Рубрики : Без рубрики

Парад підозр і страхів

Від спеки до середини серпня так втомлюєшся, що осінь чекаєш уже з нетерпінням. Але ще залишається трохи літа. Небезпечний час. Негоди не передбачається, тож буря, якщо налетить, застане зненацька. До політики це теж стосується.

Ніхто не знає,
як вийти з війни

Про те, що насправді відбувається в зоні антитерористичної операції, простим громадянам України з випусків новин на ТБ або зі статей у пресі дізнатися неможливо. Якщо вірити всьому, що кожного дня показують і пишуть, ситуація в АТО в останні роки з дня у день загострюється, убитих і поранених бійців та мирних жителів більшає. Снаряди і міни без кінця «прилітають» з-за лінії зіткнення, а диверсійно-розвідувальним групам ворога наша армія не дає наблизитися до блокпостів.

Рубрики : Без рубрики

Вишиванка кольору моря

Уже вдев’яте День Незалежності України символ Одеси Дюк зустрічатиме в новій вишиванці, яку йому спеціально шиють до свята.

../_f/2017/076.jpg 16 серпня на Приморському бульварі відбулося урочисте примірювання, в якому взяли участь голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю Наталя Мажарова, координатор акції «Вишиванковий ланцюг» Оксана Щербина і майстриня народної вишивки Тетяна Тамбовцева, яка створила обновку для Дюка. Триметрова вишиванка пошита з бязі, орнамент — синього кольору. У візерунок вплетені символічні для Одеси якір і стилізований штурвал. Під час примірки з’ясувалося, що у святкове вбрання Дюка необхідно внести деякі корективи, зокрема у комір вишиванки, щоб він щільніше прилягав до шиї.

Як розповіли організатори, «Вишиванковий фестиваль» проходитиме із 23 по 27 серпня. У його програмі — традиційне підняття вже 26-метрового (кожен рік незалежної України додає один метр до його довжини) синьо-жовтого прапора на Потьомкінських сходах, забіг у вишиванках, синьо-жовтий автопробіг, другий публічний масовий диктант з української мови, панельна дискусія, присвячена молоді, показ стилізованого українського одягу, акція пам’яті біля Дюка, демонстрація українських мультфільмів та короткометражок і навіть конкурс на кращий боді-арт в українському стилі.

Рубрики : Без рубрики

Чи вдасться Росії форсувати Дністер?

РФ уже вважає Придністров’я своєї губернією, попри запевнення у підтримці цілісності Молдови

Не встигли у Москві і на лівому березі Дністра, де розташований Придністровський регіон Молдови, вщухнути пристрасті навколо встановлення спільного митно-прикордонного посту на центральній, придністровській, ділянці молдовсько-українського кордону, як над Дністром знову нависли «грозові хмари». Розквартировані у Придністровському регіоні російські миротворці, порушивши основний принцип статуту миротворчої місії, взяли участь у масштабних військових навчаннях, організованих у Придністров’ї. Однак, на відміну від попередніх навчань, які в регіоні проводяться із завидною постійністю, цього разу перед його учасниками було поставлено «конкретне» завдання: відпрацювати форсування Дністра.

Рубрики : Без рубрики

Наші берегині й обереги

Навіть як на спекотне одеське літо, аж занадто гаряче. Занедбаний будинок зі слідами давньої розкоші в історичній частині міста. Кімната на третьому поверсі. Тут працюють волонтерки. Впродовж трьох років вони плетуть маскувальні сітки для наших бійців. Сітка, сплетена дбайливими руками, в яку вкладена душа, маскує, захищає, оберігає. Вона і є оберіг!

Рубрики : Анонс

Фестиваль бойового гопака

25 серпня в дитячому центрі «Молода гвардія» відбудеться перший Всеукраїнський фестиваль з бойового гопака — «Нащадки козацтва».

У ньому візьмуть участь не тільки одесити, а й гості з інших міст. Зокрема, приїдуть школи бойового гопака з Хмельницького, Вінниці, Рівного, Черкас та Києва.

Рубрики : Без рубрики

«Свою Україну любіть...»

Виставкова акція під такою назвою розпочнеться 22 серпня о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці (Пастера, 13).

У рамках акції, приуроченої до 26-ї річниці Незалежності України, — презентація книжково-ілюстративних виставок «Свою Україну любіть…», «Державотворення України: історичні витоки та сучасність», «На шляху до Незалежності України (мрійники, лицарі, творці)», мистецька виставка заслужених художників України Галини та Анатолія Кравченків «Україна — Європа: простір нат-хнення», а також музична вітальня «Чарівна українська бандура».

