Рубрики : Без рубрики

На східному фланзі НАТО

У четвер 276 народних депутатів проголосували за внесення змін до законів «Про основи національної безпеки України» та «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», що передбачають відновлення «цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття членства в НАТО як стратегічного зовнішньополітичного пріоритету нашої держави». Проти виступили 25 обранців: позафракційний Я.Я. Безбах, від «Відродження» — А.І. Кіс-се та 23 представники «Опозиційного блоку» (решта членів цієї фракції або не голосували, або були відсутні).

Голова ВР Андрій Парубій, за-кликаючи колег підтримати закон, нагадав, що 9 липня сповнюється 20 років з дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-атлантичного договору — одного з основоположних документів у відносинах України з НАТО.

Він наголосив, що єдине об’єд-нання вільних країн, яке може  ефективно боротися проти    ро-сійської агресії, — Північноатлантичний союз. У свою чергу, наша армія, яка за три роки захисту незалежності на східному фронті набула неоціненного бойового досвіду, посилить сам Альянс. «Переконаний, — заявив Андрій Парубій, — що північноатлантичний щит, зміцнений Україною, стане надійним бар’єром від московської орди, яка, на моє глибоке переконання, ніколи не змириться з існуванням вільної України на її  кордонах. І не має різниці, який би Путін її не очолював».

«Безумовно, це рішення не тішитиме росіян, воно запроваджує чіткість намірів і політичного напряму України. Це також остаточно розвіює у російської сторони сподівання, що Україна збереже позаблоковий статус як щось постійне», —прокоментував рішення Верховної Ради колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич, додавши, що в офіційній риториці Росія намагатиметься гостро відреагувати на позицію Києва.

І не помилився. Того ж дня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, зауваживши, що Кремль традиційно недовірливо і негативно ставиться до процесу розширення НАТО в бік кордонів Росії, оскільки «в цьому проглядається загроза безпеки і порушується баланс сил у євразійському регіоні», запевнив: «Росія вживає всіх необхідних заходів для ребалансування ситуації і захисту власних інтересів та безпеки».

Про те, що Україна перейде на стандарти НАТО не у неозоро віддаленій перспективі, як заявляють опоненти зближення з Північноатлантичним альянсом, а вже до 2020 року, висловив упевненість міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі одного з телеканалів. При цьому очільник зовнішньополітичного відомства підкреслив: «НАТО сьогодні — єдина система безпеки, яка заснована не просто на інтересах, а саме на цінностях. І я абсолютно впевнений, що ми вже зараз починаємо працювати як елемент східного флангу НАТО».

«Уже зараз усі члени Альянсу розуміють, що Україна може зробити унікальний внесок у безпеку. Всі розуміють, що ми зробили за три роки, яку армію і сектор безпеки побудували. Ми довели, що здатні боротися за свободу і за цінності. І я впевнений, що ми підемо до кінця, будемо успішними. І НАТО піде до кінця», — заявив Павло Клімкін.

Ольга СІРА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 18 грн.
  • на 3 місяці — 54 грн.
  • на 6 місяців — 108 грн.
  • на 12 місяців — 216 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 13 грн.
  • на 3 місяці — 39 грн.
  • на 6 місяців — 78 грн.
  • на 12 місяців — 156 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.