Рубрики : Без рубрики

«За мистецькими порогами»

Завтра, 14 квітня, о 16.00 в Одеському музеї західного і східного мистецтва відкриється виставка з такою назвою відомого майстра витинанок Андрія Пушка-рьова, який у своїй творчості поєднує витинанку та графіку, завдяки чому його роботи дуже особливі, унікальні. Головні теми, до яких звертається митець, — козацтво, Трипілля, язичництво та православ’я.

Виставку автор присвячує лікарям Дніпровського кардіохірургічного відділення, старання яких уможливили і цю імпрезу, і саме його життя.

Андрій народився у Тернах, шахтарській околиці Кривого Рогу, у сім’ї робітника Томаса Пушкарьова та викладача фортепіанного відділу Лариси Кошелевської. Уже із семирічного віку став поціновувачем прекрасного — разом з батьками побував у багатьох музеях тодішнього Союзу, а в тринадцять почав відвідувати студію Євгена Лещенка, знаного нині митця в Україні та світі.

Витинанка, живопис, музика... Ці захоплення й визначили всю подальшу долю. Після середньої школи, яку закінчив уже в Дніпрі, де мешкає й творить і нині, вступив на факультет архітектури тамтешнього будівельного технікуму. Перший наставник — Євген Лещенко — порадив продовжити навчання у Феодосія Гуменюка, якого тоді, звинувативши в українському націоналізмі (за те, що взяв участь у виставці нонконформістів, ще й виставив на ній роботи із зображенням козаків), позбавили ленінградської прописки, і він із сім’єю перебрався до Дніпропетровська. Нині Феодосій Гуменюк — визнаний у світі митець, лауреат Шевченківської премії (1993), заслужений діяч мистецтв України (1995), народний художник України (2009), професор, завідувач кафедри історичного живопису Київської академії мистецтв.

Андрій Пушкарьов працює у жанрах писанкарства, витинанки, графіки, живопису. Учасник багатьох симпозіумів, зокрема Першої міжнародної конференції з писанкарства, яка відбулася у Києві в 1992 році. Тоді в Українському домі зібралися майстри з-понад 40 країн світу. Твори митця представлені в найвідоміших музеях України, є окрасою багатьох колекцій як на Батьківщині, так і за кордоном. На чільному місці у його творчості — витинанка, як традиційна, так і  декупажі, експерименти в паперовій різьбі. Цим видом мистецтва автор займається уже майже чотири десятиліття. Багато експериментував з фактурною графікою та окремо витинанкою, що на початку 1990-х переросло в складну фактурну паперову графіку-різьбу.

В активі майстра — півтора десятка персональних виставок, і в Україні, і за кордоном.

Виставка експонуватиметься до 30 квітня.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.