Рубрики : Без рубрики

Три незакінчені сюжети

Припинення вогню

На засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, яке цього тижня відбулося у Мінську, сторони вкотре домовилися про припинення вогню. Востаннє про припинення вогню домовлялися в Мюнхені під час лютневої зустрічі міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки». Результатом цього через короткий час стало збільшення інтенсивності обстрілів з боку терористів по всій лінії розмежування.

Ці обстріли з атаками дивер-сійно-розвідувальних груп на позиції Збройних Сил України не слабшають, а посилюються. Майже щодня зазнаємо втрат вбитими і пораненими. Створюється враження, що домовленості про припинення вогню агресори та їх маріонетки просто використовують для перегрупування сил. А також для безперешкодного перекидання в ОРДЛО через неконтрольовану частину українсько-російського кордону озброєння та боєприпасів.

Тільки-но схожі завдання вирішені, стрільба поновлюється. І триває, поки у бандитів не закінчуються боєприпаси. Після цього Тристороння контактна група в Мінську оголошує про припинення вогню, а представник ОБСЄ Мартін Сайдик рапортує начальству про успіх мирного процесу. Дипломати задоволені, а думку тих, хто на фронті ризикує життям, ніхто не запитує.

Рубрики : Точка зору

Економічний феодалізм і війна на Донбасі

Сунь-дзи сказав: «Війна — справа надзвичайної ваги для держави, справа, що визначає життя і смерть…». Жодна війна неможлива без підтримки народу. Першою необхідною умовою переможної війни є, за висловом знаменитого військового китайського стратега Сунь-дзи, шлях дао (мистецтво війни). «Шлях дао — це те, що дає людям і владі можливість діяти як одне ціле. Слідування шляхом дао дає державі можливість посилати людей на смерть або дозволяти їм жити, і вони сприймають це без жодних сумнівів».

Цим шляхом у російсько-українській війні не слідує жодна зі сторін. Російський президент намагається приховати від світової громадськості, й у тому числі від власного народу, сам факт цієї війни. Український президент також робить вигляд, що війни з Московією нема, а є антитерористична операція з анонімними терористами. Проте рівень довіри до російського президента зашкалює. Якщо завтра російський президент оголосить нам війну, то Московію накриє дев’ятий вал патріотичного угару. Щодо нашого президента, то я боюся навіть назвати відповідні оцінки його рейтингу. Але ж для того, щоб очолити рішучий спротив агресору, потрібно мати високий авторитет.

Чому так сталося? Російський президент відразу підкинув у полум’я російського патріотизму вибухову речовину — Крим. Український же президент поки що нічим не підживив український патріотизм. Швидше — навпаки. Деякі його кроки просто деморалізують українських патріотів. До того ж він ніяк не може обрати між бізнесом і війною. Невизнання окупованої території окупованою, торгівля з окупованою територією, тор-гівля з ворогом, який і досі є нашим головним торговельним партнером. Причому в торгівлі з ворогом спостерігається подальше перевищення імпорту з Московії над нашим експортом до неї. Московія і тут заробляє на нас.

Рубрики : Без рубрики

Право на рідну мову

Ще з шкільної лави нам запам’яталися мудрі слова славетного нашого письменника Панаса Мирного: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова». І так само промовистий вислів видатного російського письменника Костянтина Паустовського: «Справжня любов до своєї країни неможлива без любові до своєї мови. Людина, байдужа до своєї мови, — дикун. Вона шкідлива за своєю суттю тому, що її байдужість до мови пояснюється повним збайдужінням до минулого, сьогодення і майбутнього свого народу». Отже, берегти й шанувати рідну мову, мову свого народу — це моральний обов’язок кожної нормальної людини в суспільстві.

ТЕПЕР тільки треба з’ясувати, чи ми, українці, справді окремий народ і чи справді маємо власну українську мову і право на неї, що часто намагалися й намагаються зверхньо заперечити наші самозвані «старші брати», маючи нас за своїх попихачів.

