Рубрики : Без рубрики

Вибухи рахують восени

Масштабний вибух 26 вересня на складі боєприпасів 48-го арсеналу поблизу Калинівки став, на жаль, головною політичною подією тижня, що минає. Саме політичною.

Калинівка. Версії і диверсії

Версії слідства не можуть заступити три очевидних обставини. Перша — вибух боєприпасів стався в день народження Президента Петра Порошенка. Друга — підірваний арсенал знаходиться поблизу Вінниці, полі-тичної батьківщини прем’єр-міністра і глави держави. І третя — військова частина, де стався вибух, розташована в центральній Україні, далеко від театру воєнних дій.

Рубрики : Без рубрики

Скидаймося на вогнегасники?

Сьогодні лише третина соціальних закладів Одеської області (а це 1868 закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей) відповідають, і то тільки частково, нормам пожежної безпеки.

За останні десятиліття так ні в кого й не дійшли руки, щоб навести лад у цій сфері, допоки в оздоровчому таборі «Вікторія» живцем не згоріли діти.

Нагадаємо, учасники муніципального хореографічного ансамблю «Адель» за перемогу в престижному творчому конкурсі у Болгарії були відзначені путівками до «Вікторії». Влітку місць там не знайшлося, тож діти погодилися відпочити у вересні…

Рубрики : Без рубрики

Лицарі українського чину

Два дні, 28 і 29 вересня, в Одеській обласній науковій універсальній бібліотеці ім. М.С. Грушевського проходив ХХІ фестиваль української книги пам’яті видатного істо-рика і державного діяча, чиє ім’я носить ця поважна установа (директор   Ю.С. Амельченко).

У рамках фестивалю, крім, без сумніву, бага-тьох інших цікавих зустрічей, дискусій, презентацій, відбулися й історичні читання «Відродження української державності. 100-річчя Української революції та сьогодення держави Україна». Перед загалом виступили авторитетні вчені — доктори історичних наук, професори кафедри історії України Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Тарас Гончарук і Тарас Вінцковський та кандидат історичних наук, письменник, краєзнавець Віктор Савченко. Усі троє — лауреати щойно заснованої премії «Чорноморських новин» (до 100-ліття газети і відтепер до кожного наступного -ліття) — «Лицарі українського чину».

Рубрики : Без рубрики

Не ґрунтується на законі

Прокуратура Одещини 28 вересня в апеляційному порядку оскаржила виправдувальний вирок Іллічівського міського суду, яким визнано невинними 19 фігурантів масових заворушень, що відбулися 2 травня 2014 року на вулиці Грецькій та Грецькій площі в Одесі.

Прокуратура звернулася до суду з вимогою про скасування цього вироку та призначення нового розгляду у суді першої інстанції.

Рубрики : Без рубрики

Мамай гостює в «Чорноморці»

Хочемо порадувати наших читачів і всіх, хто вміє радіти: з поваги до газети, яка цьогоріч увійшла вже у друге своє століття, в «Чорноморські новини» зголосився завітати сам козак Мамай.

Отже, у понеділок, 2 жовтня, о 16.00 приходьте на зустріч із цим невмирущим козаком-характерником, захисником землі української, який завжди постає там, де важко, де потрібна поміч, порада чи й розрада. Усе вміє і може Мамай. А найперше — підтримати духом, якого нині всім нам бракує.

Рубрики : Без рубрики

У селі Снітків Вінницької області лише 650 мешканців. Ще не так давно звідси масово виїжджала молодь, але й тим, хто залишився, роботи бракувало. Та за останні два-три роки Снітків перетворився на потужний осередок ягідного і фруктового виробництва, залуч

У селі Снітків Вінницької області лише 650 мешканців. Ще не так давно звідси масово виїжджала молодь, але й тим, хто залишився, роботи бракувало. Та за останні два-три роки Снітків перетворився на потужний осередок ягідного і фруктового виробництва, залучив кошти на будівництво водогону, дитячого садка, створив понад 200 робочих місць.

