Рубрики : Без рубрики

Обережний оптимізм

Наприкінці грудня Асоціація міст України (АМУ) в рамках проекту «Пульс» провела у Києві національний прес-клуб на тему «Децентралізація: підсумки та досягнення 2016 року, завдання на наступний рік» для регіональних та центральних ЗМІ. До участі в ньому було запрошено і представника нашої газети, оскільки ми завжди намагаємося об’єктивно інформувати своїх читачів про процеси та ініціативи, якими живе громада, а також про перспективи, якими варто скористатися на своє ж благо.

Цей захід став також символічним фінішем «Децентралізаційного марафону» — всеукраїнської акції АМУ, започаткованої під час ХІІ Українського муніципального форуму, який відбувся в Одесі 21 червня.

Асоціація міст України ставила собі за мету активізувати та стимулювати громади до об’єднання, мотивувати їх успіхами вже діючих ОТГ. Упродовж шести місяців регіональні відділення АМУ та консультанти проводили заходи в потенційних об’єднаних громадах. Це були виїзні інформаційні зустрічі, сходи жителів сіл, збори громад та інше. На Одещині, скажімо, таких виїздів на місця було близько сотні. У деяких взяли участь і журналісти «ЧН».

Засідання прес-клубу відбулося за участі віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, котрий відзначив важливість медіа, без активної участі яких децентралізаційна реформа була б просто неможливою. Розповідаючи про здобутки децентралізації за 2016-й та плани на 2017 рік, посадовець підкреслив, що завдяки налагодженій співпраці та активній комунікації між представниками місцевого самоврядування, виконавчої влади та АМУ було розроблено стратегії секторальних реформ, які повинні стати якісно новим етапом реформи. «Тепер нам необхідно напрацювати конкретний операційний план реалізації секторальних реформ. Ми вже бачимо позитивні результати змін, які ми ініціювали, проте нам потрібно продовжувати працювати над посиленням галузевої децентралізації», — зазначив Геннадій Зубко.

Коментуючи питання пошуку відповідльних лідерів реформи, суб’єктів, здатних напрацьовувати та втілювати зміни на місцях, віце-прем’єр-міністр висловив переконання, що ними повинні бути як профільні міністерства — через вироблення чітких та зрозумілих «правил гри», так і громади, які мають зробити все, щоб ці правила стали основою розвитку держави.

Детальніше — у номері газети за 19 січня.

Рубрики : Без рубрики

Хліборобські рекорди і сподівання

За інформацією Укргідрометцентру, через сніговий покрив українські поля забезпечені достатньою вологою і є великі сподівання на те, що цьогоріч буде гарний урожай озимих.

Погодні умови, які склалися зараз на території України, не загрожують стану озимих. Достатній на більшості площ сніговий покрив забезпечує оптимальну температуру ґрунту для зимівлі рослин, незважаючи на зниження температури повітря в кінці першої декади січня.

Обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2017-го показує, що із посіяних 7,2 млн га сходи отримано на площі 6,8 млн га (95% до посіяних), з них у доброму та задовільному стані — 5,6 млн га (83%), у слабкому та зрідженому — 1,2 млн га (17%).

Чи ж стане 2017 рік таким же щедрим для хліборобів, як попередній? Бо 2016-й порадував їх рекордами.

За попередніми статистичними даними, оприлюдненими прес-службою Мінагрополітики, торік виробництво зернових та зернобобових культур у заліковій вазі склало 66 млн тонн. Цей урожай є рекордним в історії України й на 5,9 млн тонн перевищує ужинок 2015 року.

У 2016-у встановлено рекордні за історію незалежної України показники з урожайності пшениці (42,1 ц/га), жита (27,3 ц/га), кукурудзи (66,0 ц/га) та гороху (31,3 ц/га). Загалом, середня врожайність склала 46,1 ц/га (на 5,0 ц/га, більше, ніж у 2015-у).

