Рубрики : Здоров’я

Чого не повинно бути у спальні

Спальня — це не тільки ліжко, і те, наскільки буде хорошим ваш сон, залежить не лише від його зручності. Простір, у якому ви спите, має розслабляти, заспокоювати, а не нагадувати про щоденну рутину і стреси.

Перш ніж визначити, що ж розмістити у вашій спальні, дізнайтеся, чого там напевне не повинно бути. Про це розповідають дизайнери інтер’єрів, експерти з освітлення та фахівці зі сну.

Домашні тварини

30% власників домашніх тварин, які дозволяють їм спати в своєму ліжку, щонайменше один раз прокидаються вночі. Якщо хочете, щоб сон був безперервний, собаку чи кішку доведеться відселити в іншу кімнату.

Їжа

«Не їжте в спальні — це посилає неправильні сигнали в мозок», — упевнений фахівець зі сну, співзасновник компанії The Goodnight Co Ши Моррісон.

Робота

«Працюючи в ліжку, ви, швидше за все, будете нервувати і завантажувати мозок речами, про які потрібно подумати вранці», — каже Ши.

З ним згодна дизайнер інтер’єрів Меліта Майвн. «Ваша спальня — це святилище, а не робоче місце», — переконана вона.

Телефони та інші гаджети

Синє і біле світло, що випромінюється цифровими екранами, заважає мозку виробляти гормон сну — мелатонін. Без нього важко заснути і відпочити. До того ж, повідомлення або дзвінки можуть просто розбудити вас.

Синій і білий колір в інтер’єрі

«Відтінки холодного білого і блакитного кольорів пригнічують вироблення мелатоніну, тому людина почувається настороженою і бадьорою. Ці кольори часто використовують в офісах, тренажерних залах та операційних, — розповідає експерт з освітлення Люк Шланген. — Вплив теплого жовтувато-білого світла, навпаки, сприяє виробленню гормону сну, тому його використовують у місцях відпочинку: вітальнях, спальнях, а також у барах, ресторанах і готелях».

Переконайтеся, що лампочки у вашій спальні світять теплим і м’яким світлом, яке можна регулювати.

Яскраві стіни

Уникайте червоного, оранжевого або яскраво-рожевого кольору.

«Ваша спальня повинна налаштовувати на спокій і розслаблення, а не збуджувати емоції», — вважають дизайнери інтер’єрів Соня Уорнер і Хасінто Вудс.

Великогабаритні меблі

Тіснота і нагромадження меблів змушують непокоїтися, турбуватися.

«Важко розслабитися, якщо перед очима велика кількість перешкод. Створіть у спальні легкий і відкритий простір», — радить дизайнер Сара Річі.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.