Автомат як засіб виховання?

Про організацію на Одещині заходів із патріотичного виховання дітей та молоді на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації доповідав начальник управління молодіжної політики та спорту ОДА В’яче-слав Березуцький.

Звіт чиновник підготував розгорнутий, детальний. У довжелезному списку проведених заходів — перелік конкурсів, експедицій, фестивалів, різнопланових спортивних змагань…

Керівник управління дорікнув, що бюджетна комісія обласної ради ніяк не погодить виділення коштів на цільову комплексну програму з патріотичного виховання дітей та молоді  на 2016—2020 роки, а без грошей, мовляв, дуже непросто вести справу державної ваги, якою є виховання юних патріотів.

Згодом з’ясувалося, що майже всі затребувані гроші — а це більше мільйона громадських гривень, акумульованих у бюджеті, — чиновники вирішили витратити… на придбання макетів зброї для школярів у районах. Це підтвердила головний фінансист області Марина Зінченко, пояснивши зібранню, чому зволікають з проплатою.

— Тобто ви вважаєте, що патріотичне виховання та любов до Батьківщини полягає в тому, щоб дитина змалку вміла тримати в руках зброю? — перепитав Максим Степанов.

— Так! — впевнено відповів В’ячеслав Березуцький.

— Тоді у мене більше нема до вас питань! Я практично впевнений, що ми не будемо з вами працювати. Мені на стіл негайно покласти програму разом з іншими пропозиціями, які були щодо патріотичного виховання.

То, виходить, людина, найнята на державну роботу, взагалі не розуміє, що має робити на своїй доволі високій посаді?

Чого тоді дивуватися, що сайт обласного Центру патріотичного виховання дітей практично не ведеться, адже там нема даних щодо більшості проектів, а чи не половина викладеної інформації — взагалі російською мовою з посиланням на за-блоковані соціальні мережі, зокрема «ВКонтакте»?.. До того ж координаційна рада, яка повинна займатися суто профільними програмами, не збиралася вже два роки, а на сайті, який ведеться нецікаво (і це при тому, що молодіжна аудиторія — дуже мобільна і вимоглива), викладено її старий склад. Як, до речі, і прізвище вже давно екс-керівника. Тобто і на цю важливу ланку роботи також ніхто не зважав.

— Треба якнайшвидше розробити справді нормальну програму патріотичного виховання, а також сформувати дієвий склад координаційної ради, адже йдеться про виховання молоді та дітей. Туди повинні входити люди, авторитетні серед молоді. Якщо відверто, то в мене просто нема слів! — наголосив керівник області.

Про виконання протокольного доручення голови обл-держадміністрації від 3 квітня цього року щодо активізації розвитку малого та середнього бізнесу під час апаратної наради доповідав Дмитро Радулов, директор департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА.

Особливу увагу при обговоренні питання звернули на підготовку проекту програми щодо розвитку конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу на Одещині. Важливий момент — кредитування підприємств  та часткова компенсація витрат за рахунок бюджетних коштів.

Насамперед програма стосується підтримки підприємливих людей, які беруть гроші на розвиток виробництв, тобто на придбання устаткування, вдосконалення процесу виробництва, впровадження енергозберігаючих технологій, розробку нових видів товарів чи послуг.

У планах передбачена компенсація 10% витрат, але за умови, що сума не перевищуватиме 50 тисяч гривень щомісяця, а сам кредит — 5 мільйонів гривень, взятих не більш як на три роки.

Максим Степанов зазначив, що, можливо, такі умови варто переглянути:

— Ми з вами розуміємо, що подібними кредитними лініями користується середній та великий бізнес, але нам дуже важливо простимулювати саме малий бізнес, основу будь-якої стабільної економіки. Чим більшим буде тіло кредиту, тим менше підприємств зможуть його отримувати. Може, подумаємо, чи не доречнішим буде знизити його до 3 мільйонів? Це — щоб ним скористалися більше людей. Також, можливо, до-цільно створити програми навчання, наприклад, для тих, хто пройшов АТО? Хлопці, які повертаються, за рахунок цієї програми зможуть себе знайти, пройти процедуру бізнес-консультування, отримати юридичний супровід.

Програма розрахована на 2017—2020 роки. За приблизними підрахунками, вона дозволить залучити до розвитку малого та середнього бізнесу понад 200 мільйонів гривень. Спочатку люди працюватимуть з державними банками, але в майбутньому цей перелік по-повнять і комерційні фінансові установи, що сприятиме, через конкурентні умови, поступо-вому зниженню кредитних відсотків.

Варто уточнити, що такий проект розроблено відповідно до стратегічного плану голови ОДА Максима Степанова «Розумний регіон», одне із завдань якого — створення нормальних умов для розвитку підприємництва в нашій області.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.