Зокрема, зібрано: пшениці — 26,0 млн т при урожайності 42,1 ц/га; кукурудзи на зерно — майже 28 млн т (66,0 ц/га); ячменю — 9,4 млн т (33,0 ц/га); жита — 391,5 тис. т (27,3 ц/га); вівса — 499,0 тис. т (23,9 ц/га); гречки — 176,4 тис. т (11,5 ц/га); гороху — 745,6 тис. т (31,3 ц/га); рису — 64,8 тис. т (54,0 ц/га).

Із технічних культур: цукрових буряків — 13,9 млн т при урожайності 482,4 ц/га; соняшнику — 13,6 млн т (22,4 ц/га); сої — 4,3 млн т (23,1 ц/га).

Непоганий збір і садовини-городини. Так, картоплі одержано 20,9 млн т при урожайності 160,7 ц/га; овочів — 9,0 млн т (208,2 ц/га); плодів та ягід — 2050 тис. т (99,5 ц/га); винограду — 400 тис. т (95,7 ц/га).

Рубрики : Без рубрики

Без рифів для інвестора

Новопризначений виконувач обов’язків голови держпід-приємства «Адміністрація морських потів України» Райвіс Вецкаганс провів виробничу нараду в Одеському морському порту, керівництво якого добряче розкритикував.

«Упродовж багатьох років, — наголошується у прес-повідомленні АМПУ, — не завершується будівництво портових «довгобудів»: терміналу на Карантинному молу, причалу № 1-з. Більше року не вирішується питання реконструкції морського вокзалу порту з розміщенням там проекту «Відкритий митний простір»...».

Детальніше — у номері газети за 19 січня.

Рубрики : Без рубрики

Пекельна пастка для дітей

У селі Федосіївка Окнянського району в ніч на 14 січня горів житловий будинок. У вогні опинилися 25-літня жінка з двома дітьми — чотирирічним сином і шестирічною донькою. Мати встигла винести дітей із пекла, однак усі троє отримали страшні опіки.

За словами свідків і самої жінки, 37-літній батько дітей того вечора прийшов додому п’яний, зчинив сварку і, щоб налякати дружину, розлив по хаті трилітровий бутель бензину. Чи підпалював він помешкання, де перебувала вся його родина, чи пари бензину спалахнули самі, а чи як там усе було насправді —з’ясовує слідство.

Жінка і двоє дітей нині перебувають у реанімації. У матері опіки 60% тіла (вона — у реанімаційному відділенні місцевої райлікарні), у сина Сашка — 73%, а в доньки Христини — 40% (діти нині перебувають в Одесі, в опі-ковому відділенні обласного консультативно-діагностичного центру — колишня лікарня водників). Усі в дуже тяжкому стані.

Найімовірніше, що через кілька днів дітей перевезуть до Києва, однак стан постраждалих від вогню допоки вимагає оперативного лікування на місці. Відтак сьогодні для порятунку родини потрібні недешеві ліки і розхідний матеріал, чого не спроможна придбати сільська рідня і чого в повному обсязі не можуть надати в медичному закладі.

Начальник відділу комунікацій головного управління Національної поліції Одещини Альона Войтенко підтвердила, що першими на людське горе відгукнулася поліція нашої області, яку очолює Дмитро Головін. Правоохоронці оперативно передали до медичного закладу антибіотики та перев’язувальний матеріал. Готові допомагати і надалі.

На сполох б’ють волонтери, які активно збирають кошти на лікування родини, а також просять небайдужих, хто не має протипоказань за станом власного здоров’я, здавати кров для постраждалих. На донорів (згодиться кров будь-якої групи, адже її буде перероблено на рятівні препарати) чекають в Одесі, на Суднобудівній, 1, де розташована колишня лікарня водників (корпус за терапією). Донорську кров добровольці можуть здати з 9-ї ранку з вівторка по четвер. При собі треба мати паспорт. Слід вказувати, що донорська кров — для родини Красевич.

А ще волонтери, які опікуються родиною, що постраждала від вогню, просять людей переказувати посильну суму на картку «Приватбанку» за № 5168757226698753 (отримувач — Ножевнікова Катерина Юріївна).