Як свідчать археологи й античні історики, до VІ століття слов’янські племена жили на землях між Карпатами і Дніпром. Але коли сюди в середині VІ століття насунули зі сходу тюркомовні кочівники-авари (у літопису їх названо відповідно до української вимови обрами), то частина слов’ян, рятуючись від поневолення, подалася на південний захід (теперішні серби, хорвати, словенці, македонці, болгари), частина — на захід (теперішні чехи, словаки, поляки, лужичани). Наші ж предки, споконвічні хлібороби, залишилися на своїй землі: нікуди не йшли і нізвідки не приходили. Перетривавши аварів, вони й далі засівали поля, збирали врожай, доглядали садки біля хат, народжували дітей і плекали мову, яка дісталася їм як спільнослов’ян-ська спадщина: з чіткою вимовою голосних (без акання і редукції), з твердими приголосними перед е та и, з четвертою відміною іменників (теля), з кличним відмінком (мамо), з першою особою множини в наказовому способі (будьмо), та ще й маючи з того часу понад 12 тисяч слів, спільних з південними й західними слов’янами. Ця вимова, ці форми слів і слова й дотепер є відмітною ознакою нашої мови, на відміну від російської, яку нам накидали й накидають як «старшо-братню».

Рубрики : Без рубрики

...І клятва кодексу честі

Останній день березня назавжди світлим спогадом залишиться у пам’яті 27 курсантів-випускників Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія» — саме вчора їм урочисто присвоїли офіцерське звання «лейтенант», вручили кортики та дипломи.

Зі знаменною подією молодих офіцерів флоту привітали представники командування ВМС ЗС України, влади, духовенства, звісно ж, керівництво вишу та наставники-викладачі, рідні, друзі.

— Достроковий випуск скоротив термін навчання і наблизив ваш головний іспит — службу на кораблях та у військових частинах. Завжди пам’ятайте, що за вами — ваші підлеглі, їхні життя. На вас дивляться, вам вірять, — звернувся з напутнім словом до молодих офіцерів командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Двоє випускників — Олександр Красюк та Василь Костишак — отримали дипломи з відзнакою. А лейтенантові Івану Долгих, який добре зарекомендував себе під час навчання у виші та стажування на іноземному кораблі, аташе з питань оборони при Посольстві Італії в Україні Клаудіо Деї вручив військово-морський кортик своєї країни.

Рубрики : Без рубрики

Криївка у... катівні КДБ


Під час поїздки до Тернополя у рамках проекту «Сучасні виклики медіа — погляд журналістів регіональних ЗМІ», що реалізується з ініціативи Харківського прес-клубу, випало побувати в кількох тамтешніх музеях і побачити справжні скарби. Якщо в краєзнавчому музеї пощастило доторкнутися до культурного надбання України — витворів майстра Іоана Георга Пінзеля, то у Тернопільському музеї політв’язнів відчула силу й багатство людського духу.

Звичайний, сірий, нічим не примітний будинок у центрі міста. Сьогодні тут міститься найбільший в Україні історико-меморіальний музей політичних в’язнів, створений за ініціативи місцевого археолога та крає-знавця Ігора Ґерети і відкритий 14 жовтня 1996 року. Його засновниками стали Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Інститут національного відродження України та обласна організація Спілки по-літв’язнів і репресованих України.

Розташований унікальний музей у підвальному приміщенні будинку, де з 1944 по 1986 роки були слідча в’язниця та управління НКВС і КДБ області.

Рубрики : Без рубрики

Пенсії — з наших банків

Із 1 квітня українські громадяни, які досі отримували пенсії в банках з російським капіталом, одержуватимуть їх у відділеннях «Укрпошти» за місцем реєстрації (прописки).

Як зазначає прес-служба ПФУ, дата виплати пенсії зберігається. Картки клієнтів «дочок» ро-сійських банків не заблоковані. Ними можна розраховуватися і знімати гроші в банкоматах.

Якщо пенсіонер не хоче або не може ходити за пенсією на пошту, він повинен звернутися до райуправління ПФУ за місцем проживання й переоформити її одержання в українському банку через картку або ж написати заяву, щоб листоноша приносив пенсію додому.

Як відомо, указом Президента від 15 березня 2017 року №63/2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки й оборони України від того ж 15 березня. З-поміж іншого «передбачена заборона розміщувати державні кошти на рахунках: ПАТ «Сбербанк», ВАТ «ВіЕс банк», ВАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ВАТ «ВТБ банк» та ВАТ «БМ банк».

