Рубрики : Здоров’я

Безсилі антибіотики

Всесвітня організація охорони здоров’я зробила доповідь, у якій заявила, що у світі розробляється занадто мало нових антибіотиків для боротьби із лікарською стійкістю інфекцій.

За прогнозами, швидкість збільшення опору бактерій випереджатиме процес створення ліків.

Автор звіту — старший радник Департаменту основних лікарських засобів і продуктів охорони здоров’я ВООЗ Пітер Бейер зазначив, що ідея полягає у заміні антибіотиків біоло-гічними препаратами, здатними запобігти резистентності, однак нових препаратів недостатньо. Скажімо, наразі у світі розробляється 51 антибіотик та 11 біологічних препаратів на основі природних джерел.

Названі також 12 сімейств стійких до антибіотиків бактерій, які становлять найбільшу загрозу для здоров’я людини (туберкульоз, багато штамів з Acinetobacter, Pseudomonas, Enterobacteriaceae). На пріоритетні патогени націлені лише 33 антибіотики і тільки вісім з них належать до інноваційних методів лікування, при тому, що бактерії швидко адаптуються до нових препаратів і чинитимуть їм опір.

За даними нової доповіді, туберкульозні інфекції вимагають комбінації хоча б трьох антибіотиків і незабаром може виникнути серйозний недолік варіантів лікування цієї інфекції.

Це ж стосується і грамнегативних патогенів. Для них склад-ніше розробити нові препарати, оскільки вони повинні проникати у грамнегативну клітинну стінку і залишатися всередині бактерії.

Щоб уявити масштаби проблеми, наводять дані із США, де щорічно 2 мільйони людей заражаються досить стійкими бактеріями, а 20 тисяч від них помирають.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.