Рубрики : Позиція

Між двома світами

Ми не завжди помічаємо, як поступово змінюємо світ на краще. На подібний умовивід мене наштовхнула зустріч з «неофіційним поетом» Борисом Херсонським, яка нещодавно відбулася в одеському офісі турцентру Aquavita.

Його слово — містке і виважене, часом іронічне, здебільшого оповите сумом. За мінорною тональністю віршів криється якась жаліслива симпатія до людини. Автор презентував одну з найсвіжіших збірок — «Одесский дневник», яка побачила світ у відомому харківському видавництві «Фоліо».

Рубрики : Без рубрики

І море, і газета

Саме цими двома шляхами пролягло життя Бориса Івановича Устименка, який 18 серпня відсвяткував своє 80-ліття.

Два десятки літ він віддав морю і 35 — журналістиці. Членом Спілки журналістів України став у 1972-у, коли за плечима були чотири роки військової служби на кораблях Чорноморського флоту, робота на Далекому Сході, в Арктиці — в морях-океанах всього світу. Працюючи в нелегких умовах Далекого Сходу, він спромігся заочно закінчити університет і здобути професію журналіста, якій надалі й присвятив своє життя. Нагороджений медалями «За доблесну працю», «Ветеран праці», Почесною відзнакою організаційного комітету загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» — «Журналістська гідність», удостоєний найвищого професійного звання — «Заслужений журналіст України». А рішенням ради отаманів Війська Запорізького відзначений почесним козацьким хрестом «За мужність і лицарство» отамана І.Д. Сірка.

Рубрики : Ракурс

Нема обліку — нема економії, або Що гальмувало європейські реформи у ЖКГ

Україна, хоч і з великими труднощами, все ж просувається до європейських стандартів ЖКГ. Ось і черговий крок зроблено: президент підписав закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», і 2 серпня він набрав чинності.

Особливості
нашого шляху

Неодноразово наголошувалося: без цього документа пакет законопроектів у сфері ЖКГ перетворився б на звичайні папірці, які не мають жодної сили. Чому? Тому що завдяки цьому закону ми тепер знатимемо, скільки саме ресурсів споживає наш будинок. Чому це важливо? Тому що будь-яка економія починається з обліку. Нема обліку — нема контролю — нема економії. Адже приходячи на ринок, скажімо за морквою, ми вимагаємо зважити цей товар.

Рубрики : Без рубрики

Сонячно-вітряний пріоритет

За останні 10 років споживання електроенергії в США скоротилося майже на 4 відсотки, хоча населення й економіка продовжують зростати. У березні 2017-го сонячна та вітрова енергетика забезпечила 10 відсотків усього споживання електрики в країні, повідомляє CleanTechnica.

В опублікованій нещодавно доповіді компанії Frontier Group оцінюється значення потенціалу ключових технологій, необхідних для переходу США на відновлювану енергію. Серед чинників, які сприяли швидкому зростанню чистої енергетики з 2007 року — проведення відповідної політики, розвиток технологій та нижчі витрати. Гедеон Вайсман, співавтор доповіді, зазначає: «Ці та інші досягнення відкривають нові можливості для припинення нашої залежності від викопного палива».

Рубрики : Без рубрики

Третє публічне обговорення

Оновлені проекти програм інтегрованого курсу «Природничі науки» з’явилися у вільному доступі після публічного обговорення.

Загалом на обговорення було виставлено чотири різні проекти програм «Природничих наук». Їх уже розміщено на онлайн-платформі EdEra (https://www.ed-era.com/mon-nature).

Рубрики : Без рубрики

Компетентність без знань?

У «Чорноморських новинах» 10 серпня надруковано надзвичайної важливості звернення видатних українських учених-фізиків, знаних у світових наукових колах, до керівництва держави щодо проекту закону про середню освіту в частині змін, які стосуються викладання фізики.

Перш ніж говорити про викладання фізики, хочу звернути увагу читачів, зокрема і насамперед батьків, котрим не все одно, яку освіту отримають їхні діти, на деякі концептуальні положення законопроекту.

Рубрики : Без рубрики

Одна операція — три технології

Фахівці Київського інституту нейрохірургії ім. акад. І.П. Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини мозку, повідомила ТСН.

