Рубрики : Без рубрики

На порозі ери машин

Британський королівський астроном сер Мартін Ріс в інтерв’ю виданню The Conversation описав образ інопланетян, з якими, ймовірно, колись зіткнеться людство.

На думку вченого, інопланетяни є або розумною формою органічного життя і відстають у розвитку від людини, або роботами з високорозвиненим штучним інтелектом. «Якщо ми виявимо інопланетний розум, він не буде таким, як ми. Він буде певного роду електронною сутністю», — сказав астроном.

Мартін Ріс вважає, що людство зараз перебуває на стадії переходу між цими двома формами розуму і, швидше за все, буде витіснене роботами. «Іншими словами, період часу, зайнятий органічним інтелектом, — це просто тоненька смужка між раннім життям і довгою ерою машин», — пояснив він, додавши, що подібна ера може проіснувати мільярди років.

Відповідаючи на запитання про свої релігійні переконання, королівський астроном заявив, що вважає себе «культурним християнином». «Особисто у мене нема ніяких релігійних переконань. Але я виховувався в Англії й англіканська церква була важливою частиною виховання», — сказав учений.

Британський фізик й астроном Мартін Ріс обіймає посаду президента Лондонського королівського товариства. Учений відомий дослідженнями реліктового випромінювання квазарів. Улітку минулого року він заявив, що сучасна наукова картина світу може бути на межі революції, пов’язавши це зі своєю впевненістю у справедливості теорії множинних великих вибухів.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.