Селяни не чекають, доки хтось їм допоможе: самі забезпечують собі гідні умови праці й шукають шляхів розвитку. Вони будують маленьку Європу, де можуть реалізуватися завдяки власній працьовитості та креативності.

Рубрики : Без рубрики

Жовтневі пенсії: нові чи старі?

Пенсіонери занепокоєні: чи отримають у жовтня обіцяні урядом підвищені пенсії? Закону ж бо так і нема!

Ситуацію, що склалася, ми попросили прокоментувати начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександра БУРЯЧЕНКА.

Рубрики : Без рубрики

Паліативні центри: бути чи не бути?

В Одесі пройшла конференція на підтримку паліативної допомоги. Кілька громадських організацій, які займаються захистом прав людини і допомогою хворим, уже близько року проводять різні публічні зібрання й акції, спрямовані на те, аби змусити місцевих чиновників якнайшвидше створити по всій області центри паліативної допомоги і хоспіси. Чи є результати і на якій стадії створення подібних спецзакладів у регіоні, «Чорноморка» дізнавалася в учасників цієї конференції.

Центри паліативної допомоги і хоспіси активно створюються по всій Україні впродовж останніх щонайменше чотирьох років. Однак Одеса у цій справі на першість не претендує. За висновками представників громадських організацій, нині ситуація із забезпечення хворих та членів їхніх родин паліативною допомогою близька до стану гуманітарної кризи. Повноцінних паліативних закладів ми не маємо. На території всієї Одещини є лише два, які частково надають допомогу невиліковно хворим людям: Білгород-Дністровський тубдиспансер (передбачений для інфекційно хворих, а куди іншим?) і Будинок дитини №1 в Одесі. І це в той час, коли паліативної допомоги потребує кілька тисяч людей.

Рубрики : Без рубрики

«...А тільки в завтра маєм прямувать»

Із Великої Михайлівки, як уже мовилося у публікації «Ми віднайшли в своєму дні опору» (див. «ЧН» за 23 вересня), наш невеличкий «десант», до якого увійшли письменник, в’язень сумління радянської каральної машини Дмитро Шупта, знаний фотограф Олег Владимирський та авторка цих рядків, вирушили до Захарівки.

Місце нашої зустрічі — районний будинок культури. Чисто, охайно і, головне, видно, що тут життя не завмерло. Першими, кого зустріли, були дві маленькі школярки, які після уроків забігли до бібліотеки, щоб обміняти прочитані книжечки на ще непізнані. На стінах у фойє — світлини земляків, якими пишаються, фотомиті численних свят, що проводяться у районі, фестивалів, пам’ятних подій… Співробітники щось планують, обговорюють, сперечаються…

Рубрики : Без рубрики

Пізнати народ і розвінчати міфи

В Одеському християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті з 27 вересня розпочав свою роботу регіональний спецкурс «Історія і культура ромів»

Слухачів, серед яких переважно студенти різних навчальних закладів нашого міста, організатори обіцяють занурити у вузькотематичні знання з ромської проблематики (які, в тому числі, стосуватимуться історії та культури), а також роз’яснити різні етносоціальні питання щодо ромського народу. По завершенню курсів на учасників чекатиме етнографічна експедиція.

Чому саме така тема і чи є на неї попит?

Про проблеми ромського народу на рівні держави відкрито почали говорити зо чотири роки тому, коли 8 квітня 2013-го в Україні прийняли так звану Ромську стратегію, яка передбачає захист та інтеграцію ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року. В рамках цього документа ромські правозахисники й науковці-ромологи почали організовувати різні тематичні заходи, мета яких — подолати негативні стереотипи у суспільстві щодо представників цього народу. Регіональний спецкурс «Історія і культура ромів», запроваджений у Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті, — один з таких заходів.

