Рубрики : Без рубрики

Краєзнавча бібліографія

Біографічні та біобібліографічні видання відіграють важливу роль у науковому осмисленні напрацювань у різних сферах людської діяльності. Вони полегшують дослідницьку працю, популяризують її, є важливою частиною культурно-просвітницької роботи.

У полі зору учасників цьогорічного всеукраїнського семінару-практикуму, що відбувся 21—22 вересня в Одеській національній науковій бібліотеці, — сучасні тенденції розвитку краєзнавчої бібліографії, яка складає майже чверть усіх бібліографічних видань, підготовлених у цих установах. Книгозбірні мають потужну документальну базу, яка дозволяє плідно працювати в цьому напрямку й привертає увагу провідних науковців.

Семінар зібрав фахівців з обласних та районних бібліотек різних регіонів країни: Києва, Запоріжжя, Миколаєва, Одеси, Сум, Харкова, Херсона, Білгорода-Дністровського, Рені, Южного та інших міст Усього в ньому взяли участь більше півсотні бібліотекарів, які ділилися досвідом роботи щодо вдосконалення методики укладання подібних посібників, втілення проектів для формування краєзнавчих ресурсів, зокрема електронних. Актуальна проблема: підвищення культури видання, як змістовної, текстової частини, так і поліграфії. Окремі ініціативи пропонують розглядати бібліотеки як інформаційні центри з краєзнавчої бібліографії для владних структур та територіальних громад.

Під час роботи семінару експонувалися дві книжкові виставки: «Краєзнавчі бібліографічні видання бібліотек України» з фонду ОННБ та «Виставка видань, надісланих на V регіональний конкурс на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України». Відбулося нагородження переможців цього конкурсу. Гран-прі присуджено виданню Запорізької ОУНБ.

У сенсі виявлення тенденцій у краєзнавчій бібліографії цікавим, на мій погляд, був виступ одного з організаторів семінару, заступника генерального директора з наукової роботи ОННБ Ліни Арюпіної, яка окреслила загальну картину краєзнавчих бібліографічних видань національних бібліотек країни. Нагадаю, нині такий статус мають сім книгозбірень.

Глибоко аналітичною і всебічною щодо розкриття теми була доповідь представника Національно-історичної бібліотеки України Валентини Кисельової. До речі, ця книгозбірня нині є методичним центром з питань краєзнавчої бібліографії. 

Про культуру видання — від авторського тексту до поліграфічного втілення — йшлося у виступі-консультації завідувачки редакційним відділом ОННБ  Наталії Майданюк, яка, зокрема, нагадала, що до випуску друкованої продукції слід підходити комплексно: оптимальний обсяг, доцільний науково-до-відковий апарат, раціональне сучасне оформлення і доброякісне поліграфічне виконання, відповідність усіх елементів побудови книги типу видання.

Окрема тема — мережеві ресурси з краєзнавства, їх формування та організація. Власним та досвідом колег поділилася головний бібліотекар відділу «Україніка» ім. Т.Г. Шевченка Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Олена Дмитрієва. Вона також наголосила на важливості використання книгозбірнями сервісів для створення та публікації мережевих ресурсів.

Володимир КУДЛАЧ.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.