Рубрики : Без рубрики

Є скарга? Телефонуйте!

Шановні споживачі послуг поштового зв’язку!

Для ПАТ «Укрпошта» ваша думка є дуже важливою та невід’ємною частиною нашої праці.

Просимо Вас інформувати про будь-які пропозиції та недоліки працівників поштового зв’язку при наданні послуг у поштових відділеннях за номером довіри: 0-800-500-440.

Дзвінки на цей номер є безкоштовними зі стаціонарних телефонів по всій території України.

Рубрики : Без рубрики

Свято на грузинській вулиці

28 березня Грузія отримала безвізовий режим. Місяць перед тим абсолютна більшість Європарламенту підтримала візову лібералізацію для Грузії. 553 — «за», 66 — «проти», 28 — «утрималися».

Грузини відтепер мають право відвідувати країни Європи за наявності біометричного паспорта з перебуванням там не більше як 90 днів упродовж півріччя.

Безвізовий режим передбачає вільне пересування територією Шенгенської зони, включаючи 22 країни-члени Євросоюзу та чотири країни-не члени ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія), а також чотири країни-кандидати в Шенген (Болгарія, Кіпр, Румунія, Хорватія).

Відзначимо, безвізовий режим не дає дозволу на роботу в країнах Євросоюзу. Метою короткотермінового візиту може бути туризм, бізнес-зустрічі, тренінги, участь у культурних заходах, відвідини близьких та родичів.

«Просіть, і буде вам дано; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам. Бо кожен, хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють», — так записано у Біблії. Грузини впродовж 25 років при всіх без винятку урядах щиро і неухильно прагнули на Захід. Змінювалася влада, але країна прямувала євроатлантичним шляхом, за який у серпні 2008-го зазнала російської агресії. Грузія не відмовлялася від задекларованого курсу, не відкликала (на відміну від України часів Януковича) з Брюсселя заявку на вступ до НАТО. Ця невелика країна посилала миротворчі контингенти в Ірак, Косово, Афганістан, ЦАР. Нерідко грузинські контингенти за чисельністю були більшими, ніж деяких країн-членів НАТО.

Рубрики : Без рубрики

Від апатії до імітації

У прес-центрі Paritet експерти презентували показники рівня демократичного розвитку Одещини. Дані були зібрані в рамках вимірювання «Індексу демократичного розвитку областей України-2016», проведеного ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (м. Чернігів) у партнерстві з ГО «Регіональний аналітичний центр» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Як зазначила голова «Регіонального аналітичного центру» Світлана Гудь, у дослідженні застосовувалася оригінальна методологія Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA), яка включає аналіз широкого переліку чинників розвитку на регіональному рівні, згрупованих у 10 блоків. Зокрема, проводилося експертне опитування, яке доповнювалося та доопрацьовувалося на основі числових даних та аналізу національних і регіональних джерел вторинної інформації (аналітичні доповіді, результати соціологічних досліджень, статистика тощо). Дослідження виконувалося впродовж листопада 2016-го — січня 2017-го в 24 областях, за винятком анексованого Криму і тимчасово окупованих частин Донецької та Луганської областей.

Рубрики : Без рубрики

Марійчина довга й далека дорога

— Нині, на схилі літ, мені весь час сниться дім, де я народилася і зростала, хочеться подивитися на рідний хутір Дальні Рьолки, на село Раджа Красногвардійського району Ленінградської області, де ходила до школи. Я покинула свій дім одразу після війни і більше туди не поверталася. Хотіла б пройтися знайомими стежками, полями, погуляти у нашому садочку, де росли червонощокі яблука...

Коли 90-літня Марія Мельниченко згадує дитинство, її погляд лине десь далеко, у височінь.

Мама померла, коли Марійці було чотири роки, залишивши чоловіка та трьох дітей. До того, як людей почали заганяти у колгосп під дивовижною назвою «13 років Жовтня», батько був заможним селянином, тримав велике господарство. 

