Рубрики : Без рубрики

Гетьман повернувся у Маяки

Минулої п’ятниці, на фасаді школи у Маяках Біляївського району відкрито меморіальну дошку видатному українському поету Володимирові Гетьману, який 96 років тому народився у цьому селі й ходив до цієї школи.

Урочистий захід відкрив сільський голова Віктор Юрійович Дяченко, який розповів про життєвий шлях земляка, зокрема про те, як малого Володю разом з батьками під час колективізації виселили у Вологодську область. Володимир Петрович Гетьман брав участь у Другій світовій війні, потрапив у полон, з якого двічі намагався вирватися. Після війни закін-чив Одеський університет ім. І.І. Меч-никова, став учителем української мови, працював на півночі нашої області. Пізніше повернувся до Одеси, працював у видавництві «Маяк», часто друкувався в «Чорноморських новинах». Видав більше трьох десятків книжок, мав майже півтисячі публікацій у пресі.

Завідувачка сільською бібліотекою Раїса Іванівна Іржевська детальніше розповіла про творчість відомого земляка.

Автор же цих рядків від імені Одеського об’єднання письменників-мариністів привітав мешканців Маяків зі значною подією в житті села — відкриттям меморіальної дошки видатному українському поетові й повідав про ідею створення цієї дошки. На зборах письменників-мариністів, присвячених 95-річчю Володимира Гетьмана, було прийняте звернення до Біляївської районної ради про увічнення пам’яті поета відкриттям меморі-альної таблиці на школі села Маяки, де він почав навчання, або на школі №1 міста Біляївки, яку майбутній письменник закінчив напередодні війни. Нашу ініціативу підтримали обласні відділення Національної спілки письменників України та Національної спілки художників України, а також обласна парторганізація Народного руху України, яку очолював тоді виходець із сусіднього села Петро Іларіонович Чумак. Багато зусиль доклав учитель фізики та математики Маяківської школи Микола Андрійович Майстров, який неодноразово звертався до районної ради, і та, зрештою, ухвалила відповідне рішення. Громаді села і району я запропонував до сторіччя Володимира Петровича Гетьмана створити фонд і заснувати іменну премію поета для відзначення молодих літераторів Одещини. 

Перед земляками виступила пра-правнучка Володимира Петровича Тетяна Головченко з власним віршем-зверненням до дідуся. 

Василь ВЕЛЬМОЖКО,
голова Одеського
обласного об’єднання
письменників-мариністів.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.