Рубрики : Без рубрики

Століття Вільного козацтва

Свято вояцької звитяги, яке відбудеться у Холодному Яру 29—30 квітня, пройде під гаслом вшанування 100-ліття Української революції та 100-річччя створення Вільного козацтва.

«Через недбальство працівників Інституту національної па-м’яті, — зазначають організатори дійства, — до державної програми вшанування подій Української революції 1917—1921 років не було включено святкування 100-ліття Вільного козацтва. Відтак цей обов’язок узяв на себе Історичний клуб «Холодний Яр». 17—19 березня він провів урочистості в с. Гусаковому, де в березні 1917-го було створено першу сотню Вільного козацтва, в с. Козацькому (козачанський курінь очолював легендарний дід Шаповал), у м. Звенигородці, де у квітні відбувся повітовий з’їзд Вільного козацтва, а також у колись вільнокозацьких містах Шполі та Корсуні».

Прологом фестивалю стане відкриття пам’ятника Юрію Горлісу-Горському (29 квітня о 10.00) біля могили Чорного Ворона на околиці с. Розумівки Олександрів-ського району Кіровоградської області. Цього ж дня у м. Золотоноші відбудеться вшанування чорних запорожців, які тут під час Першого зимового походу зійшлися в бою з більшовиками.

Офіційні заходи в Холодному Яру розпочнуться 29 квітня о 13.00 в с. Медведівці Чигиринського району Черкаської області покладанням квітів до пам’ятника Максимові Залізняку в пам’ять про полеглих гайдамаків. Після цього — виїзд на батьківщину Максима Залізняка в с. Івківці та сходження на гору Семидубову, де, згідно з легендою, поховано Гетьмана України Богдана Хмельницького.

На околицях гори Семидубової, на дитячих стежках Максима Залізняка, інструктори ВГО «Сокіл» спеціально для дітей проведуть реконструкцію сучасного бою з використанням військової техніки та експозицію озброєння й екіпіровки сучасного воїна, а Центр спеці-альної тактичної підготовки «Білий вовк» організує турнір зі стрільби зі страйкбольних автоматів ім. Василя Чучупака. До участі у змаганнях вже зголосилися дитячі команди з Лиманського району Одещини, Херсона, Борисполя, Авдіївки. Призи переможцям вручатимуть легендарні вояки ДУК «Правий сектор», полку «Азов», ОДЧ «Карпатська Січ» та Легіону Свободи. ГО «Нація» (Київ) проведе турнір стрільців із лука. Там же, біля гори Семидубової відбудеться дитячий спортивний табір ім. Миколи Міхновського з майстер-класом із козацько-

го фехтування і грою «Козацькі забави».

О 16.00 в Медведівці розпочнеться музичний фестиваль вояцької пісні «Холодний Яр-2017», під час якого Роман Коваль презентує книжки «Чорні перемагають. Спогади про прадідів 72-ї бригади» та «Український календар Визвольної боротьби». Виступатимуть фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, кобзарі Тарас Силенко, Василь Лютий і Лайош Молнар, автор і виконавець пісень про війну на Донбасі Валерій Мартишко, гурт «Полікарп».

Працюватиме польова кухня. Історичне товариство «Чорні запорожці» та Історичний клуб «Холодний Яр» частуватимуть гостей козацьким кулешем. Тут же на книжковому ярмарку та ярмарку народних умільців можна буде придбати видання про Визвольну боротьбу, українські ужиткові речі та сувеніри.

У Медведівському клубі культури відбудеться Фестиваль українського документального кіно (програму готує режисер Михайло Іллєнко).

30 квітня, у «столиці Холодного Яру» — с. Мельниках Чигиринського району — о 10.00 біля пам’ятника борцям за волю України розпочнеться меморіальний мітинг на славу козакам і старшинам полку гайдамаків Холодного Яру, а на сільському цвинтарі будуть віданні почесті головному отаманові Холодного Яру Василеві Чучупаці та козакам-холодноярцям, похованим у братській могилі.

Вшанування також пройдуть у лісі на Кресельцях, на берегах Гайдамацького ставу, на території Мотриного монастиря, на хуторі Буда.

Організатори закликають доброчинців допомогти гідно вшанувати героїв Визвольної війни проти російських загарбників. Пожертви приймаються на картки «ПриватБанку»: 4149 4393 9605 9200 та 4149 4978 4920 1811, Олена ТРИГУБ (бухгалтер Всеукраїнського оргкомітету вшанування героїв Холодного Яру).

Прес-служба Історичного клубу «Холодний Яр».

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.