Рубрики : Без рубрики

Про пожежну безпеку, ОТГ та хокей

Хвилиною мовчання депутати, які зібралися минулої п’ятниці на чергову сесію обласної ради, вшанували пам’ять загиблих дітей під час пожежі в оздоровчому таборі «Вікторія» в ніч на 16 вересня.

Депутатський корпус підтримав пропозицію присутнього на сесії голови ОДА Максима Степанова про виділення грошової допомоги сім’ям дітей, які загинули під час пожежі. Відповідні зміни внесли до програми підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист та турбота».

Як повідомлялося раніше, матеріальну допомогу у розмірі 200 тисяч гривень отримають батьки загиблих дітей. Тим, хто постраждав під час пожежі, облдержадміністрація передбачила по 40 тисяч гривень компенсації, по 20 тисяч гривень отримають сім’ї всіх без винятку дітей, які тої страшної ночі перебували у таборі.

 

Максим Степанов доповів про хід розслідування трагедії у «Вікторії». До слідства, за його словами, вже залучені різні експерти, зокрема спеціалісти з Києва.

— Вчора (21 вересня. — Прим. авт.) я підписав розпорядження щодо створення тимчасової комісії з вивчення обставин трагедії. Комісію очолює перший заступник голови ОДА Олександр Терещук, до неї також входять працівники облдержадміністрації, ДСНС, начальник слідства Нацполіції, керівництво обласної прокуратури, громадські активісти, батьки. Комісію було створено саме після спілкування з батьками дітей, які постраждали, оскільки всі хочуть прозорого розслідування в найкоротші терміни, — сказав Максим Степанов.

На сесії, яку провів голова обласної ради Анатолій Урбанський (до слова, однієї з найтриваліших у часі, завершення якої не дочекалися не лише більшість із журналістів, які висвітлюють роботу органів влади, а й багато хто із самих обранців), депутати внесли зміни до «Регіональної програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської області на 2014—2017 рр.». Зокрема, вирішили виділити гроші на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для рятувальників, замість технічної солі, а також на спеціальне обладнання, в тому числі на піноутворювачі.

За словами представників ДСНС в Одеській області, гроші на піну потрібні терміново, оскільки влітку через велику кількість пожеж на автозаправках значну частину запасу вже використали.

Щоправда, деякі депутати від «Опозиційного блоку» запропонували відкласти таке рішення, доки не будуть відомі результати перевірок соці-альних закладів щодо дотримання ними норм пожежної безпеки (такі перевірки після трагедії в Одесі проходять по всій Україні), а вже після цього збільшити фінансування всієї програми. Проте цю пропозицію відхилили, проголосувавши за негайне внесення змін до програми щодо перерозподілу коштів.

Сьогодні ДСНС підраховує прогнозну кількість грошей, необхідних для проведення всіх належних протипожежних заходів у закладах освіти, дитячих садках, у лікарнях, будинках для людей похилого віку. На понеділок, 25 вересня, голова ОДА наказав подати повний звіт і кошторис. 

— Після інвентаризації того, в якому стані перебуває система пожежної безпеки, ми, певна річ, виходитимемо з пропозиціями, зокрема до депутатів облради, щодо виділення коштів на встановлення або ремонт тих чи інших засобів пожежної безпеки в соціальних закладах Одещини, — сказав очільник ОДА.

— Це окреме питання, а мені гроші на піноутворювачі потрібні вже зараз, — звернувся до депутатів начальник головного управління ДСНС в Одеській області Віктор Федорчак.

Варто нагадати, що згадана регіональна програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки не фінансувалася майже три роки. Й лише у 2017-у саме з ініціативи Максима Степанова віднайшли на неї понад 7 мільйонів гривень. 

На сесії депутати ухвалили також зміни до обласного бюджету на нинішній рік. Зокрема, йдеться про виділення 11 мільйонів гривень на капітальний ремонт Палацу спорту. Левову частку із цієї суми (10 мільйонів) витратять на ремонт льодової арени, а решта піде на заміну даху. 

Як відомо, Одеса отримала право приймати у 2018-у чемпіонат світу з хокею серед юніорів. Планується, що змагання проводитимуться саме в оновленому Палаці спорту.

— Це питання іміджу Одеської області. Є держава, яка через міністерство фінансуватиме всі заходи, пов’язані з проведенням цього чемпіонату. Але зважаючи, що це наша комунальна власність, спортивна арена має виглядати належно, бути готовою до  змагань — зазначила, аргументуючи пропозицію, керівник Департаменту фінансів ОДА Марина Зінченко.

