Рубрики : Без рубрики

Наодинці через моря-океани

В останній день липня до Одеси прибув всесвітньо відомий мандрівник Сергій Гордієнко, який першим з українців установив Державний прапор на Північному полюсі. Він прибув до нашого міста, на пляж Ланжерон, на каяку без використання технічних засобів.

Спілкування з мандрівником відбулося у «Книгарні-кав’ярні», що на Катерининській, 77, за підтримки обласної організації Народного руху України, членом якого є пан Сергій.

Його плавання. Експедиція в рамках проекту «Acva — Solotransglobal» пролягає за маршрутом: Дніпро — Запоріжжя — Нова Каховка — Одеса — Вилкове — Румунія — Болгарія — Туреччина — протока Босфор — Грузія. Загальна довжина основного маршруту плавання становить 4435 км. Триватиме плавання біля шести місяців. Уперше в класі «морський каяк» мандрівник наодинці перетне Чорноморську акваторію. Цей етап є підготовкою до глобальної експедиції — перетину Атлантичного та Тихого океанів.

Сергій Гордієнко — різностороння особистість. Він — професійний мандрівник, один з провідних світових фахівців з екстремального й одиночного виживання, історик-дослідник, міграціолог, етнограф, письменник. А ще викладає спецкурс в одному з київських вишів. Пан Сергій подолав пішки і на каяку понад 160 тисяч км по всьому світу, побувавши на всіх континентах. Двічі досяг Північного полюса, пройшов сам Антарктидою 1,5 тисячі км.

Дійсний член ЮНЕСКО (директор історичних програм регіонального центру ЮНЕСКО), академік міжнародної Академії сталого розвитку суспільства й особистості, доцент Київського університету туризму, економіки і права, дійсний член Українського географічного товариства, почесний член Національного географічного товариства США, почесний академік Академії дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. Сергій Гордієнко створив унікальний спецкурс з психології виживання людини в екстремальних умовах. Він є творцем школи «Азбука виживання».

У 1996-у пан Сергій був учасником першої української антарктичної експедиції і більше року провів на станції «Академік Вернадський», де виконував функції польового метеоролога та ін-структора з техніки виживання у високих широтах. У повній ізоляції здійснив одиночний перехід від льодовика Віггінс до льодовика Ларсена. У 1999-у створив експедиційний центр «Солоекстрім», мета якого — підготовка фахівців з виживання і проведення екстремальних експедицій. Із 2003 року триває навколосвітня програма «Solotrans-global» — комплексна науково-культурологічна експедиція, що складається з кількох етапів. Уперше в історії професійних подорожей здійснюється одиночний пішохідний перехід і сплав на каяку без використання автотехнічних засобів. 

Головне завдання — збір матеріалу про психологію виживання в екстремальних умовах.

За результатами численних експедицій підготував 18 наукових статей і три книги, присвячені техніці та психології виживання. Британська Антарктична служба присвоїла Сергієві Горді-єнку звання «professional crazy». Він — друга людина у світі, яку удостоїли цього звання.

Сьогодні пан Сергій мандрує Україною, маючи на своїй банківській картці тисячу гривень. Ті, хто бажає допомогти екстремалові у здійсненні його задуму, можуть переказати пожертви на його картку у «Приватбанку» — 4131 2191 0144 5116.

Василь ВЕЛЬМОЖКО.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.