Рубрики : Без рубрики

Лірник — це наш Мойсей

У селищі Седнів на Чернігівщині на Всеукраїнському літературно-мистецькому святі «Седнівська осінь», що відбулося 30 вересня, урочисто відкрили пам’ятник українському Лірнику.

«Ми щороку відкриваємо тут по пам’ятнику, тому що прагнемо перетворити Седнів на потужний культурний осередок. І, як бачимо, Седнів помітно виріс, сюди приїжджає дедалі більше туристів. Пам’ятник українському Лірнику — вже восьма подарована нами скульптура. Це — дипломна робота випускника Національної академії мистецтв України Андрія Сладкевича», — прокоментував подію голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик.

Встановили нову скульптуру на подвір’ї дерев’яної  Георгіївської церкви. На її відкритті з полум’яною, проникливою промовою виступив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). Він порівняв пам’ятник Лірнику зі знаменитою скульптурою Мойсея пері-оду Відродження, який символізує того, хто веде народ від рабства до свободи.

«У ті роки, коли українство витравлювалося й українська мова була заборонена, слово і дух нашого народу жили в кобзареві-лірнику. Саме він передавав від покоління до покоління правду про минулу козацьку свободу, про гіркі сторінки нашої історії, нагадував про те, що хоч і важкий шлях, але його треба долати», — сказав, зокрема, священнослужитель.

У свою чергу лауреат Шевченківської премії, народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа посадив біля пам’ятника вербу — «онуку» дерева, яким під час описової експедиції на Кос-Аралі опікувався видатний українець Тарас Шевченко. Як пояснив Василь Григорович, «донька» шевченківської верби росте в його приватному дендропарку. Одну гілочку від неї нещодавно висадив на могилі видатного кобзаря-лірника Остапа Вересая в Сокиринцях, а другу — привіз до Седнева.

Після відкриття пам’ятника святкову програму «Седнівської осені» продовжили виступ акаде-мічного камерного хору ім. Бортнянського Черні-гівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у Георгіївській церкві та народні гуляння з мистецькими виставками й концертами на території садиби Лизогубів.

Наталія ПОТАПЧУК.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.