Рубрики : Здоров’я

Невакцинованих дітей до школи не пускатимуть

На початок вересня в Україні зареєстровано 1627 випадків кору, двоє дітей в Одеській області померли від цієї тяжкої хвороби, захистом від якої могло стати щеплення.

За даними МОЗ, найбільше випадків при спалахах кору зареєстрували в Івано-Франківській (747), Одеській (589) та Тернопільській (70) областях.

У зв’язку з цим в Україні Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки намагаються не допустити подальшого поширення інфекції. У трьох областях з найбільшим числом захворілих — Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській — діти, які не отримали щеплення від кору, не допускаються до відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, що є, на переконання спеціалістів, одним з основних способів попередити поширення спалаху інфекції.

Здебільшого на кір хворіють діти. Однак реєструється значна кількість інфікованих і серед дорослих. Так, цього року в Івано-Франківській області занедужала 591 дітина (79% від усіх захворілих), Одеській — 389 дітей (66%) та Тернопільській — 57 дітей (81%). Як правило, хворіють ті, хто не був вакцинований проти кору.

Ситуація викликала занепокоєння уряду і на нараді у віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка ухвалили рішення про недопущення дітей, які не мають щеплення проти кору, у навчальні заклади згаданих областей на період спалаху захворювання до того моменту, поки вони не отримають всі потрібні дози вакцини за календарем. Зрозуміло, що з початком навчального року ризик масового поширення інфекції значно збільшується.

МОЗ закликає всіх батьків, не лише там, де реєструються спалахи, вакцинувати дітей, щоб уберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) доставлена в усі області в достатній кількості.

До уваги батьків дітей віком від одного до дев’яти років! Якщо ви пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичної установи та зробіть безоплатне щеплення якомога швидше. Тим дітям, яким скоро сповниться 1 рік або 6 років, важливо зробити щеплення за календарем. Вакцинуватися рекомендується і дорослим, які не мали щеплення проти кору, але вакцину доведеться придбати за власні гроші.

Соціально відповідальні керів-ники установ, організацій та бізнес-структур можуть подбати про своїх працівників, які не були вакциновані в дитинстві, звернувшись із заявою до найближчого медичного закладу.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Він загрожує і дітям, і дорослим, не захищеним щепленням. Захворювання проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Торік менше половини українських дітей були щеплені від кору за графіком. На кінець серпня 2017-го другою дозою вакцини КПК за календарем щеплень були захищені 61% шестилітніх дітей.

Яна СТАСІНА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.