Хірурги почали зі створення комп’ютерної моделі пухлини, щоб бачити, де вона розташована і до яких частин мозку торкається. Така модель — навігаційна карта для комп’ютерної системи і лікаря. Вона з точністю до півміліметра дозволяє боротися з пухлиною.

Пиріжки для винахідників

Я знаю, науково доведено, що день влітку довгий, а взимку короткий. Але я і мої молодші брати маємо іншу думку. Чому літні канікули так швидко минають? Так довго чекаєш літа, а коли дочекаєшся, то дні починають так швидко збігати... І в нас багато однодумців...

Ось, нарешті, діждалися літа. З кожним днем ставало все тепліше і настрій у нас поліпшувався. Якось після ігор-розваг я з молодшими братами Мухамедом та Алі вирішили винайти щось. Спека ж така, що сама підказує ідею, щоб сонячну енергію ми перетворили в електричну, і тоді в нас буде велика економія та незалежність від газу. Сиділи ми на великому ґанку і міркували: ну як цю спеку законсервувати, щоб випустити взимку, коли надворі холоднеча і потрібне тепло, яке дуже дороге. Бо влітку, знаємо, нема чим дихати через оту спеку, а взимку так бракує сонячного тепла. Ну як це зробити, як?

Рубрики : Без рубрики

Щоби меншало нічийних мурчиків

Волонтери-зоозахисники закликають одеситів об’єднатися і разом вирішити проблему збільшення кількості тварин-безхатченків на вулицях міста. Вирішити шляхом стерилізації.

Для цього буде створено спеціальний онлайн-портал, на якому кожен зможе зареєструвати вуличних тварин, які мешкають у його дворі, і попросити в небайдужих сусідів грошової допомоги на їхню стерилізацію. Стосується це здебільшого кішок, бо стерилізацією собак в нашому місті й області вже кілька років поспіль займається «Німецький притулок для тварин». Активісти обіцяють пильно контролювати, щоб процес не випадав за рамки гуманного поводження з тваринами.

Рубрики : Без рубрики

Селера освіжить у спеку

У спекотні дні варто відкоригувати раціон харчування, не споживати алкогольні та слабоалкогольні напої, пити більше води, їсти овочі й фрукти. Упоратися з літньою спекою допоможе, зокрема, сік селери. Такі поради про зміни в харчуванні під час високих температур повітря оприлюднив Київський центр екстреної допомоги та медицини катастроф.

Відрегулювати температуру тіла і легше впоратися з літньою спекою допомагає сік селери. Тому корисно пити до п’ятдесяти грамів його перед виходом на роботу й ще стільки ж — перед обідом або вечерею. Якщо смак селери вам не подобається, спробуйте змішати його з кислим молоком. Для цього селеру очистіть, натріть на дрібній тертці й відразу ж, поки не стемніла, змішайте з кефіром. Можна додати небагато товчених волоських горіхів, порізати кілька гілочок петрушки і зовсім трішки товченого часнику. Всі ці продукти по-ліпшують склад крові у спеку.

Рубрики : Без рубрики

Фараон-велетень

Співробітники інституту еволюційної медицини Університету Цюріха (Швейцарія) визначили, що зріст фараона Санахта становив 198 сантиметрів і значно перевищував середній зріст жителів Стародавнього Єгипту.

Санахт вважається «третім або четвертим» фараоном ІІІ династії Стародавнього Єгипту і про його особистість відомо небагато. Тепер в археологів є підстава твердити, що він міг бути найдавнішим з відомих «велетнів».

Рубрики : Без рубрики

Мікроби, що «їдять» метан

Мікроорганізми, які живуть в антарктичному озері Уілланс під 800-метровим шаром льоду, переробляють для своїх потреб приблизно 99% метану, що міститься у цій водоймі.

Прийнято вважати, що під масивними льодовиками є величезна кількість метану. Він опинився там або в результаті розкладання похованої раніше органіки, або внаслідок виходу на поверхню вулканічних газів. Перший варіант, очевидно, поширений більше, але справа навіть не в цьому. Метан — потужний парниковий газ, який впливає на довкілля приблизно в 30 разів сильніше, ніж вуглекислий газ. Попадання метану в атмосферу в таких кількостях обіцяє нам підвищення середньої температури, подальше танення льодовиків (і вивільнення нового метану) та інші неприємності. Тому те, що озерні бактерії  «з’їдають» майже весь цей газ, — приємна новина.

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.