Коли цей номер уже був готовий до друку, Катерина Ножевнікова на своїй сторінці у Фей-сбуці повідомила, що Сашка і матір відправляють до Києва. Стан Христинки стабілізувався і вона залишається в Одесі. Коштів на лікування потрібно дуже багато. Підтримайте!

Рубрики : Без рубрики

Святкові миті Дня Соборності

У неділю, 22 січня, до Дня Соборності України в Одесі вперше пройде святковий флешмоб-марафон.

Дійство розпочнеться о 12.00 на Думській площі, а надвечір, о 16.00, продовжиться біля ялинки в Київському районі міста (вул. Толбухіна, 135).

У концерті-флешмобі будуть задіяні народний ансамбль української пісні «Калина», хор Одеського Свято-Іверського чоловічого монастиря, AVE music, ансамбль «Слов’яни», Театр нового покоління, хорова капела, струнний ансамбль Одеського муніципального театру духової музики ім. О. Саліка, а також лауреати міжнародних конкурсів Дарія Малишенко, Галина Білик, Олеся Калитюк та інші. Ведуча — лауреат міжнародного конкурсу Олена Шаврук.

Організаторами заходу виступили департамент культури та туризму Одеської міськради і Муніципальний театр духової музики імені народного артиста України Олександра Саліка.

Того ж дня о 13.00 біля пам’ятника Дюку де Рішельє патріотична молодь міста проведе всеукраїнську акцію єдності і пам’яті.

Як зазначають організатори, акція має вкотре нагадати всім, що наші серця об’єднує щира любов до рідної землі. Спільне й масове святкування Дня Соборності, переконані вони, нині, як ніколи, актуальне в Україні, значну територію якої загарбали захланні сусіди.

Акція матиме і меморіальну складову — її учасники вшанують пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні. Адже саме 22 січня минає вже три роки від дня вбивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького...

Учасники акції вилаштуються у фігуру у формі сонця, осердям якої стануть прапори всіх областей України, а промінчиками — державні стяги. «Символ сонця — це не просто символ життя, розквіту, це символ справедливості, перемоги над злом!» — зазначають організатори і запрошують одеситів приєднатися до акції.

Головним офіційним заходом Дня Соборності буде традиційне покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. Початок о 10.00.

Рубрики : Без рубрики

«Масони і революція»

У п’ятницю, 20 січня, о 17.30 в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського (Троїцька, 49/51) відомий одеський історик та письменник Віктор Савченко прочитає лекцію на тему «Масони і революція».

Як уже повідомляли «ЧН», наприкінці 2016-го провідні історики-науковці нашого міста у рамках просвітницького проекту громадської організації «Одесі — 600» започаткували цикл лекцій, приурочених 100-річчю Української революції. Стартувала освітня акція 20 грудня з лекції доктора історичних наук, професора Тараса Гончарука. Завтра ж зацікавлені зможуть послухати розвідку кандидата історичних наук, краєзнавця, автора багатьох книжок Віктора Савченка. Сфера його наукових інтересів — історія анархістського руху, визвольні змагання 1917 — 1921 років в Україні, історія Одеси ХХ ст., історія масонства в Україні, історична соціологія. Тож доповідь, поза сумнівом, буде пізнавальною, насиченою цікавими фактами з минувшини.

Рубрики : Без рубрики

Фотомандрівка Гуцульщиною

Сьогодні, 19 січня, о 14.00 в Одеській міській бібліотеці імені Е. Багрицького (вул. Преображенська, 35а) відкриється фотовиставка «Стародавня історія, культура та традиції українців. Подорожі Гуцульщиною», присвячена до Дня Соборності України.

У своїх роботах Лілія Гричулевич представляє один із найяскравіших куточків нашої держави. Через ремесла і промисли, звичаї і культуру Гуцульщини авторка розкриває справжній дух і силу українських прадавніх традицій.

Однією із таких прадавніх традицій є обрядовий Святий вечір та Різдвяна коляда гуцулів, з якими зможуть ознайомитися гості фотовиставки. Також тут представлені гуцульські традиційні промисли: космацьке писанкарство, сирна пластика, музичні інструменти (трембіта, дудка, флояра), ліжникарство і гуцульські гобелени, різьбярство та косівська кераміка. А ще — це фотоподорож знімальними майданчиками унікального всесвітньо відомого фільму «Тіні забутих предків».