— Перший мій спогад з дитинства — це свято Масляної, — розповідає пані Марія. — Ми всією родиною поїхали кататися на конях і взяли з собою маленьке лоша, що бігло поруч з возом. Одна з місцевих бабів на прізвисько Япониха сказала тоді батькові: «Ванюшко, ох, яке ж у вас гарнесеньке лошатко!». І після того, як ми повернулися, воно впало на ноги і більше не піднялося. Дорослі навколо казали, що Япониха його зурочила. Всі домоткані доріжки з нашого дому пішли на те, щоб його підвішувати, підтримувати, регулярно приходив ветеринар, робив уколи, але лоша так і не очуняло.

Коли батько одружився вдруге, у нас народилася ще одна сестричка. У 1939 році тата мобілізували на Фінську війну, а коли він у 1940-у повернувся, мачуха чекала на нього з великим животом — нагуляла дитину з батьковим старшим братом. Тато не хотів більше з нею жити, але вигнати її не наважився. Піти з дому також не було як — на кого ж залишити чотирьох своїх дітей? Недовго вони терпіли одне одного — влітку 1941-го знову почалася війна. Батька мобілізували, а ми зосталися з мачухою, в якої на той момент були донька від нашого тата і син від дядька...

Рубрики : Без рубрики

500 років Реформації: історія і перспективи

У понеділок у бібліотеці Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського відбувся «круглий стіл» на тему «500 років Реформації і сучасні виклики України», у якому взяли участь учені і фахівці наукових та освітніх установ, громадські й релігійні діячі.

У рамках заходу відбулася презентація унікальних архівних видань з історії Реформації та реформатських течій, що зберігаються у фонді відділу рідкісної книги педуніверситету. З повідомленням на цю тему виступила завідувач кафедри всесвітньої історії та методології цього ВНЗ, доктор філософських наук, професор Юлія Добролюбська (на знімку).

Під час обговорення історичної спадщини Реформації для соціально-економічного розвитку провідних економік світу порушили питання практичного застосування принципів Реформації для відродження України. Зокрема, старший пастор Євангельської реформатської пресвітеріанської церкви Валерій Задорожний розкрив духовну суть протестантської трудової етики і підкреслив, що ці принципи сприяли економічному розвитку і процвітанню тих регіонів Європи, де був прийнятий протестантизм, а чесна праця, в якій виявляється творчість людини, є гідним засобом прославляння Бога. Голова Козацької партії України Сергій Рябенко висловив переконання в тому, що відродження козацтва на біблійних засадах з чітким виконанням у житті біблійних принципів може позитивно вплинути на наше суспільство і стати однією з підвалин для відродження України.

Рубрики : Без рубрики

...А у нас — джаз. Американський

Джаз-бенд оркестру Військово-повітряних сил США у Європі з успіхом виступив у Кропивницькому, Одесі та Києві. Ці концерти — частина цілорічних урочистостей на честь 25-ліття встановлення дипломатичних відносин між США та Україною.

Оркестр ВПС США у Європі, що квартирується на німецькій авіабазі Ramstein, заснований 1945 року. Діяльність цього універсального колективу може бути пристосована до будь-яких ситуацій — від фонової музики під час виконання офіційних військових функцій до виступів на джазових фестивалях та в концертних залах. Ансамбль пропонує до уваги публіки й освітні програми у формі інформативних та розважальних концертів, проводить індивідуальні та групові майстер-класи, зосереджені на техніці виконання. Незалежно від причини виступу, The Ambassadors має у своїй програмі безліч музичних творів, які гарантують беззаперечний успіх будь-якій події.

Членів оркестру недарма називають «музичними послами Америки». Джаз-бенд грає бродвейський і голлівудський репертуари, мелодії новоорлеанських диксилендів і джазових біґ-бендів, джазові імпровізації, увертюри, марші.

Програма, яку Ambassadors запропнували в Україні, присвячена всесвітньовідомому американському джазменові та засновникові першого оркестру Військово-повітряних сил США Ґлену Міллеру. Втім, хоча й історія групи закорінена в музику Міллера, її нинішній репертуар включає в себе знайомі улюблені мелодії та найсучасніші аранжування.

Напередодні виступу в Одесі американські військові музиканти поспілкувалися у коворкінговому центрі «Термінал 42» з місцевими журналістами. Прес-конференцію відкрив Мохамед Мотівала, заступник аташе з культури Посольства США в Україні.

