Рубрики : Без рубрики

Права за правилами Євросоюзу

Згідно з Угодою про асоціацію з Євросоюзом, водійські права в Україні повинні відповідати стандартам ЄС. Новий документ визнаватиметься іншими країнами. Однак термін дії посвідчення значно скоротиться, а деяким водіям доведеться кожні п’ять років проходити перенавчання.

Які ж нововведення чекають на водіїв з 2018 року?

Перша Directive 2006/126/ЄС стосується водіїв легкових авто. Головна зміна — новий термін дії посвідчення. Зараз права, видані до 2011-го, — безстрокові, а після 2011-го — потрібно міняти кожні 30 років. За правилами ЄС, водійські документи будуть дійсні 10—15 років. Наприклад, в Австрії, Фінляндії, Німеччині, Кіпрі, Польщі, Греції та Словаччині вони діють 15 років, в інших країнах — 10.

Фактично ця директива запроваджує один стандарт во-дійських посвідчень для всіх країн Євросоюзу.

Для повторного отримання прав потрібно буде пройти мед-огляд. У країнах Євросоюзу це, в основному, перевірка зору в окуліста або огляд у лікаря з транспортної медицини. Водії, яким за 50, проходитимуть медогляд частіше — раз на три-п’ять років. Додаткових перевірок водіям легковиків проходити не доведеться.

Заміна водійських прав — це тільки адміністративний захід і не вимагає складання іспитів. Тобто людина складає іспит тільки один раз.

У новому посвідченні може з’явитися й чіп, на який записуватимуться дані водія та історія правопорушень. А ще він служитиме додатковим захистом від підроблень. Утім, цю умову Україна поки що  не зобов’язана виконувати.

Запровадять нові вимоги і до водіїв мопедів та мотоциклів. Їм можуть підвищити вік водіння до 16—18 років і зобов’яжуть складати тести. Водити великі мотоцикли українцям можуть дозволити із 24 років.

Директива 2003/59/ЄС торкнеться професійних водіїв. Усі її норми Україна зобов’язана виконати. До водіїв вантажівок та автобусів висуваються суворіші вимоги, оскільки вони несуть велику відповідальність за безпеку пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Професійним водіям доведеться отримати початкову кваліфікацію — для цього потрібно пройти курс навчання із 280 годин лекцій. Потім проходити навчання і змінювати посвідчення кожні п’ять років.

Водіям пасажирського і вантажного транспорту медогляд також доведеться проходити кожні п’ять років, причому, за нормами ЄС, в повному обсязі.

Передбачувані нововведення начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій прокоментував так: «Поки що ми розглядаємо термін дії посвідчення для водіїв першої категорії — 15 років, для професійної групи — 5. Все це ще обговорюватиметься в парламенті. Наразі МВС відштовхується від цих позицій. Щодо чіпа, то він і справді має рекомендаційний характер. Але варто прислухатися до цих рекомендацій і починати думати наперед. Ми також плануємо використовувати технологію чіпування посвідчень. Сервісні центри МВС вже забезпечені обладнанням, і ми плануємо запропонувати Верховній Раді ва-ріант, який запроваджує використання чіпів».

Професійним водіям для отримання початкової кваліфікації потрібно буде скласти іспит. Однак вимог щодо екзаменації кожні п’ять років нема. Міністерство інфраструктури вже готує законопроект для введення в українське законодавство норм ЄС. Як зазначають експерти, на даному етапі проект не містить вимог щодо початкової кваліфікації.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.