Рубрики : Без рубрики

«Сакральний театр» в Одеській опері

У неділю в Одеському національному театрі опери та балету у рамках IV фестивалю італійської барокової музики (Italia Festival Barocco) відбувся концерт «Сакральний театр».

Italia Festival Barocco-2017 почав свій шлях Україною з Києва, де 17 вересня у Національній філармонії відкрився концертом Київського камерного оркестру під диригуванням маестро Альфредо Бернардіні. Згодом форум побував у Маріуполі, Львові, Чернівцях та Харкові.

Концерт в Одеській опері був приурочений до Міжнародного дня музики та 450-річчя від дня народження італійського композитора епохи раннього бароко Клаудіо Монтеверді.

Відкриваючи програму, арт-директорка фестивалю Нансі Мілезіс Романо зазначила, що його мета — познайомити з  перлинами барокової музики сучасну молодь, яка, скоріш за все, ніколи не наближалася до класики, а тим більше — до музики епохи бароко.

На сцені нашого театру — ансамбль La Venexiana, створений 20 років тому маестро Клаудіо Кавіна, найвідомішим італійським контр-тенором свого покоління. Цей колектив виступає на сценах найпрестижніших театрів і на фестивалях у всьому світі (Рим, Париж, Мадрид, Лісабон, Брюгге, Амстердам, Бухарест, Сіетл, Нью-Йорк, Токіо...). Творчість ансамблю у складі Андреа Інгішіано (корнет), Ефікса Пулео (скрипка), Габріеле Паломба (теорба) та Давіде Поцці (клавесин) зосереджена на старовинній італійській музиці, передусім на доробку К. Монтеверді.

Соліст ансамблю — італієць Раффаеле Пе, визнаний впливовою британською газетою The Times найкращим серед італійських контр-тенорів сьогодення, вразив слухачів своїм чутливим та насиченим голосом, який чудово передавав витончені емоції людини епохи бароко. Твори, виконані в Одеській опері, передавали почуття людини Середньовіччя, яка у пошуках сенсу життя звертається до Бога, до Природи, до Всесвіту, звучали сучасно, щиро та відкрито. Оскільки ми сьогодні переживаємо непрості часи, музика епохи бароко знайшла щирий відгук у  серцях присутніх у залі, виявилась близькою за духом. Про це свідчив шквал аплодисментів, якими одесити нагородили гостей.

Концерт «Сакральний театр» відбувся за підтримки Міністерства культури України, Посольства Італії та Італійського інституту культури в нашій країні, благодійного фонду «Платар», низки музичних та освітніх закладів, українських та італійських спонсорів.

Ольга ФІЛІППОВА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.