Рубрики : Без рубрики

«Молочна» насолода

У вівторок в Одесі розпочався ювілейний, десятий, незалежний фестиваль театрів «Молоко».

Упродовж п’яти  днів, а триватиме він до суботи, 5 серпня, одесити і гості міста можуть переглянути найрезонансніші нові постановки з усієї України (загалом 25 вистав для дорослих і дітей). А ще у програмі — видовищне дійство під відкритим небом, підготовлене гостями з Грузії, творчі зустрічі з відомими літераторами та режисерами.  

Сьогодні, 3 серпня, о 15.00 на камерній сцені Одеського культурного центру (ОКЦ), що на вул. Василя Стуса , 2б/7 (основного фестивального майданчика), театр «Сонях» із Рівного покаже виставу Біляни Сріблянович «Не дитячі ігри». У той же час колектив Одеського ТЮГу ім. Юрія Олеші на власній сцені  представить театральну клоунаду Д. Хармса та А.Веденського «Дивовижний випадок». Увечері всі фестивальні події відбуватимуться на різних майданчиках саме ОКЦ: о 17.00 на камерній сцені — трагіфарс Жанна Ануя «Оркестр» у постановці навчального театру «Сходження» Рів-ненського гуманітарного університету, тоді ж у театральному дворику розпочнеться творча зустріч з братами Капрановими; о 19.00 на основній сцені — «Королева краси», чорна комедія Мартіна МакДонаха у постановці київського театру «Золоті ворота»; о 21.30 на камерній сцені також столичний театр «Міст» покаже виставу Жана Жене «K.I.L.L.», а в театральному дворику Лабораторія сучасної драматургії з Рівного  — трагікомедію Коко Мітані «Академія сміху».

Завтра, 4 серпня, усі події відбуватимуться на Василя Стуса , 2б/7: о 15.00 на камерній сцені — «Янгол у пітьмі» (Таїсія Люта, сповідь втраченого дитинства) у постановці театральної школи «ЖИВБУВПЕС» з Івано-Франківська, а на основній — містерія Гната Хоткевича «Гуцульський рік» від Коломийського академічного театру ім. І. Озаркевича; о 17.00 на камерній сцені — «Криваве весілля» (трагедія свободи Ф. Гарсія Лорки) у виконанні студентів Київського національного університету культури та мистецтв, а в театральному дворику — творча зустріч з Олександром Ірванцем; о 19.00 на основній сцені — «Звірячі історії» (маленькі комедії Дона Нігро) від «Театру 19» з Харкова; о 21.00 на камерній сцені — Somewhere in the Universe (філософська казка Ю. Рана та Ф. Крівіна) у постановці театральної майстерні «АРТМУР» з Мелітополя, а в дворику — зустріч з письменником і режисером Русланом Горовим; о 22.00 під відкритим небом — «Господар і гість», вистава за мотивами твору Важі Пшавели у постановці Державного драматичного театру ім. Сандро Ахметелі (Тбілісі, Грузія).

Насиченим буде заключний день фестивалю, 5 серпня. Вже об 11.00 на основній сцені ОКЦ театральна студія «Овація» з Одеси покаже виставу для дітей «Маленький принц»; тут же о 13.30 розпочнеться циркове шоу «Клоундайк». О 15.00 у Театрі Перутського (вул. ) одеський колектив ЕТІ представить музичну комедію Вікторії Ріддл «Таракани», а  на камерній сцені ОКЦ київський Малий драматичний театр — трагіфарс Василя Сігарева «Може, щось получиться». О 17.00 у театральному дворику розпочнеться зустріч з Андрієм Любкою, а на камерній сцені — «Авансцена Одеси» з Олександром Марданем. О 19.00 на основній сцені буде показана вистава Еріка Емануїла Шмідта «Оскар», за яку Одеський культурний центр у 2012 році був удостоєний Гран-прі фестивалю «Молоко». І, нарешті, о 21.30 тут же, на основній сцені, відбудеться церемонія закриття ювілейного театрального свята.

Слід зауважити, що одеський  фестиваль добре відомий у професійному співтоваристві, передусім, хоч і суворим,  зате якісним відбором вистав конкурсної програми. Саме в рамках «Молока» в Одесі побачили «Славу героям» Павла Ар’є, виставу, яка стала справжньою театральною сенсацією в Україні; «Солодку Дарусю» Марії Матіос у постановці Ростислава Держипільського, а переможцем 2016-го стала іронічна комедія Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру «Каліка з острова Інішмаан» Мартіна Макдонаха, режисер Володимир Петрів (згодом ця ж вистава здобула нагороду на фестивалі у Чернівцях).

Переможців «Молока» визначає журі з числа знакових персон сучасного українського театру. Призовий фонд — 50 тисяч гривень. Як зауважує ідейний натхненник та арт-директор «Молока» Михайло Журавель, «основна мета фестивалю — сприяти розвитку сучасного театру в Україні».

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.