Гостем заходу буде одеський хор «Козацьке коло» (керівник — Лариса Козловська).

Рубрики : Без рубрики

Мирослав МАРИНОВИЧ: Злочин комунізму рівний злочину Каїна

12 січня відзначався День українського політв’язня. Цій події була присвячена скайп-лекція відомого правозахисника, колишнього політв’язня, віце-ректора Українського католицького університету Мирослава Мариновича. Йшлося про історію виникнення та основні етапи діяльності Української Гельсінської групи (УГГ). У зустрічі в скайп-режимі також брали участь представники пермського товариства «Меморіал» (РФ).

Нагадаємо, що у листопаді 2016-го громадськість відзначала 40-річчя УГГ, відомої ще як Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод. Організація, що постала на хвилі хрущовської відлиги, зробила неоціненний внесок у руйнування тоталітаризму в СРСР й утвердження ідеї незалежності України.

Скайпсесія відбулася в центрі підтримки соціальних ініціатив Impas Nub Odesa, яку організували представники ОНУ ім. І.І. Мечникова в рамках комплексної наукової програми «Феномен тоталітаризму, його прояви та шляхи подолання». До розмови долучилися і члени комісії з відновлення прав реабілітованих Одеської облради.

Від романтизму до відкритого протистояння

Біля витоків УГГ, як відомо, стояли яскраві особистості, котрі мали власні принципи і готові були жертовно служити високій ідеї. Головною ж була ідея свободи, утвердження прав особистості, декларованих радянською конституцією. Натхненниками стали генерал Петро Григоренко та письменник Микола Руденко (керівник). Це загальновідомі факти. Мирослав Маринович був логічним і нагадав, що до першої десятки, крім згаданих правозахисників, входили юрист Левко Лук’яненко, біолог Оксана Мешко, письменник-фантаст Олесь Бердник, вчитель Олекса Тихий, юрист Іван Кандиба, журналіст Микола Матусевич, мікробіолог Ніна Строката (дружина недавно померлого Святослава Караванського). Члени організації мали різний досвід політичного протистояння...

Перм-36. Відображення

Насамкінець хотілося б відзначити важливість участі у цій зустрічі представників перм-ського «Меморіалу», адже російські правозахисники переживають нині складні часи — вони живуть у системі, яку живлять атавізми тоталітарного минулого. Нині червоно-коричневі виступають за закриття Меморіального музею історії політичних репресій «Перм-36», що у селищі Кучино Чусівського району. Представники ж перм-ського «Меморіалу» домагаються, щоб музей був включений у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Того дня в Пермі відбулася презентація документального фільму «Пермь-36. Отражение» (2016), у якому три колишніх політв’язні — учасники форуму «Пилорама» — розповідають про своє перебування у виправно-трудовій колонії «Перм-36». Цей фільм є своєрідним зрізом сучасного російського суспільства, де зіштовхуються носії антитоталітарного і тоталітарного мислення.

Спілкування двох аудиторій — української і російської — переконує, що можна знайти спільну платформу, якщо, за словами Мирослава Мариновича, існує «неприйняття насильства, авторитаризму, ненависті та брехні».

Володимир КУДЛАЧ.

 

Детальніше — у номері газети за 19 січня.

Рубрики : Без рубрики

Спасибі за допомогу

Я — жителька Овідіопольського району. Горе, яке спіткало нашу сім’ю, змусило нас звертатися в різні інстанції по допомогу, в тому числі й матеріальну (онук при пологах з вини лікаря залишився інвалідом). На цьому нелегкому шляху ми зустрічали різних людей. Хтось відгукувався на чужу біду, підтримував, хтось — ні.

В Овідіополі нам порекомендували звернутися у Чорноморськ до депутата Одеської обласної ради Олексія Кобильнікова.

