про час та простір і вийти за їх межі. Події, що відбуваються у VІ столітті до нашої ери, усвідомлюються й переживаються щоразу на рівні сучасних. Так було у часи Верді, коли Італія була поневолена Австрією, так і сьогодні, коли Україна захищає свою незалежність. Тож мимоволі самі по собі виникають паралелі. Верді об’єднав своєю музикою минуле, нинішнє й майбутнє, і сила його уяви проявлятиметься доти, доки перед цивілізацією поставатимуть виклики та загрози.

Рубрики : Без рубрики

Ні забудовника, ні грошей, ні квартир

Одні, прихопивши людські мільйони, десь у світах насолоджуються життям, інші, вклавши останнє в омріяне власне житло, в розпачі перекривають вулиці, пікетують владні установи, ходять по судах, сподіваючись, хоч із запізненням, хоч і не в такі дешеві, як обумовлено в договорах, але таки вселитися у свої квартири.

От і наступного четверга в апеляційному суді має відбутися чергове слухання однієї з таких скандальних історій. Про суть проблеми на прес-конференції, озаглавленій «Афері «Набережного кварталу» — три роки», розповіли представники потерпілих сторін — ТОВ «Олімпекс транс» (орендатор земельної ділянки, відданої під забудову, власник проектної та дозвільної документації на зведення житла) та обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Пайовики Жаботинського» (люди, які ще півтора року тому мали справити новосілля у двох фешенебельних висотках, одну з яких звели з масою порушень, а другу навіть не почали будувати).

Рубрики : Без рубрики

Влада: обслуговування, а не адміністрування

Під час дводенного візиту на Одещину посол Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі зустрівся з представниками об’єднаних територіальних громад області.

Розмова про децентралізацію, її перші досягнення та проблеми функціонування проходила у форматі «круглого столу» в Центрі розвитку місцевого самоврядування. Після засідання на прес-брифінгу Хюґ Мінґареллі коротко розповів про результати тієї розмови, про роль Євросоюзу у сприянні реалізації реформ в Україні, зокрема про успіхи децентралізаційної реформи, які добре бачить Європа і які всіляко й надалі підтримуватиме, здебільшого через консультування та організацію навчальних програм.

За останні три роки децентралізації в громадах Одещини, сказав посол ЄС, для людей зроблено незрівнянно більше, ніж за попередні 15. А найголовніше те, що прості люди дедалі активніше залучаються до життя в громадах. Хюґ Мінґареллі пообіцяв донести до Києва правдиву інформацію про процес децентралізації на Одещині, а її він почув безпосередньо від керівників ОТГ, озвучити отримані коментарі і пропозиції представникам міністерств та інших центральних органів влади.

Рубрики : Без рубрики

Чоловіки - проти раку грудей

Жовтень у всьому світі — це місяць активних дій проти раку молочної залози. Цей місяць ще називають «рожевим», бо стрічка такого кольору стала символом єдності у протидії недузі.

Цими днями на Одещині, як і по всій Україні, стартувала масштабна інформаційна кампанія «Чоловіки — проти раку грудей». Мета проекту — привернути увагу суспільства до проблеми через приклад активних дій і звернень здорових та успішних чоловіків, яких знає країна.

В Одесі зустріч із журналістами, присвячена старту акції, відбулася у прес-центрі Paritet. Важливу розмову про хворобу, яка мусить поступитися нашим свідомим і наполегливим діям, вели завідувач мамологічним відділенням обласного онкодиспансеру, кандидат медичних на-ук Олександр Заволока, керівник програми «Жіноче здоров’я» єврейської жіночої громадської організації «Кешер» Марина Константинова, головний редактор «Онкопорталу» Лілія Гудзь і триразовий призер чемпіонатів світу зі степу, наш земляк, якого добре знає концертна Європа, Олександр Останін.

Рубрики : Ракурс

Червоний апокаліпсис 1917 року

Продовження. Початок у номері за 26 жовтня.

Але знову ж постає питання: а де ж ви були, коли ваших вождів «несправедливо» засуджували? Чому жоден із членів «керівної й спрямовуючої» партії не кинувся на захист свого померлого чи усуненого від керівництва керманича? Що ж то за партія така безголоса, яка тільки те й робила, що одностайно схвалювала та беззастережно впроваджувала в життя кожне слово, проголошене з Кремля? Хто і коли позбавив її права не тільки голосу, а й права мислити самостійно?

Відповідей на ці питання від «вірних ленінців» не варт сподіватися. Відповідає на них той же X з’їзд, найгострішим і найісторичнішим питанням якого був все-таки не НЕП, як ми з вами вчили, а дискусія про єдність партії.

На питання, чи була партія (вже тоді, в 21-у році!) «виразником інтересів народу», відповідає нам делегат Мілонов — лідер комуністів м. Самари. «Ленин, — каже він, — ставит вопрос так: крестьянство настроено мелкобуржуазно — оно не с нами. Рабочий класс находитея под мелкобуржуазным влиянием... На кого же тогда опираетея Коммунистическая партия? Нельзя же опираться на одно только совет-ское и партийное чиновничество! (Стенографічний звіт X з’їзду, стор. 83.). Висновок самарського лідера однозначний: «Партия перестала быть рабочей партией».

