Рубрики : Без рубрики

Як на словах, так і діями

Із промови віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса на конференції з питань реформ в Україні (Лондон, 6 липня)

Перш за все, хотів би подякувати британському та українському урядам за організацію цієї важливої конференції. Вдалим є вибраний час для її проведення, а саме: напередодні саміту ЄС—Україна, який відбудеться наступного тижня в Києві. Адже важливо, щоб всі партнери України підтвердили їй свою підтримку.

Україна стала жертвою ро-сійської військової агресії. З цим не можна й не варто миритися в Європі у ХХІ столітті. Стан безпеки в Східній Україні залишається сьогодні дуже напруженим. А прогрес у виконанні Мінських угод є, як мінімум, повільним. Без конструктивного залучення всіх сторін досягнення тривкого режиму припинення вогню малоймовірне. У червні ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на шість місяців. Вони залишатимуться в силі до повного виконання Мінських угод.

Партнерство між Україною та ЄС нині є глибшим та сильнішим, ніж будь-коли раніше. Цього року відбулися дві знакові події. З минулого місяця діє безвізовий режим. А завдяки ратифікації Угоди про асоціацію восени вона набуде чинності.

Справно діє глибока та всеохопна зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. За перший квартал 2017-го обсяг торгівлі між ЄС та Україною виріс на 25% порівняно з першим кварталом минулого року.

Із 2014-го Україна здійснила багато досягнень. Торік у країні відновилося економічне зростання. Провадяться необхідні реформи у таких сферах, як судочинство, банківська сфера, енергетика та державне управління. Завдяки важливим заходам в енергетиці та банківському секторі викорінено деякі з найбільших джерел корупції.

ЄС підтримував ці реформаторські дії. Він зобов’язався надати близько 12,8 мрлд євро до 2020 року. Вже виділено майже 10 млрд євро. Та попри це, нинішнього року Європейська Комісія має ухвалити рішення щодо нових грантових програм вартістю близько 200 млн євро.

ЄС також розширив макрофінансову допомогу загальною вартістю 3,4 млрд євро, 2,8 млрд євро з яких вже надано. Сьогодні ця допомога є найбільшою із наданих країнам-партнерам ЄС. Звичайно, допомога ЄС залежить від подальшого прогресу в проведенні реформ. Зважаючи на те, що вже на-ближається час завершення цієї програми, ми раді бачити зміцнення макрофінансової стабільності. Це має надати українській владі більше простору для реалізації представленого сьогодні амбітного плану реформ.

Досягнутий прогрес є свідченням вражаючої вірності України своїм зобов’язанням. Проте, в умовах підірваного суверенітету та територіальної цілісності Україна має вжити більше важливих кроків для посилення стійкості країни.

Дозвольте на завершення згадати нещодавню кібератаку. Ми зараз роздумуємо на тим, як допомогти Україні в посиленні кібербезпеки, особливо безпеки важливих інфраструктурних об’єктів. Ми включимо в нашу оновлену Стратегію ЄС із кібербезпеки можливість надання технічної допомоги третім країнам, включно з Україною. Ми також закликаємо країни-члени ЄС вжити активніших заходів в рамках цієї стратегічної сфери.

Можу запевнити наших україн-ських партнерів, що ЄС і надалі підтримуватиме Україну як на словах, так і своїми діями.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.