Дітям — відпочинок, освітянам — відпускні

Працівники освіти Одещини — це половина всіх бюджетників області. Вони мають і найтриваліші відпустки, наприклад, учителі — до 56 календарних днів. Зрозуміло, що на забезпечення відпускної кампанії потрібні значні фінансові ресурси.

І люди отримали належні їм гроші: станом на 27 липня за травень, червень та липень відпускні по місцевих та обласному бюджетах освітянам виплачені в повному обсязі. Про це під час щотижневої апаратної наради в облдержадміністрації доповіла Марина Зінченко, директор департаменту фінансів ОДА.

Стосовно організації відпочинку та оздоровлення дітей. Цього літа, йшлося під час засідання, на бюджетні гроші функціонують 14 дитячих оздоровчих закладів та організовано роботу 516 таборів відпочинку на базі загальноосвітніх шкіл.

Організованим відпочинком та оздоровленням загалом планується охопити понад 80 тисяч дітей, з-поміж яких 4300 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На ці потреби місцевими бюджетами було передбачено 57,7 млн грн, що на 32% більше, ніж торік. Загалом по області обсяг коштів, запланованих на оздоровлення дітей у 2017-у, складає 70,2 млн грн.

— Розмір витрат на оздоровлення однієї дитини по містах та районах Одещини в середньому становить 876,5 грн. Лідерами за цим показником є місто Южне, а також Саратський, Кодимський і Березівський райони, де витрати на одну дитину перевищують 4000 грн, — доповідала з трибуни Марина Зінченко.

Ще один цікавий момент, озвучений під час апаратної наради. Одноденну заробітну плату співробітники ОДА перекажуть на оздоровлення та відпочинок у нашому краї 70 дітей із зони проведення АТО. Відпочиватимуть ці діти, починаючи із з серпня, впродовж двох тижнів. Для цього підготували належні приміщення на базі обласної школи-інтернату №91, що на 10-й станції Фонтану, а також розробили спеціальну програму як оздоровлення, так і літніх курортних розваг.

— До нас звернулися з проханням взяти на відпочинок 30 дітей, які проживають в Мар’їнці. Я вніс пропозицію, яку підтримали всі співробітники облдержадміністрації, щоб нашу одноденну заробітну плату переказати на оздоровлення цих дітей. Ми підрахували, що це обійдеться у 250 тисяч гривень, а відтак на такі гроші зможуть відпочити не 30, а 70 дітей! І це буде не лише Мар’їнка, а й інші населені пункти Донецької та Луганської областей. Діти мешкають у місцях, де часто бувають обстріли. Вони потребують нормального дитинства, яке в них відібрала війна. Ми організуємо їм відпочинок, і я та всі співробітники ОДА робимо це з великим задоволенням, — наголосив Максим Степанов.

Директор Департаменту фінансів акцентувала увагу і на тому, що багато оздоровчих закладів незабаром можуть втратити свій статус через посилення Кабінетом Міністрів вимог щодо організації такої роботи.

Голова облдержадміністрації додав, що нові вимоги цілком позитивно вплинуть на ситуацію:

— Безумовно, критерії роботи оздоровчих установ повинні бути жорсткими, адже йдеться про дітей. Вони, всі без винятку, повинні оздоровлюватися у нормальних для цього умовах. Особливо, коли за це платить держава.

Стало відомо, що у серпні дитячі оздоровниці Одещини перевірятиме спеціальна комісія щодо дотримання там санітарних норм, аби не допустити поширення кишкових інфекцій.

Приклади такого неподобства вже маємо. Так, за даними Держпродспоживслужби, складна епідситуація зафіксована в дитячих оздоровчих закладах Дніпропетровської, Запорізької, Закарпатської та Львівської областей. Там причиною масових захворювань стали порушення державного законодавства під час організації харчування та відпочинку. Про це під час апаратної наради повідомила Лідія Степанова, начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

— Перевірки оздоровчих дитячих закладів на дотримання санітарного законодавства проводяться перед введенням їх в експлуатацію. Ми завчасно узгоджуємо перелік постачальників харчової продукції, досліджуємо якість питної води та води у місцях купання. За останній тиждень липня відстежуємо інтенсивний приріст захворювань на кишкові інфекції. Ми пропонуємо провести комісійні перевірки, щоб встановити, який тепер санітарний стан в оздоровчих закладах та яких заходів необхідно екстрено вжити, щоб не допустити спалахів захворюваності, — зазначила Лідія Степанова.

— Надзвичайно важливо постійно і прискіпливо вести таку роботу.  Я підтримую пропозицію щодо організації роботи комісійних перевірок. Важливо, щоб були зроблені відповідні висновки тими, хто допускає найменші порушення, і водночас уже треба працювати над підготовкою відповідного плану заходів на наступний рік, — підкреслив Максим Степанов.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.