Рубрики : Здоров’я

Тест на ВІЛ — за 15 хвилин

Наприкінці вересня в Одесі стартував пілотний проект з експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію, який проводиться сімейними лікарями: почали працювати п’ять пунктів діагностики ВІЛ-інфекції в сімейних амбулаторіях Центрів первинної медико-санітарної допомоги Суворовського району.

Там безоплатне обстеження на ВІЛ проводиться за допомогою експрес-тестів, які дають результат упродовж 15 хвилин.

Віталій Новосвітний, головний лікар Одеського міського центру профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом, розповів, що у квітні цього року Одеська міська рада та благодійний фонд «Дорога до дому» підписали меморандум про співпрацю в сфері охорони здоров’я. Цей документ — частина пілотного проекту «Стійкість ВІЛ-послуг», який реалізується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». У рамках цього проекту передбачається впровадження консультування і тестування на ВІЛ швидкими тестами у сімейних лікарів. У разі позитивного результату пацієнт скеровується до спеціалізованого закладу охорони здоров’я, що надає медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ.

Експрес-тести закуплені за гроші міського бюджету в рамках реалізації муніципальної програми «Здоров’я». Пункти діагностики ВІЛ забезпечені необхідним обладнанням та комп’ютерами за підтримки благодійного фонду «Дорога до дому».

Невдовзі цей пілотний проект планується впровадити у всіх центрах первинної медико-санітарної допомоги обласного центру.

Медичні працівники ще до запровадження цієї послуги пройшли навчання з проведення добровільного консультування і тестування на ВІЛ. За кожним пунктом діагностики ВІЛ закріплений куратор — лікар Одеського міського центру СНІДу для надання консультативної та методичної підтримки.

Раннє виявлення ВІЛ-позитивних пацієнтів, запевняють медики, дозволить своєчасно надати їм необхідну антиретровірусну терапію, яка поліпшить якість і продовжить тривалість життя пацієнтів, підвищить їх безпеку для оточуючих і сприятиме запобіганню подальшого поширення ВІЛ-інфекції.

Яна СТАСІНА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.