Рубрики : Без рубрики

Лесине «Узлісся»

Сценарій біографічного фільму про Лесю Українку відібраний для участі в  ScripTeast (програма підготовки для найкращих сценаристів Східної Європи, організована Незалежною кінофундацією європейських кінематографістів).

Біографічний фільм, або ж байопік — це кінематографічний жанр, що розповідає про долю знаменитої чи відомої особистості, і при цьому намагається всебічно й точно передати життєпис людини або ж ті події чи роки її життя, що зіграли найважливішу роль.

Байопік з робочою назвою «Узлісся» — це оповідь про долю найвідомішої української поетеси Лесі Українки. Кінострічка охоплює її історію з ранніх літ і до останніх днів. Дві реальності — повсякдення і внутрішній світ самої Лесі — тісно переплітаються і відображають ключові повороти долі.

Креативна продюсерка та авторка ідеї фільму — генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

— Задум зняти картину про Лесю Українку виник зовсім спонтанно, коли ми з Марією Москаленко проїжджали повз Сурамі, де померла поетеса. Мені здавалося, що фільми про долю Лесі Українки повинні існувати, а тема лежить на поверхні. Але вивчаючи безліч матеріалу, присвяченого творчості поетеси, зрозуміла — про неї практично нема кінострічок. Єдина ігрова «Іду до тебе» була знята в 1971 році. Але ж Леся Українка — не тільки одна з ключових фігур української культури, а й сильна жінка. І тоді ми вирішили, що цей сюжет є актуальним, і він обов’язково повинен бути живим, а не стереотипним. Ми хочемо створити фільм, у якаму Леся розкриється як жива людина, зі своїми слабкостями й емоціями,  — розповіла Юлія Сінькевич.

Виробництво фільму планується в міжнародній ко-продукції. Співпродюсеркою картини стане Марія Москаленко (FX FILM Georgia). Авторкою сценарію — Олександра Лавренчук, учасниця ScripTeast. У її доробку є кілька поетичних збірок та сценаріїв для телепроектів.

Для участі в програмі ScripTeast були відібрані сценарії з восьми країн Центральної і Східної Європи. Україна у ній бере участь удруге: у 2016 році головну нагороду за найкращий сценарій отримав проект «Коли падають дерева» Марисі Нікітіюк. Перший етап нинішнього вишколу проходитиме на початку жовтня у Польщі.

За матеріалами ОМФК
підготувала Ольга ФІЛІППОВА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.