Рубрики : Без рубрики

Щоб лихі прогнози не збувалися

Глобальна стратегія ВООЗ визнає гепатити серйозною загрозою для здоров’я людства і ставить за мету подолати їх до 2030 року.

Сьогодні на постійному контролі Всесвітня організація охорони здоров’я тримає рівень захворюваності на гепатити у десяти країнах, серед яких найбільшу тривогу викликає ситуація в Індії, Афганістані та Пакистані. Ще 17 держав вважаються щодо гепатитів неблагополучними. На жаль, до цього переліку входить й Україна. 

І хоча ВООЗ прогнозувала для України у період з 2015 по 2020 роки подвоєння кількості заражених гепатитами та летальних випадків через них, старання медиків і науковців стали на заваді цим страшним прогнозам. На лікування та профілактику гепатитів наша держава щорічно витрачає 85—90 мільйонів гривень, що дає позитивні результати. 

Одещина активно відгукнулася на дату планетарного масштабу — Всесвітній день боротьби з гепатитами, що відзначався 28 липня.

Марафон акцій, спрямованих на мобілізацію сил з протидії гепатитам, стартував біля будинку обласної ради, де органі-затори — низка громадських організацій та Департамент охорони здоров’я ОДА — провели брифінг для ЗМІ, роздавали листівки відповідного змісту.

Трохи пізніше на Думській площі відбулася акція під назвою «Дізнайся зараз, вилікуйся вчасно», під час якої кожен, хто бажав, міг пройти тест-обстеження на гепатити у пересувній амбулаторії. Цим скористалися кілька сотень одеситів і гостей міста. Директор профільного департаменту ОДА В’ячеслав Полясний першим пройшов пропоноване тест-обстеження.

У студентському таборі Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова того дня також відбулася інформаційно-профілактична акція, організована спеціалістами «Клініки, дружньої до молоді» міської студентської поліклініки №21, активістами ГО «Молодіжний центр розвитку» та Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. У її рамках пройшли спортивний флешмоб і безоплатне тестування на гепатит С, чим скористалися майже півсотні студентів і викладачів університету.

Досить цікаву прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами провели завідувач відділенням Одеської міської клінічної інфекційної лікарні, обласний спеціаліст з інфекційних хвороб Департаменту охорони здоров’я ОДА Валерій Тітаренко та завідувач відділенням цієї лікарні, обласний спеціаліст із дитячих інфекційних хвороб департаменту Сергій Костенко.

З їх розповіді стало відомо, що в нашій області за останній рік простежується незначний приріст захворюваності на гепатит А, кількість випадків гепатиту В залишається практично на одному рівні, а гепатит С потроху відступає.

Медики акцентували увагу на тому, що гепатити не мають чітких симптомів, які змусили б людину негайно звернутися до лікаря. Одна з ознак інфікування — загальна слабкість, постійна втома. Недуга може сигналити про себе, починаючись як гостре респіраторне захворювання чи шлунково-кишковий розлад.

Наш перший помічник і порадник — сімейний лікар. До нього й необхідно звертатися при будь-яких негараздах зі здоров’ям.

В Одеській міській інфекційній лікарні працює гепатоцентр, де діагностують та лікують вірусні гепатити. Пройти обстеження там можна безоплатно, за державною програмою.

Добрими намірами обнадіяло людей і Міністерство охорони здоров’я, заявивши, що лікування гепатиту С стане доступнішим. Так, цими днями USAID Україна спільно з МОЗ, Україн-ським центром громадського здоров’я та консорціумом EQUIP оголосили про запуск першого демонстраційного проекту з тестування та лікування гепатиту С в нашій державі. Впродовж наступних трьох років понад 8000 осіб пройдуть тестування на гепатит С та ВІЛ. Близько 4000 пацієнтів, в яких діагностовано гепатит С, отримають життєво необхідне лікування препаратом прямої противірусної дії.

Цей проект допоможе україн-ським лікарям отримати необ-хідний досвід застосування нових протигепатитних препаратів для ефективного лікування пацієнтів, а урядові дасть можливість розробити ефективні програми для збільшення доступу до лікування тих, хто його потребує. Результати цього демонстраційного проекту допоможуть підготувати оновлені протоколи досліджень та зрозуміти вартість лікування для України, щоб у підсумку прийняти програму і поширити в усій країні.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.