Рубрики : Без рубрики

Дефіцит піску?

Людству варто боятися не тільки дефіциту енергії, нафти або продуктів харчування, а й… піску.

Значна частина сучасної глобальної економіки залежить від піску. В основному він необхідний будівельному сектору, де використовується для виробництва бетону та асфальту. Менший об’єм дрібної фракції спрямовується на випуск скла та електроніки, а також, передусім в Америці, для добування нафти зі сланцевих пластів.

У зв’язку з цим не дивно, що з надр землі найбільше видобувається саме піску і гравію: за деякими оцінками, до 85 від-сотків від загальної ваги корисних копалин. За даними дослідницької фірми Freedonia Group, торік у світі було видобуто 13,7 мільярда тонн піску, 70 відсотків якого використано в Азії. Половина цього обсягу переробляється в Китаї, де, за інформацією уряду, з 2011 по 2015 роки було зведено 32,3 мільйона будинків і прокладено 4,5 мільйона кілометрів автомобільних доріг.

Пісок видобувається вищими темпами, ніж він відновлюється природним чином, а виснаження наявних запасів завдає непоправної шкоди довкіллю. Вичерпування його з водойм забруднює середовище існування птахів і тварин, негативно позначається на діяльності місцевих рибалок і фермерів. Позбавлені піску пляжі Марокко і Карибів знизили свою здатність пом’якшувати урагани.

Що ж робити? Виявляється,  заміна піску існує. Для намивання територій можна використовувати грунт, для спорудження будинків — солому та деревину, а для виробництва бетону — подрібнене каміння. До того ж, можливе повторне використання асфальту й бетону. Масовий же перехід на виробництво і видобуток альтернативних матеріалів відбудеться тоді, коли ціни на пісок стануть дуже високими, переконаний експерт Freedonia Зо Біллер.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.