Рубрики : Без рубрики

Реформація в Одеській опері

У вівторок, 31 жовтня, о 18.00 в Одеському національному театрі опери та балету відбудеться урочистий концерт, присвячений 500-річчю Реформації.

Нагадаємо, початком Реформації прийнято вважати конкретну подію: Мартін Лютер, доктор теології Віттенбергського університету (Німеччина), 31 жовтня 1517 року прибив на двері храму свій рукопис — «95 тез», у якому виступив проти зловживань католицької церкви. Він запропонував ідею нової релігії, яка відрізнялася від католицизму простотою. Нагадаємо також, що 2017-й указом президента оголошений в Україні Роком Реформації.

Масштабне святкування в Одеській опері складатиметься з кількох театралізованих блоків, які в хронологічній послідовності відтворять історію становлення протестантизму.

У програмі будуть задіяні актори, музиканти, зведений хор Молдови та України, симфонічний оркестр «Симфонія душі»... Відкриє концерт спе-ціальний гість — Аняня Удогво, який виконає старовинний твір, написаний у 1772 році.

Рубрики : Без рубрики

Гендель і джаз


У 2017-у cповнилося 25 років, як Сполучені Штати Америки і незалежна Україна встановили дипломатичні відносини. До цієї дати було приурочено цілу низку заходів, одним з яких стали гастролі в нашій країні духового оркестру ВВС США у Європі.

Уперше цей відомий у світі колектив приїздив до Одеси у березні, й ось знову, наприкінці жовтня, військові музиканти відвідали наше місто. Спочатку вони виступили на сцені Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, а ввечері того ж дня зустрілися зі своїми шанувальниками у філармонії.

Як розповів на прес-конференцїї керівник і диригент оркестру полковник Дон Скофілд, у репертуарі колективу — ціла палітра музичних творів: від високої класики і до джазу, свінгу та року. Що, власне, і підтвердили концерти в Одесі.

Рубрики : Без рубрики

Діалог на рівні чуттєвого

Діалог двох мисткинь. Таких не схожих. Олени Аль-Хадж і Наталії Будурацької. Потужний, енергетичний живопис, буяння форм, несподівані комбінації, вишуканість…

Виставка «Арт-діалог», яка проходить у залах Одеського художнього музею, явила нам проект, який, з моєї точки зору, є не зовсім контактним. Це, швидше, два паралельних проекти, об’єднані під дахом одного залу, але такі, що дозволяють представити достоїнства кожного із авторів. Нам важливо скласти цілісне враження про виставку, ініційовану під дещо претензійною назвою.

Наталія Будурацька — відомий кераміст. У 1988 році закінчила Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова, навчалася у видатного кераміста Бориса Бєлова (вихованця Романа Сельського), учасниця міжнародних, республіканських та обласних виставок. Її роботи є в престижних колекціях Європи та Америки. Працює у синтетичному виді, поєднуючи різні техніки: живопис, кераміку, кування. Це сміливі експерименти, які в одеському арт-просторі, здається, мають небагато аналогів. Коли розглядаєш її роботи, переконуєшся у справедливості вислову, що «мистецтво — це гра» (Лев Толстой). Мистецтво Наталії Будурацької пряне, у ньому є чуттєвий, бароковий шал, що потребує метаморфозів форм. Міфологія і метафоричність — характерні для її творчості. При спогляданні роботи художниці вимагають гри уяви.

Рубрики : Без рубрики

Береженого Бог береже

Нас завжди вчили берегти все, що завгодно: державне майно, історичну пам’ять, честь і совість, зрештою, нові чоботи, але практично ніколи — самих себе. Й це при тому, що життя людини — то найвища цінність, дарована Богом. Відтак не навчені, як захистити й уберегти себе, ми, опинившись у критичній ситуації, часто почуваємося безпорадними, не здатними не те що простягнути руку допомоги іншому, а й порятуватися самим. Не знаємо, як правильно поводитися при пожежі, повені, враженні струмом, кровотечі, як розпізнати інсульт, інфаркт, як зарадити дитині, що вдавилася… Ба не всі навіть назвуть номери телефонів екстрених служб! І це тоді, коли виникають тисячі й тисячі життєвих моментів, які щосекунди можуть загрожувати кожному.

З початку року тільки на пожежах в Україні загинули 1167 людей, троє з яких — дівчатка з нашої «Вікторії». Ще 1143 отримали опіки та інші травми.

Рубрики : Без рубрики

Не замовчуйте зловживань

Шановні одесити та жителі області!

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», наказу ДСНС від 22 вересня 2017 року № 509 «Про проведення позапланових перевірок стану техногенної та пожежної безпеки», Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», головне управління ДСНС в Одеській області проводить позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням, будинків для людей похилого віку й інвалідів, об’єктів відпочинку та оздоровлення.

У разі виявлення корупційних правопорушень та інших службових зловживань з боку посадових осіб, ГУ ДСНС України в Одеській області ви можете повідомити листом на адресу: 65000, м. Одеса, вул. Прохорівська, 6, на електронну пошту: sptazk@odesa.mns.gov.ua або за «телефоном довіри» сектора з питань запобігання та виявлення корупції: (048) 724-57-93.

Прес-служба ГУ ДСНС України в Одеській області.

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.