Рубрики : Без рубрики

Школа з позитивною енергетикою

У жовтні сповниться 165 років від дня народження видатного живописця, педагога, громадського діяча Кіріака Костянтиновича Костанді

Одеса достойно вшанувала цю видатну особистість. Серія виставок, ініційованих тутешньою філією Грецького фонду культури спільно з обласною організацією НСХУ та художньо-освітніми установами міста, — найкраще тому свідчення. Нова імпреза у залі Спілки художників (Торгова, 2) продемонструвала великий потенціал нашої молоді. Тут представлені роботи учнів нині приватної школи, яка носить ім’я незабутнього майстра — Дитячої художньої школи №1 імені К.К. Костанді.

Школа є базовою для художньо-освітніх закладів. Чимало її вихованців задають тон в училищах і вишах не тільки України. Серед відомих митців, які свого часу навчалися тут, — О. Ануфрієв, С. Бєлік, С. Божій, Ю. Барзашвілі, В. Басанець, Г. Гармидер, В. Кучер, С. Лозовський, В. Філіпенко та інші. Цілком заслужено ця установа вважається однією з провідних художніх шкіл Європи, про що свідчать перемоги її учнів на різних міжнародних конкурсах. Якщо вдатися до статистики, то це понад 50 Гран-прі та більше 400 золотих, срібних та бронзових медалей.  Очолює школу відомий педагог, кавалер ордена «Золотий хрест Честі і Звитяги «Лицар Вітчизни» Валерій Філіппович Токарев.

Рубрики : Без рубрики

Колонада не буде білою

Реставратори й робітники вже півроку працюють на другому об’єкті Воронцов-ського архітектурного ансамблю — колонаді.

Сьогодні колонаду не впізнати — «роздягнули» догола. Здається, легше було збудувати нову. Аж ні: фахівці хочуть зберегти її автентичність. Після реставрації, обіцяють, Воронцовська колонада набуде того історичного вигляду, який мала у 1834 році, коли її звели. Підмурок буде пісочного кольору, покрівля — чорного з полиском, а колони — різних відтінків сірого.

Рубрики : Без рубрики

Вклонімося мощам Івана Хрестителя

Свята реліквія — мощі руки, якою Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа в річці Йордан, загостить до Одеси в перших числах жовтня.

Мощі руки св. Івана (фактично, це тільки частинка кістки руки) були перенесені до Константинополя, пізніше потрапили до молдавського господаря Єроніма Могили, а відтак до польського полковника Синявського.

Рубрики : Без рубрики

Чи виросте горобець до гусака?

Біологи з Норвегії змогли розгадати загадку, чому тварини мають певний розмір. Для прикладу вирішили дізнатися, чому горобці не досягають розмірів гусей.

Хенрік Йенсен з Університету в Норвегії впродовж багатьох років досліджував життя на незаселених островах, розташованих на північному узбережжі країни. На кожному острові було розміщено зграї горобців, щоб змінити їх еволюцію. На одному з островів горобці справді виросли до невластивих їм розмірів.

Рубрики : Без рубрики

Вовк собаці не товариш

Етологи з Центру вивчення вовків при Віденському ветеринарному інституті суспільства Макса Планка показали, що вовки розуміють зв’язок між причиною та наслідком, а собаки — ні.

Учені взяли 12 вовків, 14 собак з бродячої зграї, 12 домашніх собак і провели з ними серію експериментів, під час яких тварин перевіряли на кмітливість трьома різними способами. Використовували дві коробки: в одній лежали ласощі, щільно загорнуті в пластик так, щоб вовки й собаки не почули запаху, друга коробка була порожньою. У першому експерименті перевіряли здатність тварин розуміти вказівки людей: чоловік показував на потрібну коробку, дивлячись тваринам в очі, і намагався її відкрити. У другому випадку людина тільки виявляла інтерес до потрібної коробки, не дивлячись на звірів. У третьому людини не було, проте коробки рухалися так, щоб за звуком можна було зрозуміти, чи є щось всередині, чи ні.

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.