Депутати проголосували і за те, щоб спрямувати по три з лишком мільйони гривень на утримання ПТУ та установ ветеринарної медицини, а ще півтора мільйона — на два нових футбольних поля, щоправда, ці кошти виділятимуть лише за умови співфінансування будівництва з місцевих бюджетів. 

Загалом обласний кошторис цього року збільшився на 83,7 мільйона гривень за рахунок податку з доходу фізичних осіб. 17 мільйонів з цієї суми скеровано до бюджету розвитку Одещини.

Більшістю голосів депутати ухвалили внесення змін до рішення облради «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Одеської області». Наразі він охоплює 23 об’єднані територіальні громади, 11 з яких утворені у 2017-у.  

— Внесення змін до перспективного плану формування ОТГ дозволить включити їх до загального переліку громад країни, які у 2018-у можуть перейти на прямі міжбюджетні відносини. 12 ОТГ були утворені у 2015—2016 роках, а в 11 вибори пройдуть лише 29 жовтня, і якщо ми їх зараз не внесемо до списку, вони не зможуть отримати інфраструктурну субвен-цію. Йдеться про десятки мільйонів. Оскільки за законом Кабмін не може самостійно внести у список ОТГ новостворені громади, необхідне відповідне рішення сесії облради, — звернувся до депутатів директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов.

«За» проголосувала більшість присутніх.

Дуже дивно, але депутати не підтримали запропонованих змін до регламенту обласної ради, який їх раніше не влаштовував.

Проект змін озвучив голова по-стійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики і гласності Віктор Андреєнков. Він зазначив, що за результатами роботи облради нинішнього скликання (уже відбулося 12 сесій), члени профільної комісії виявили деякі недоліки та не відрегульовані моменти регламенту. Скажімо, щодо необхідності електронного розсилання депутатам проектів рішень і порядку денного не пізніше ніж за 10 днів до початку сесії, а термінових питань — не пізніше ніж за добу. При цьому до проектів рішень мали б прикріплюватися пояснювальні записки. Саме на це були нарікання на кожному засіданні, мовляв, нема змоги вчасно ознайомитися з проектами рішень, вивчити питання тощо.

Пропонувалося також внести зміни до роботи погоджувальної ради (щоб вона збиралася за три дні до пленарного засідання), а також позбавити голів комісій права вирішального голосу (це коли тих, хто «за», і тих, хто «проти» порівну, й остаточний вердикт виносить очільник комісії).

Зміни до регламенту, як уже мовилося, депутати не схвалили.

Шляхом пакетного голосування було підтримане рішення про пере-йменування кількох населених пунктів Одещини. Якщо цю пропозицію підтримає і Верховна Рада, то скоро на карті нашої славної області в Ширяївському районі з’явиться село Казкове (сьогодні — Буци, що не подобається місцевим, а донедавна воно мало назву Жовтневе). Село Гербине (Балтський район) пропонується перейменувати на Гербіно, Червоноволодимирівську сільську раду (Березівський) — на Михайлів-ську, та Червонокутську (Ширяївського) з перенесенням адміністративного центру в Преображенку.

Чи не з годину сесійного часу депутати витратили на розгляд питання про постійні комісії. Найбільше пристрастей вихлюпнулося під час обговорення заміни голови комісії з питань прав людини, свободи слова та інформації. Фракція «Відродження» запропонувала на цю посаду Івана Бойченка замість Олексія Кобильнікова, який недавно вийшов із цієї політсили і став позафракційним. Олексій Кобильніков не погоджувався скласти повноваження добровільно, більше того, заявив, що через непримиренну антикорупційну діяль-ність зазнає тиску, що невідомі зривають його зустрічі з громадянами, порізали колеса автівки, облили якоюсь рідиною стіни його помешкання... Однак у результаті тривалих дискусій більшістю голосів (46 «за») зал усе ж схвалив заміну голови комісії.

Розповісти про всі 85 питань, на розгляд яких обранцям знадобилося понад 14 годин, в газетній публікації, звісно, неможливо. Але, перш ніж поставити крапку, скажу про ще одне рішення, яке, поза сумнівом, втішить майстрів слова. Депутати проголосували за заснування літературної премії імені Валентина Мороза для молодих письменників. Як передбачається положенням про конкурс, кращий внесок у розвиток української літератури відзначатиметься дипломом та солідною грошовою премією.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.