Рубрики : Без рубрики

Недоступне телебачення

Із 1 липня з переходом на цифрове телебачення Т2 на Одещині українські канали будуть доступні для ще меншої кількості людей, особливо в сільській місцевості.

Одеська облдержадміністрація визнає, що в разі швидкого переходу на цифрове мовлення доступ до українських телеканалів залишиться лише у третини населення краю. В ОДА додають, що і сьогодні нерідко Одещина бачить новини з російських телеканалів, сигнал яких надходить через супутникові тарілки. «Що таке російське телебачення ми всі з вами розуміємо. Це зомбоящик. І наші з вами співгромадяни цей зомбоящик мають 24 години на добу. Без українського телемовлення взагалі неможливо говорити про будь-які речі з точки зору інформаційної безпеки», — коментує ситуацію Максим Степанов.

Знають про проблему і в Міністерстві інформаційної полі-тики. «Наразі ми чекаємо пов-ного аналізу зони покриття цифрового мовлення, наявних можливостей, потужностей. Український державний центр радіочастот (УДЦР) мав це зробити до середини березня, та поки що результату нема», — зазначає Артем Біденко, державний секретар Мінінформполітики, додаючи, що без цієї інформації ухвалювати рішення буде неможливо.

Натомість власник цифрової мережі — компанія «Зеонбуд» — виступає проти таких замірів. З точки зору «Зеонбуду», всі подальші роботи, які виконає УДЦР на замовлення Індустріального телевізійного комітету, не матимуть практичного сенсу.

Однак, на думку експертів, такі заміри будуть не на користь цифрового покриття, оскільки практичні виміри, які раніше провели спільно з Держкомтелерадіо загальнонаціональні канали «1+1» та «Інтер», свідчать про те, що часто там, де сигнал є на папері, насправді він відсутній.

У Мінінформполітики додають, що питанням нині опікується спеціальна комісія і її позиція така: українські канали мають бути на всій території. Тому одразу після отримання замірів покриття — ухвалюватимуть рішення, зокрема й про можливість відтермінування відімкнення аналогового телебачення, повідомляє прес-служба каналу «1+1».

Рубрики : Без рубрики

«З народних джерел»

У вівторок, 29 березня, в музеї «Степова Україна», що є відділом Одеського історико-краєзнавчого музею, відкрилася виставка писанок та вишитих рушників народного майстра з Луганщини Леоніди Ткаченко «З народних джерел».

Ми, українці, багаті своєю традиційною культурою, зокрема вишивкою і писанкарством. Наші предки, наносячи певні узори на одяг, ритуальні тканини, або знаки й символи на яйця, намагалися закликати до гармонійного існування світлих, тобто добрих, духів і відвернути злі, темні сили з руйнівною енергетикою. При цьому у вишивці існувало багато орнаментів, які враховували стать і вік людини, ритуали, пов’язані з народженням, одруженням, смертю та багатьма іншими поворотними моментами в житті людини. Писанки святили і тримали під образами до наступного Великодня, щоб оберігали хату й приносили благополуччя, як захист від блискавки, вмивалися водою, в яку клали крашанку, щоб бути здоровими. Яйце, розписане навмання, бездумно, називали вже не писанкою, а — мазанкою.

Вишивка і писанка мали ритуальний, обрядовий, магічний характер, з давніх-давен були символами Батьківщини, оберегами нашої землі.

З такими роботами-оберегами нас знайомить і народний майстер з Луганщини Леоніда Ткаченко. Ось уже три роки вона з родиною живе в селищі Авангард Овідіопольського району. Незважаючи на те, що через війну змушена була покинути рідний дім, завдяки своєму життєлюбству, вмінню бачити в людях позитив залишається такою ж щедрою й активною, продовжує займатися улюбленою справою, готова ділитися своїми знаннями, давати уроки майстерності.

Леоніда Іллівна народилася на Хмельниччині, там же закінчила педагогічне училище. Перші уроки писанкарства отримала від своєї бабусі. Ідея займатися цією справою професійно прийшла від сусідки, колеги по роботі, заслуженого майстра декоративно-прикладного мистецтва України Тетяни Олексіївни Коновал. Й ось уже 12 років пані Леоніда вишиває рушники, складає із соломи візерунки, розписує писанки, які вражають своїм колоритом та неповторністю. А ще проводить майстер-класи для аудиторій різної вікової категорії. З власної ініціативи організувала заняття з виготовлення писанок у недільній церковній школі селища Авангард і для жителів села Великий Дальник. Торік вона стала членом Одеського клубу «Місто май-стрів». За її словами, інтерес до народної творчості у суспільстві помітно зріс, причому найбільше охочих не лише придбати вишиті рушники, сорочки, писанки, а й самим навчитися їх створювати.

