Рубрики : Без рубрики

З містобудівними повноваженнями

Дві об’єднані територіальні громади нашої області отримали повноваження архітектурно-будівельного контролю.

Наприкінці березня у рамках децентралізації системи державного архітектурного будівельного контролю Красносільська об’єднана територіальна громада перебрала на себе нові містобудівні повноваження. Тепер місцева влада реєструватиме й надаватиме дозвільні документи на будівництво (як приватне, так й інвестиційне), а також перевірятиме будівельні майданчики та стежитиме за дотриманням правил забудов, у тому числі й штрафуватиме порушників. Нові містобудівні повноваження дозволять здійснювати розбудову інфраструктури, виходячи із реальних потреб та балансу інтересів самої громади. Отож, маючи відповідні повноваження та реальний вплив на прийняття рішень, громада зможе максимально ефективно контролювати будівництво на своїй території, що стане запорукою надходження нових інвестицій, спрощення та скорочення бюрократичних процедур, пов’язаних з оформленням, найперше, дозвільної документації.

Відтепер з усіх питань, які стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, мешканці Красносільської ОТГ можуть звертатися до новоствореного органу сільради, який розташований за адресою: c. Красносілка, вул. Набережна, 87-а, каб. 7.

Кількома днями пізніше Біляїв-ська ОТГ також перебрала на себе містобудівні повноваження. Відповідні акти прийому-передавання справ 5 квітня підписали голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський голова Біляївки Михайло Бухтіяров. Церемонія відбулася під час зустрічі з головами міст у Мінрегіоні.

Михайло Бухтіяров запевнив, що містобудівні повноваження у Біляївці використають максимально ефективно та з користю для громади: «Це дасть можливість місту оперативно вирішувати проблеми будівництва».

З усіх питань, які стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, тамтешні мешканці можуть звертатися до новоутвореного органу, розташованого за адресою: м. Біляївка, пр. Незалежності, 9, каб. 17.

Буковинський досвід

Фахівці Одеського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування за сприяння програми U-LEAD організували та провели тренінг із підготовки проектних заявок у рамках європейських програм транскордонного та транснаціонального співробітництва, в якому взяли участь представники громад наших прикордонних областей, а також делеговані районами представники місцевої влади.

Директор Чернівецького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук поділилася досві-дом буковинських ОТГ у впровадженні проектів місцевого розвитку, спільно з представниками ОТГ Одещини розробляла моделі майбутніх проектів.

Проблеми, які хвилюють наші громади, надзвичайно схожі: дефіцит питної води, стан доріг, відсутність енергоефективних технологій, стихійні сміттєзвалища, неорганізоване дозвілля молоді, брак робочих місць у сільській місцевості тощо. Є шанс, що чимало проблем можна буде вирішувати через участь в операційній програмі «Румунія — Україна», конкурсний старт якої давно очікують як Чернівецька, так і Одеська області, а також у Дунайській транснаціональній програмі INTERREG, де другий конкурс проектів має розпочатися вже у травні цього року.

У травні ж у Чернівцях пройде Партнерський форум, де потенційні подавачі проектних пропозицій зможуть знайти партнерів із Румунії для подальшої співпраці. Ми також туди поїдемо, і не з порожніми руками: готуються десятки проектів, на реалізацію яких можемо отримати грантові гроші.

Як грамотно писати проектні заявки та як їх захищати — цьому якраз і вчилися на тренінгу. Про це розповіла директор Одеського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен.

Базар’янка й Нестоїта —
в роздумах

На Одещині останнім часом суттєво пожвавилася робота зі створення об’єднаних територіальних громад, адже реформа децентралізації є процесом державної ваги і, що особливо вагомо, — процесом незворотнім.

Традиційно громадська думка у сільській місцевості формується на сходках. Так, цими днями відбулося таке зібрання у селі Базар’янка Татарбунарського району (на знімку).

За проектом перспективного плану Базар’янська сільська рада має увійти до складу ОТГ із центром у Тузлах, але наразі отримала пропозицію від Приморської сільради Білгород-Дністров-ського району створити громаду саме з нею. На сходці люди й вирішували: з ким будуть у гурті, яку вигоду матимуть з однієї та з іншої пропозицій.

Можливо, процес у Базар’ян-ці дещо затягується, але то лише на користь, адже видно, що людям не байдуже, тим більше, що їх з обох сторін просять усе добре зважити та сказати своє вирішальне слово.

На цій сходці остаточної згоди не дійшли, ще, казали, трохи подумають.

В останні дні березня відбулася і сходка жителів села Нестоїта Подільського району. Тут ситуація непроста: в цьому районі всупереч Методиці формування спроможних громад усе ж триває процес створення Куяльницької ОТГ, до складу якої намагаються приєднати всі сільські ради району, тож місто Подільськ при цьому залишається самостійною одиницею. Не зрозуміла логіка тих, хто схиляє людей саме до такого рішення.

Нестоїтська сільська рада була останньою, яка не надавала згоди на участь у такому об’єднанні. За результатами засідань обласної робочої групи з питань децентралізації передбачалося, що Нестоїта може стати центром об’єднаної громади, до складу якої є перспектива увійти трьом сусіднім сільсь-ким радам. Про-те всі сільські ради району на сьогодні (завдяки наполегливій роботі чинного керівництва району, як про це кажуть спеціалісти Офісу реформ в Одеській області) дають згоду лише на створення Куяльницької ОТГ.

І на сходці їх поки що в іншому не переконали.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.