Ми  познайомилися з ним у приймальні партії «Відродження», розповіли про свої труднощі. Олексій Борисович виявив велике співчуття до нашого горя: посприяв у виділенні  допомоги на лікування внука (реабілітація потребує дуже багато коштів),  потрапити на прийом до голови обласної ради, який також підтримав нас у важкій ситуації. Завдяки допомозі О.Б. Кобильнікова департамент обласного управління охорони здоров’я скерував нашого онука на консультацію до головного спеціаліста МОЗ України, а також у центр реабілітації дітей-інвалідів.

Часто буваючи на прийомах в Олексія Борисовича,  спостерігаю, як він уважно слухає кожну людину, радить, як  ту чи іншу проблему вирішити максимально швидко. Інколи навіть дивуюся, скільки в цій людині доброти, терпіння, порядності.

Низький уклін вам, Олексію Борисовичу, за вашу чуйність і людяність, за допомогу.

Людмила ГОНЧАРЕНКО.

Овідіопольський район.

Рубрики : Без рубрики

«П’ятсотки» вже замало?

Голова НБУ Валерія Гонтарева вже натякнула українцям, що незабаром у вжитку з’явиться нова купюра номіналом 1000 гривень.

За інформацією деяких ЗМІ, «тисяча» вже нібито розроблена і її прикрашає портрет письменника Пантелеймона Куліша. На це головний банкір країни відповіла: «Можу вам сказати, що Пантелеймона там нема, а решту поки що давайте потримаємо в таємниці».

Втім, експерти вважають, що введення в обіг 1000-гривневої банкноти наразі передчасне.

«У цьому нема потреби, бо номіналів, що існують, цілком достатньо, аби купувати товари та послуги. Тим більше, що поява нового великого номіналу зазвичай свідчить про стрімке знецінення валюти, а у нас на даний момент його нема, — зазначив голова Комітету економістів України Андрій Новак. — Крім того, існуючі номінали гривні адекватно співвідносяться з номіналом твердих валют (євро і долара). Скажімо, у США середня зарплата — 3,5 тисячі доларів при максимальному номіналі валюти 100 доларів, а в Україні та ж середня зарплата — 3,5 тисячі гривень, при цьому у нас максимальний номінал — 500 гривень».

Банківський експерт Василь Горбаль вважає, що зараз важливіше повернути довіру населення до банківського сектора, а введення в обіг 1000-гривневої купюри може викликати паніку через імовірну інфляцію. «Хоча насправді це зовсім ні про що не свідчить — у багатьох європейських країнах з помірною інфляцією є великі номінали, які використовуються лише для банківських розрахунків, — зазначив він. — Утім, у світі вже давно йдуть шляхом вилучення великих купюр. У ЄС, наприклад, планують вивести з обігу банкноту в 500 євро».

Економіст Іван Нікітченко допускає, що поява купюри номіналом  1000 гривень — питання часу. «Поява в обігу тисячі гривень цілком логічна й очікувана подія — темпи інфляції ростуть, ціни ростуть. І якщо вона не з’явиться в 2017-у, то з’явиться через рік», — вважає експерт.

Рубрики : Без рубрики

Микола СУХОВЕЦЬКИЙ. Останній день в пансіоні

Уривок з роману «Зустріч у лаврі» (Одеса, 2016)

Роман «Зустріч у лаврі», що вийшов в Одесі у кінці минулого року, його автор Микола Суховецький почав епіграфом з листа Тараса Шевченка до Йосипа Бодянського від 1 січня 1850 року: «Поїхав я тойді в Київ… і думав уже в Києві ожениться. Та й жить на світі, як добрі люде живуть…».