У планах на майбутнє — повернутися додому, в рідний Луганськ, і продовжити творчість в тамтешньому обласному ізо-клубі «Лівша».

Виставка «З народних джерел» експонуватиметься до 23 червня за адресою: вул. Ланжеронівська, 24-а, музей «Степова Україна»

Рубрики : Без рубрики

Стратегічна зброя — слово

За ініціативою голови Спілки офіцерів України, засновника української військової контррозвідки генерал-лейтенанта О.О. Скіпальського, 25 березня відбулася презентація другого доповненого видання книги «Моя боротьба за мову».

У презентації взяв участь як експерт з міжнародного публічного права професор В.А. Василенко (екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії, Надзвичайний і Повноважний посол України).

Я пояснив зміст своєї книги: «Збірка документів правозахисної діяльності автора документально висвітлює процес поширення нацистської ідеології «Русского мира» в Україні, зокрема у Луганську, як плацдарм для воєнної інтервенції кремлівсько-терористичних військ в Україну під приводом захисту російськомовного населення. Автор сподівається, що ця збірка документів незабаром стане матеріалом для професійного дослідження працівниками СБУ».

Рубрики : Без рубрики

Невідправлений лист

До 135-річчя від дня народження К.І. Чуковського (31.03.1882—28.10.1969)

Нещодавно, проходячи вулицею Пантелеймонівською, вкотре зупинився біля будинку №14, біля знайомої меморіальної дошки, на якій написано: «В этом доме 1883—1905 гг. жил Корней Иванович Чуковский, видный советский писатель, критик, литературовед». Раніше я ніколи не завертав у двір цього будинку, але цього разу вирішив подивитися, де ж саме та квартира, в якій жив Корній Іванович, тоді просто Миколка, зі своєю мамою, українською селянкою Катериною Йосипівною, і старшою сестрою Марусею.

Типовий одеський довгий двір оточують одноповерхові прибудови. На одній з них побачив ще одну меморіальну дошку, на якій зазначено, що саме в цій квартирі мешкав Чуковський. І мені раптом спало на думку подзвонити в двері цієї квартири. Двері відчинив молодий чоловік, десь сорока років, який назвався Бабчинським Володимиром Богуславовичем. Він люб’язно запропонував зайти до помешкання і показав кімнати, в яких жила родина Корнійчуків — таке прізвище було у Миколчиної мами. Пан Володимир повідав, що відповідно до плану забудови цього мікрорайону незабаром усі ці халупи знесуть і на їхньому місці зведуть нові багатоповерхівки. Отже, будиночок, у якому жив К.І. Чуковський, невдовзі може зникнути. Шкода! Дуже хотілося б, щоб в Одесі був будинок-музей цього талановитого письменника.

З біографії Корнія Івановича відомо, що народився він у Санкт-Петербурзі 31 березня 1882 року і його батьком був Еммануїл Соломонович Левенсон — син власника кількох друкарень, у сім’ї якого працювала прислугою Миколина мама. Батьки Чуковського разом прожили у Петербурзі три роки. Але батько Миколи і його сестри Марії не міг оформити своїх стосунків з їхньою матір’ю Катериною, оскільки для цього Еммануїлові Соломоновичу необхідно було перейти з іудаїзму в християнство, проти чого категорично виступав його батько, погрожуючи позбавити сина спадщини. Крім цього, їх розді-ляли станові перешкоди — пан не міг одружитися на прислузі. Незабаром після народження Миколи батько покинув сім’ю й одружився на жінці свого кола. Катерина Йосипівна з двома дітьми була змушена переїхати до Одеси. Еммануїл Левенсон допомагав матеріально своїм позашлюбним дітям, іноді надсилаючи їм гроші.

