Рубрики : Без рубрики

Мондьоринг. Що це?

Того дня в центрі Одеси, на Соборці, увагу перехожих привернула колоритна компанія. З десяток людей, молодих і трохи старших, жінок і чоловіків, вели собак незвичної у нас породи. Неозброєним оком, з емоцій одних та інших, було видно, що справу вже зроблено.  Поверталися зі змагань і випромінювали задоволення як господарі, так і їхні горді чотирилапі вихованці, з яких ще навіть номери не встигли познімати.

Скоріш за все, компанія прямувала на заслужений обід, але ж нам цікаво знати: хто це?

Про змагання розповів Віталій Голота, інструктор-дресирувальник першої категорії, суддя національної категорії, фігурант вищої категорії (м. Київ):

— Це учасники першого чемпіонату України з мондьорингу. Мондьоринг (Mond du ring) — міжнародна поліцейська програма, створена задля можливості змагатися між собою поліції Франції, Бельгії та Нідерландів. До Одеси запросили одного з творців-засновників цієї програми Вільяма Лагруа — французького суддю, який готує фігурантів (фігурант — людина-приманка) з цієї програми і займається підготовкою поліцейських у різних країнах. Французький фахівець провів чотириденний семінар-тренінг для учасників і судив перші змагання. Месьє Лагруа дуже  задоволений рівнем наших собак і споді-вається, що ця програма розвиватиметься в Україні.

Наша київська команда вийшла з дуже хорошим результатом — п’ять собак отримали залік з програми. Маємо надію, що й надалі представлятимемо Україну на міжнародних змаганнях, можливо, навіть цієї осені.

— Ця програма реалізується у рамках співпраці з Європейським Союзом?

— Так, «Mond du ring» — це програма, створена з трьох рингів — французького, бель-гійського та нідерландського. Елементи цих рингів поєднали і створили програму, яка дає змогу змагатися поліцейським і вже набула поширення. До речі,  люди, які готують собак, також можуть брати в ній участь як спортсмени, тобто не лише полі-цейські. Але ця програма в своїй основі  має базові навички — собака повинен вміти захистити господаря, виконувати команду «Апорт!»,  знаходити річ за запахом, долати перешкоди, тобто основа цієї програми — прикладна поліцейська підготовка.

— А яка це порода?

— Більшість собак, які тут представлені, — це бельгійські вівчарки.

— А ось цей чорний красень?

— Босерон — французька вівчарка. 

— Він у хорошій формі, шерсть незвично глибоко-чорного забарвлення, аж виблискує на сонці...

— Так, це досить рідкісна порода, Він ще маленький, майже цуценя, йому лише сім місяців, він буде дуже великим.

У першому чемпіонаті України з мондьорингу змагалися 13 учасників. Абсолютним переможцем стала харків’янка Олена Лакошко з вихованцем Роккі (на знімку).

Чемпіонат пройшов на базі Одеського центру спортивної кінології «Rex Zone». Організатори та учасники змагань сподіваються, що в наступному чемпіонаті України візьмуть участь і представники української поліції.  

Володимир ГЕНИК.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.