Ідеться про рік 1846-й, коли Тарас Григорович та його друзі Пантелеймон Куліш і Микола Костомаров раптом вирішили поодружуватися. Чому «раптом»? Бо  розмову про це почав Шевченко, який пережив гарячку «Трьох літ», що закінчилась гострою хворобою в Переяславі, тоді лікар Козачковський ледве врятував поета. Але своєрідний заповіт «Як умру, то поховайте…» вже було написано… Опісля всього Шевченко вирішив трохи пожити життям звичайної  людини, а не пристрасним уболівальником за колонізовану Москвою Україну. Щоби просто фізично порятуватися і не згоріти у нервових переживаннях; а відтак знову стати до творчої і громадської праці. «Тайм-ауту», який вирішили взяти у долі Шевченко та його друзі, не вийшло. Наступного року вони були заарештовані у справі Кирило-Мефодіївського братства…

Роман «Зустріч у лаврі» матиме продовження. М. Суховецький вважає, що цей сюжет надає чудову можливість поговорити нині і про українську історію, і про україн-ське сьогодення.

Торік, до речі, Україна відзначала 170-ліття Кирило-Мефодіївського братства. Не знати, як інші області, але Одеса новим твором М. Суховецького зробила свій внесок у це відзначення.

Для автора вихід «Зустрічі у лаврі» має ще й додаткове значення: він зробив собі подарунок на 70-річчя, яке випало на середину січня.

Редакція «Чорноморських новин» вітає Миколу Михайловича із цим славним ювілеєм і зичить творчої наснаги, здоров’я незрадливого та всіляких житейських благ на довгі літа!

Рубрики : Без рубрики

З Україною в серці

Доля звела нас із ним на Майдані. Була Революція Гідності, була чергова спроба «беркутні» зачистити центр Києва, чергова спроба Московії знову загнати українців у свою азіопу. Українці мали власну думку. Поруч із нами, киянами, стояли закарпатці й галичани, чернігівці й харків’яни, кримці й одесити. Був серед нас і Сергій Мартинюк. Із Балти — є таке місто на півночі Одещини.

Осінніми днями учасники балтського аматорського театру готувалися до постановки нової п’єси «Краще померти стоячи, ніж жити на колінах», яку торік написав їхній земляк Сергій Мартинюк — добре знана не лише на Одещині людина. Для нього як письменника-аматора це новий жанр. Але сама тема п’єси — події на Майдані, відомі під назвою Революції Гідності, боротьба за незалежність України, любов до рідної землі, справжнього, не показного патріотизму — не просто не нова для автора. Це ще один прояв його усвідомленої літературної, художньо-публіцистичної й громадської діяльності. Діяльності повсякденної і послідовної. За словами одного з побратимів по РУНвірі, «Сергій Мартинюк є взірцем нескореності українського духу, гідності та патріотизму. Він ніколи не грав у гідність, він живе з гідністю!»

Перша ж книжка С. Мартинюка — «Здобули волю — здобудемо долю» — вийшла 2007 року, тобто літературний стаж автора поки що вклався в одне десятиліття. Перед тим була військова служба офіцером у Німеччині та на Далекому Сході (Росія). З набуттям у 1991-у  Україною незалежності звільнився з війська й повернувся у рідний край. Певний час був службовцем, потім приватним підприємцем. Активний учасник Помаранчевої революції. З початку 2000-х років розгорнув громадську діяльність не тільки у своєму районі. Був активним учасником розвитку козацтва на Одещині, зокрема у Балті— отаманом міського козацького осередку. До 2015-го включно виявляв велику активність як депутат районної ради. 2012-го та 2014-го балотувався в народні депутати України. У березні 2014 року за поданням Ради громадських ініціатив Майдану став радником голови ФПУ. Нині Сергій Мартинюк відомий як голова організації «Благодійний медичний фонд «Лелека»». У рідній Балті багато хто вважає його націоналістом, на що він з гордістю пояснює опонентам: «Націоналізм — це любов до свого й повага до чужого!»

Уже перша книжка Сергія Мартинюка викликала чималу цікавість читачів своєю актуальністю й щирістю. Ще більший успіх  мала  наступна  – «З Україною в серці» (2008), де головною була однойменна історико-публіцистична праця, в найближчі роки значно розширена за рахунок «постскриптумів». Це надало особливої переконливості історико-публіцистичним роздумам про долю України, нищівній критиці російської історіографії, які не могли залишати читачів байдужими.

Рубрики : Без рубрики

Владислав ЄРЬОМЕНКО «Я не буду писати під тиском...»