Рубрики : Без рубрики

Спільно проти сухот

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом, хворобою, яка найчастіше вражає легені і яка передається від людини до людини повітрям. Цього року він проходив під гаслом «Зупинимо туберкульоз разом!».

За даними ВООЗ, у 2015-у 10,4 мільйона осіб у світі захворіли на сухоти й 1,8 мільйона пішли із життя від цієї хвороби (у тому числі 400 тисяч тих, хто жив з ВІЛ-інфекцією). Більш як 95% випадків втрат від туберкульозу припадає на країни із низьким і навіть середнім рівнем доходу населення. Все ж економічний фактор, що й підтверджує статистика, є визначальним в організації боротьби з недугою.

В Україні всі витрати на забезпечення функціонування фтизіатричної служби бере на себе держава. Варто підкреслити і той факт, що торік для протистояння поширенню сухот та ВІЛ-інфекції в нашій країні Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією виділив 392,5 мільйона гривень, ще 162,5 мільйона очікується у 2017-у.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) уже багато років поспіль також допомагає Україні домогтися позитивних результатів у профілактиці, діагностиці та лікуванні туберкульозу. Сьогодні в цьому напрямку активно працює низка проектів з моніторингу та аналізу захворюваності, організації лікування та інформування громадян про профілактику хвороби.

За даними Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Янов-ського, у 2016 році захворюваність на сухоти в Україні знизилася, проте на тлі загального спаду в 13 областях усе ж відбулося зростання. Одещина — у цьому списку...

Рубрики : Без рубрики

Протираковий чорнослив

Нещодавно американські вчені з’ясували, що сушені сливи зменшують шанси захворіти на рак товстої кишки.

Суть дослідження, яке проводила доктор Ненсі Тернер з відділу харчування та харчових продуктів Техаського університету, полягала в тому, що чорнослив допомагає стимулювати збереження корисних бактерій в товстій кишці, а ці бактерії у свою чергу, як доведено раніше, захищають від раку. До того ж, чорнослив багатий на фенольні сполуки, які дуже корисні для здоров’я і здатні збалан-

сувати вільні радикали, а та-кож виконують роль антиоксидантів. Відомо, що вільні радикали ушкоджують ДНК і можуть збільшити ризик розвитку ракових клітин.

Слід зауважити, що чорно-слив зберігає майже всі властивості свіжої сливи. Його користь визнана офіційною медициною. Крім прекрасних смакових якостей, цей продукт цілюще впливає на організм, адже містить вітаміни, мінерали та інші життєво необхідні речовини.

Чим же корисний чорнослив? Його використовують на ранніх стадіях захворювань серця і судин, для нормалізації артеріального тиску, регулювання роботи шлунково-кишкового тракту, по-ліпшення обміну речовин. Корисні властивості чорносливу допомагають навіть тим, хто страждає ожирінням. Він має тонізуючу та бакцерицидну дії (відгуки лікарів про здібності сухофрукта боротися із хвороботворними орга-нізмами і бактеріями — просто відмінні, щоправда, переважно це стосується захворювань порожнини рота), відновлює працездатність, покращує настрій і взагалі сприятливо впливає на стан людини. Сушену сливу, як уже мовилося, рекомендують вживати для попередження онкологічних захворювань. У цьому плоді багато заліза, що позитивно позначається на лікуванні авітамінозу та анемії.

Рубрики : Без рубрики

Кліматичні виклики

В атмосфері, морях і навколо полюсів — скрізь на Землі зміни клімату сягають нових тривожних рівнів. Світу загрожують нові катаклізми, аж до цілковитої катастрофи — застерігає Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), яка нещодавно оприлюднила щорічну доповідь, підготовлену на основі глобального аналізу про стан клімату на планеті.

Як зазначається у доповіді, 2016-й став рекорд-но теплим. Середня температура була на 1,1°C вищою за попередній рекорд, зафіксований у 2015-у. Відтак два останні роки — найтепліші від початку метеорологічних спостережень, які проводяться з 1880-го. І, судячи з усього, ця тенденція збережеться й нинішнього року.

Підвищення глобальної температури відбувається синхронно з іншими змінами в кліматичній системі. Середній рівень температури поверхні моря також став найтеплішим за час вивчень, рівень океану продовжує зростати, масиви льоду арктичних морів суттєво зменшилися...

