Рубрики : Без рубрики

Наша дружба — у генах

Ідея створення Балтійсько-Чорноморського альянсу східноєвропейських держав існує і розробляється українськими, польськими та литовськими геополітиками вже більше 100 років.

Усі країни, розташовані на Балтійсько-Чорноморській осі, — християнські, а їхні нації мають давні європейські культурні традиції. До цього альянсу могли б входити Швеція, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Білорусь, Польща, Україна, а також Чехія, Словаччина, Угорщина, Молдова, Румунія, Болгарія та Грузія. Можливий союз згаданих держав був би самодостатнім і потужним, оскільки їх загальний ВВП удвічі перевищував би ВВП Росії.

Сьогодні, після набуття Україною «безвізу» з ЄС та підготовкою до асоційованого членства в Євросоюзі, ідея Балтій-сько-Чорноморського альянсу знову постає у порядку денному. Про це 14 червня нагадав міністр закордонних справ України Павло Клімкін на зустрічі з керівництвом Одеської облдерж-адміністрації у ході спільної поїздки з міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічусом.

Спільний візит глав дипломатичних відомств в Одесу був приурочений до відкриття Днів литовської культури, які стартували 14 червня у Міському саду. Під час згаданої зустрічі міністри відзначили, що дружба між нашими країнами вже давно має не формальний, а реальний характер. Павло Клімкін підкреслив особливу роль Литовської Республіки й особисто міністра закордонних справ Лінаса Лінкявічуса в боротьбі за надання нашій країні «безвізу». Говорили й про ту велику допомогу, яку надають литовські медичні установи та волонтери у лікуванні поранених українських воїнів.

Зі свого боку Лінас Лінкявічус нагадав, що дружба між Україною і Литвою має 500-річне коріння — ще з часів Великого князівства Литовського. І тому теплота стосунків між нашими державами — у генах наших народів.

Після спільної з Павлом Клімкіним прес-конференції Лінас Лінкявічус вручив голові ОДА Максиму Степанову символічний «квиток у ЄС» для всього нашого регіону.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.