Рубрики : Без рубрики

Моя Саврань

Я не савранчанка. Але я люблю вузесенький провулок, який, з’єднуючи дві паралельні дороги, значно скорочує мій шлях до центру. Люблю селищний парк, яким після робочого дня повертаюсь додому, вслухаючись у вечірні перемовини невидимих птахів. Люблю Південний Буг, якому без слів можна розповісти про все.

Я не маю в Саврані рідні. Але мені приємно, що скрізь, де буваю у журналістських справах, можу з повним правом представляти Савранський район, розповідаючи, як несуть свої води до Бугу, грайливо вигинаючись між вербами, річки Савранка і Яланець. Як розповідають про щось вітрам листяні і хвойні ліси. Про працелюбних і талановитих людей цього краю.

Такі думки заполонили мене в один із вересневих днів, коли Саврань святкувала 619-у річницю свого заснування.

До центрального парку, вглибині якого зручно розташувався літній майданчик зі сценою, з’їхалася величезна кількість людей. Все було, як і належить на таких врочистостях. Рух святкової колони центральними вулицях Саврані, покладання квітів до пам’ятника Шевченку, щирі промови-вітання голови селища Сергія Дужія та голови райдержадміністрації Віталія Свічинського.

На втіху дітям привезли най-різноманітніші атракціони. А на додачу до безкоштовної циркової вистави малюків пригощали морозивом та солодощами. Дорослі могли скористатися послугами виїзних барів та кафе. Гостинно запрошував до себе справжнісінький козацький курінь — просторий, з усією необхідною атрибутикою. Народні умільці на організованій для них виставці презентували свої нові вироби, які вражали творчою винахідливістю і майстерністю. Та і це ще не все.

Усі охочі мали можливість проявити свій талант, взявши участь у конкурсі «Малюнок на асфальті». Шанувальники футболу спостерігали за поєдинком між командами Савранського та Роздільнянського районів у рамках обласної першості. Тим часом дужі чоловіки, підбадьорювані вболівальниками, під пильним оком судді демонстрували свої фізичні можливості у гирьовому спроті та перетягуванні каната. Хлопчаки ж, зібравшись біля гладко відшліфованого стовпа, без будь-якої допомоги і підручних засобів намагалися добратися до самі-сінького верху, аби зняти звідти облюбований подарунок.

Одержали цього дня задоволення і ті, хто прийшов на свято не так розважитися, як долучитися до серйозного заняття. Вони повагом оглядали виставку сільськогосподарських тварин, де були породисті кролі, кози, поросята, інша живність, прицінюючись, що придбати для домашнього господарства.

А зі сцени увесь час лунала музика. На гостини приїхали до Саврані самодіяльні колективи із сіл району та сусідніх областей. Але основною «ударною артистичною силою» були самі савранчани найрізноманітнішого віку — від маленьких талантів з дитячого садочка «Веселка» і до поважного народного хорового колективу пенсіонерів «Мелодії життя». Талантів савранчанам не позичати!

Наприкінці свята розігрувалася лотерея. Серед виграшів — досить солідні речі: мікрохви-льові печі, хлібопечі, мультиварки, бензопили. Той, кому най-більше пощастило (враховуючи наближення опалювального сезону і зростання комунальних послуг), одержав машину дров із негайною доставкою додому. Ось так!

Коли ж сонце, зібравши в оберемок проміння, сховалося за горизонт, розпочалися дискотечні розваги.

Всього, звичайно, не розпові-си. Та й чи варто? Адже, напевне, чи не вся Україна знає про уміння савранчан проводити різноманітні культурні заходи, про що неодноразово розповідали на своїх сторінках і «Чорноморські новини». Тож десь на підсвідомому рівні зосереджувалася уже не на сценарію. Привертало увагу інше. Як щиро й радісно вітали савранчани одне одного зі святом. Як багато в Саврані малюків. Яка прекрасна наша юнь, представників якої запрошували на сцену, вручали цілком заслужені подарунки — за здібності, таланти, здобуті перемоги. Скажімо, танцювальний колектив «Натхнення Савранщини» одержав диплом лауреата І ступеня на другому міжнародному фестивалі творчості «Airena Oliva» (Греція). Учениця Савранської дитячої музичної школи Олена Лісогурська, взявши участь у всеукраїнському фестивальному конкурсі юнацького та молодіжного мистецтва «Планета мрій», виборола диплом лауреата ІІ ступеня. Такого ж диплома удостоєна і Надія Грицишена, ставши учасницею VІІ всеукраїнського фестивалю-конкурсу інструментального, вокального, хореографічного, театрального, циркового мистецтва та театрів мод «Квітуча долина». Вихованці нашої дитячої спортивної школи «Олімп» Олександра Швець — дворазова чемпіонка України із самбо, Ярослав Філіпчук — призер чемпіонату України з цього ж виду спорту, Сергій Плахотний — чемпіон Європи з універсального бою. І це далеко не всі, кого можна було б назвати.

Не забули на святі і про старше покоління. Про тих, у кого в трудовій книжці впродовж 50—60 років значиться одне робоче місце, про сімейні подружжя, які у 619-у річницю заснування Саврані відзначали «золоті ве-сілля». Про 90- і 100-літніх ювілярів. Про внесок цих людей у розвиток рідного селища. Пригадався класичний вислів: «Чуття єдиної родини». Саме така атмосфера панувала навколо.

Я вдячна савранчанам, що вони прийняли мене у свою родину, де набула друзів, які завжди виручать, допоможуть, підтримають. Тут, на цій землі, яка дала країні чимало вчених, письменників і художників, Героїв війни і праці, є місця, де ти можеш злитися з природою, набратися сили, натхнення, жаги до життя. І де б я не була — у столиці, в Одесі чи Миколаїві, де проживають мої діти, неодмінно повертаюся сюди, до Саврані…

Зойкне над Бугом
вітер знадливо,
Лебідь розіб’є
тумани крильми.
І пісню землі,
як заклик, як диво,
Газетним рядком
понесу між людьми.

Діана МУДРА.
смт Саврань.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.