На думку науковців, велику роль у цьому відіграє явище Ель-Ніньйо, що зумовлює різке підвищення температури поверхневого шару води на сході Тихого океану. І все ж головним фактором, стверджують кліматологи, є викиди в атмосферу вуглекислого газу.

Рубрики : Без рубрики

Школяр присоромив НАСА

Британський школяр виявив помилку в даних НАСА, що містять показники датчиків випромінювання на Міжнародній космічній станції (МКС).

Як повідомляє британський канал BBC, 17-річний Майлз Соломен із Шеффілда взяв участь в освітній програмі TimPix, у рамках якої учні отримують доступ до даних з МКС. Ознайомившись з інформаційними таблицями,  школяр знайшов  помилку, яку допустили співробітники НАСА при їх заповненні. Так, у таблиці з показниками датчиків випромінювання Соломен виявив значення «мінус 1» і розповів про це своєму вчителеві фізики. Після того як вони зв’язалися з фахівцями НАСА, з’ясувалося, що при розробці алгоритму заповнення клітинок була допущена помилка: коли датчики фіксували відсутність випромінювання, у відповідну клітинку ставилося від’ємне значення.

«Я не намагався вказати на помилку фахівців НАСА. Я лише хочу працювати з ними і вчитися у них», — зауважив підліток. При цьому Майлз скаржиться, що друзі вважають його «ботаніком». В агентстві подякували школяреві за знайдену помилку.

Рубрики : Без рубрики

За дружину — робот

У Японії стрімко набирають популярність віртуальні дружини. Психологи вважають, що до 2050 року шлюби з роботами будуть узаконені.

Віртуальні стосунки вже стали реальністю. На думку японців, ідеальна дружина має бути терплячою і турботливою... голограмою. Вона вміє писати смски і вести домашнє господарство, а за допомогою Wi-Fi може замовити вечерю й підготувати квартиру до повернення чоловіка. За бажанням господаря віртуальна дружина навіть змінить зовнішність.

Такі пристрої в Токіо зараз на піку моди. Ті ж, кому потрібні не лише платонічні, а й фізичні стосунки, вибирають андроїдів. Людиноподібні машини нині захопили Японію. Цікаво, що пе-реважна більшість азійських роботів — це жінки.

Серед залізних красунь є свої знаменитості. Софія — топ-модель у світі роботів. Бразильський журнал навіть помістив її фото на обкладинку. Обличчя її може передавати понад 60 емоцій.

Андроїди агресивно захоплюють і ринок праці. Щоб знайти роботу, їм навіть не обов’язково бути залізною людиною. За даними японських аналітиків, уже до 2030 року через роботизацію стануть безробітними більше двох мільйонів осіб. 

Схоже, поки повстання машин не стане реальною загрозою, попит на механічних друзів тільки зростатиме.

Рубрики : Без рубрики

«Розумна» куртка

Пересувна електроніка — це вчорашній день. Сьогодні — це переносний і «розумний» електронний одяг!

Хочете, щоб ваша куртка була вашим навігатором, пультом управління для аудіоплейєра й гарнітурою для смартфона одночасно? Тоді нова модна лінійка від Levi’s вас точно зацікавить.

Відомий виробник одягу об’єднав зусилля з Google ATAP і випустив модну «джинсовку», що відмінно сидить на тілі, навіть попри велику кількість електроніки, якою вона начинена. У куртку вшита чутлива електроніка, що дозволяє користувачеві передавати на смартфон різні інструкції, звичними рухами керуючи трубкою з допомогою одягу. Наприклад, прослухати інформацію про затори на дорозі, прогноз погоди, дізнатися про розташування найближчих ресторанів або переключити плейєр на наступний трек.

Усі ці маніпуляції здійснюються за допомогою натискань та інших рухів, тому збоку може здатися, що ви нервуєте або просто постійно скидаєте зі своєї куртки порошинки і граєтеся з ґудзиками на зап’ясті. Однак такої гарнітури ще ніхто не випускав, тому все це виглядає дуже цікаво.

Розробники зауважують, що у продаж такі куртки надійдуть уже цієї осені. До речі, їх можна буде прати, чистити, м’яти і бруднити — вони нічим не відрізняються від звичайного одягу. Крім одного — «розумні».

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.