Рубрики : Без рубрики

Власноруч змінити світ

Щорічний приз Стенфордського університету (Каліфорнія, США) вручають інноваторам, які зробили істотний внесок у стале енергетичне майбутнє. Цьогорічні переможці — українці Андрій і Роман Зінченки. Як повідомляє Stanford News, так високо оцінена їхня робота щодо підтримки і просування інновацій у галузі відновлюваної енергетики.

Коли фінансова криза 2008 року вдарила по українській економіці, брати Андрій та Роман Зінченки втратили роботу в медіабізнесі, пише «Укрінформ». Оскільки у них з’явилося багато вільного часу, вирішили допомогти батькам добудувати дім під Києвом. Далі був ретельний (як вони жартують, вздовж і впоперек) аналіз енергетичного ринку країни і запуск проекту з підтримки інновацій у «зеленій» енергетиці — заснування першого в Україні інкубатора у сфері відновлюваної енергетики (Greencubator). На знак визнання новаторської роботи братів Стенфордський університет вручив їм премію Bright Award ($100000).

Отож, як уже мовилося, почалося з власного заміського будинку. Вирішили все зробити своїми руками. Не останню роль, вочевидь, зіграли і науковий ступінь з математики та електротехніки батька сімейства, і дідусева наука, який змалку привчав онуків бути майстровитими. За шість місяців Зінченки проклали водогін і провели в будинку електрику, застосувавши низку енергозберігаючих технологій власного винаходу. Та коли настав час приєднуватися до електромережі, Андрій і Роман зіштовхнулися з корумпованістю українських енергетичних компаній. Це й наштовхнуло їх на думку запустити проект, здатний змінити весь енергетичний ринок країни.

У 2009 році Зінченки заснували Greencubator, на базі якого згодом з’явилися такі стартапи, як Ecoisme і uMuni. У 2015-у Greencubator запустив Hack4Energy — один з найбільших у Східній Європі форумів розробників технологій відновлюваної енергетики. Зараз Андрій Зінченко збирає кошти для запуску EnergyTorrent — ресурсу, який допоможе будь-кому дізнатися з відкритих джерел, як самостійно створити технології з виробництва відновлюваної енергії. Крім того, він шукає гроші для SolarSprouts — громадської сонячної електростанції.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.