Десятикласник Владислав Єрьоменко — учень Одеської гімназії № 9. За успіхи у навчанні й активну громадську роботу він удостоєний стипендії Одеського міського голови.

А ще Владислав пише вірші. Кілька його поетичних проб пропоную увазі читачів «Чорноморських новин».

Любов КЛЕВЕЦЬ,
вчителька української мови і літератури
Одеської гімназії № 9.

 

* * *

Я не буду писати під тиском
навіть якщо тиск пахне зиском
хоча від цього тягне ризиком
сісти за ґрати
це вам не втекти від проблем і
лягти спати
холодні камери
бетонна підлога
тебе вже не виручить 
твоя синагога
у тебе немає вуха
як у Ван Гога
проте ти не глухий
як Бетховен
це дійсно феномен
і ти можеш робити усе
пригадувати всі імена
записувати нові рядки
згадати старі слова
(навіть смак узбецького плову)
знай
правда нікому
не потрібна
лише тобі
і бетонній підлозі
вона єдина
до кого ти говорити
ще в змозі.

Рубрики : Без рубрики

Обережно: ожеледиця!

Взуття, одяг і маршрут

Чоботи та черевики краще взувати з рифленою підошвою і каблуком не вище 3—4 см. Щоб підошва менше ковзала, можна наклеїти на неї шматки медичного пластиру або наждачний папір. Є у продажу і спеціальні насадки проти ковзання для взуття — льодоходи. Щоправда, далеко не кожен зважиться вийти з дому в такій «екіпіровці.

Одяг вибирайте вільний, що не сковує рухів. Руки при ходьбі краще не тримати в кишенях, а сумку слід повісити через плече, щоб не нести в руках. Якщо неможливо триматися подалі від бордюрів і слизьких  ділянок дороги, то намагайтеся пересуватися дрібними кроками, ніби ковзаючи. Коліна для стійкості краще трохи зігнути. Не наближайтеся до проїжджої частини, щоб у разі падіння не скотитися під колеса автомобіля.

Окрема увага — до обледенілих сходів і слизького покриття на них. Тому, піднімаючись або спускаючись ними, тримайтеся за поручні, щоб не впасти.

Як падати, щоб не травмуватися

Якими акуратними ви б не були, уникнути падінь іноді не вдається. Тому важливо знати, чого не варто робити при падінні. Найбільша помилка — це падати вперед, виставивши руки. Переломи рук, згідно зі статистикою, становлять 70% зимових травм.

Рубрики : Без рубрики

Америки + Євразія = Амазія

Як показало комп’ютерне моделювання майбутнього Землі, через 250 мільйонів років на нашій планеті з’явиться новий континент, а от один із океанів зникне, повідомляє http://new-s.com.ua.

За розрахунками вчених, через 250 мільйонів років Землю очікують глобальні зміни, зумовлені результатом руху тектонічних плит. Такий рух відбувається постійно. За сотні мільйонів років, стверджують дослідники, це явище стане значно помітнішим.

Фахівці вважають, що до того часу цілком може утворитися абсолютно новий континент, який уже зараз отримав найменування «Амазія». В результаті, через десятки мільйонів років Північна Америка спочатку стане єдиним цілим з Південною Америкою, а потім — з Євразією. Причому Карибське море і Північний Льодовитий океан просто зникнуть з лиця Землі. Євразія та Америка «зустрінуться» приблизно на Північному полюсі, і в результаті поверхня планети стане такою ж, як і мільйони років тому.

Рубрики : Без рубрики

Хмарочос, що поглинає СО2

У столиці Тайваню завершилося зведення фасаду вежі Agora Garden — екохмарочоса, здатного щорічно поглинати до 130 тонн вуглекислого газу.

У будівлі планується розмістити найдорожчі у Тайбеї апартаменти. Введення комплексу в експлуатацію заплановане на вересень 2017 року.

Хмарочос Agora Garden спроектований архітектурним бюро Vincent Callebaut Architectures. За задумом авторів проекту, на кожному поверсі будівлі будуть висаджені кущі та дерева, завдяки чому башта зможе поглинати шкідливі викиди обсягом до 130 тонн на рік.

