Рубрики : Без рубрики

Технології

Альтернативний катамаран

Перше у світі судно на водні вирушає у навколосвітню подорож.

Катамаран Energy Observer, розроблений у Франції, використовує три види альтернативної енергії. У навколосвітнє плавання він вирушає, щоб показати: морський транспорт теж може бути безпечним для навколишнього середовища.

Про початок подорожі, яка триватиме шість років, оголосив міністр навколишнього середовища Франції Ніколя Юло. Якщо обладнання успішно пройде випробування, то такі технології почнуть застосовувати в автомобілях та іншій техніці.

Бортові системи та електродвигуни катамарана працюватимуть за рахунок енергії сонця і вітру. Крім того, на судні розміщені водневі паливні елементи. Водень команда розраховує отримувати за допомогою пристрою для електролізу води.

Проект Energy Observer обійшовся у п’ять мільйонів євро. Кошти надали спонсори.

Робот, що прасує сорочки

Багато хто побоюється, що в найближчому майбутньому роботи замінять людей на робочих місцях. І такі побоювання справді не безпідставні: уже створені роботизований пілот, робот-хірург і робот-вчитель.

Втім, як запевняють учені, про повноцінну заміну фахівців роботами поки що не йдеться. А ось доручити їм частину своїх обов’язків можна. Особливо якщо це стосується домашніх справ, які забирають у нас багато сил і вільного часу.

Наприклад, нещодавно робот TEO опанував мистецтво позбавляти одяг від складок, тобто навчився прасувати. Цей механічний помічник, що важить приблизно 80 кілограмів і має зріст 1,8 метра, був створений у Мадридському університеті імені Карлоса III ще в 2012 році. Тоді його навчили підніматися по сходах і відчиняти двері. Тепер же TEO на «ти» і з праскою. Якщо розмістити перед ним якийсь предмет одягу (ту ж футболку), робот з допомогою камер, вмонтованих у його голові, спочатку створює високоякісне 3D-зображення вдяганки та прасувальної дошки, а потім фіксує всі складки, які необхідно розгладити. Після цього присвоює кожній ділянці на одязі значення від нуля до одиниці, де 0 означає різкий кут, а 1 — рівну ділянку, розумі-ючи, що складка знаходиться між цими двома значеннями.

Нарешті, коли TEO «прицілиться» до всіх складок, він повільно опускає праску на одяг і водить її за обчисленою ним траєкторією, щоб акуратно розгладити кожну з них.

Налийте машині… віскі

У Шотландії в 2019 році побудують завод, який вироблятиме віскі-біопаливо для автомобілів.

Перший у світі автомобіль, що працює на біопаливі, виготовленому із залишків віскі, вже успішно пройшов тест-драйв. За ходовими характеристикам цей транспортний засіб не від-різняється від тих, які заправлені традиційним паливом.

Біопаливо з віскі (біобутанол) розглядається як екологічніша і потенційно дешевша альтернатива вуглеводневому пальному. На його виготовлення використовують залишки від виробництва віскі, які раніше вважалися ні для чого непридатними. Щорічно у Шотландії після виробництва солодового віскі залишається майже 750000 тонн ячмінного лушпиння і два мільярди літрів еля.

Важливо, що для застосування біобутанолу не потрібно ніяких змін в автомобільних двигунах, повідомляє abc.az.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.