У 22-поверховому будинку, окрім квартир, розмістять басейн, паркінг та спортивну залу, а на даху відкриють клубні приміщення. За словами архітекторів, вежа Agora Garden має стати ідеальним поєднанням природи, ландшафту та архітектури.

Рубрики : Без рубрики

Скутий кригою Бургас

У Болгарії вперше з 1954 року замерзло Чорне море в районі популярного курорту Бургас, повідомляє National Geographic.

Болгарія переживає найхолодніший період за останні сто років. В окремих районах температура повітря опускалася до мінус 29 градусів. За все XX століття Чорне море в цій акваторії замерзало лише тричі.

National Geographic стверджує, що причиною похолодання в теплих країнах є скорочення площі льодів в Арктичному басейні. «Позбувшись льоду, вода поглинає більше сонячних променів, а потім з океану в атмосферу надходить більше тепла, що змінює циркуляцію повітряних мас. Зокрема, виникає потужний повітряний бар’єр, який не пропускає теплі потоки, а замість них на території з м’яким кліматом обрушується холодне повітря Арктики», — зазначається на сайті.

Через сильні морози в Європі загинули понад 70 осіб. Найуразливіші до екстремального холоду безпритульні і мігранти.

Рубрики : Без рубрики

Вітряки у морі

Японська корпорація Mitsu-bishi, яка активно займається проектами в сфері відновлюваної енергетики, планує побудувати дві гігантські віт-ряні електростанції у Нідерландах і Бельгії.

У Бельгії в Північному морі буде споруджена ВЕС Norther, на якій встановлять 44 турбіни на 370 мегават. Такої потужності вистачить для забезпечення електрикою 400 тисяч домогосподарств. Будівництво, яке має розпочатися вже в січні, оцінюється у 1,27 мільярда доларів.

У Нідерландах Mitsubishi спорудить вітряну електростанцію, що матиме близько 80 турбін, біля узбережжя Борселя. За розрахунками компанії, її загальна потужність досягне колосальних 680 мегават. Ця морська вітряна електростанція обійдеться у понад 2,5 мільярда доларів.

Рубрики : Без рубрики

Олімпіада-2018 без Росії?

Голова Британського антидопінгового агентства (UKAD) Девід Кенворті вважає, що всій російській команді слід відмовити в участі в Олімпіаді 2018 року.

«Так, я думаю, що російські спортсмени повинні бути відсторонені від Олімпіади. Їх мали усунути від Олімпіади ще влітку 2016-го. Вважаю, що Параолімпійський комітет вчинив правильно, усунувши Росію. МОК же все зіпсував», — зазначив він в інтерв’ю Ві-Ві-Сі. За його словами, Росія допустила кричущі порушення з допінгом, що негативно позначається на іміджі всього спорту.

«З цим було пов’язано надто багато політики, ось у чому проблема. Нам вкрай важливо все правильно зробити, інакше ми ризикуємо втратити довіру глядачів. Якщо вони припинять ходити, то навіщо спорт?» — сказав Девід Кенворті й додав, що був байдужим до Ігор в Ріо, бо бачив там Росію. «Просто неймовірно, що було зроблено. Це принижує весь спорт. Головне, що потрібно зробити, — це змусити Росію повернутися в рамки правил. На це піде багато часу і сил», — підсумував він.

Довідково. Міжнародний союз ковзанярів (ISU) відібрав у Росії право на проведення етапу Кубка світу в Челябінську (10—12 березня). Перед тим збірні Чехії, Норвегії та Великої Британії заявили про намір бойкотувати етап Кубка світу з біатлону, який повинен відбутися в російській Тюмені. Ще раніше Міжнародна федерація бобслею і скелетону (IBSF) прийняла рішення перенести чемпіонат світу 2017 року з Росії до німецького міста Кенігсзее. Спочатку він повинен був пройти в Сочі, але в останні дні провідні скелетонні країни оголосили про бойкот змагань у РФ.

 
Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.