Рубрики : Без рубрики

Щоб «проблемні» діти залишалися в родинах

Йдеться про створення, спершу в Одесі, щоб згодом набутий досвід поширити по всій області, системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя.

Відповідно до міжнародної практики, раннє втручання — це комплексна система допомоги сім’ї, у якій виховується дитина з інвалідністю або високим рівнем ризику отримати інвалідність, скерована на своєчасне виявлення проблем або порушень у розвитку дитини перших чотирьох років життя і надання відповідної допомоги їй та її родині.

Послуга призначена, перед-усім, для певної групи малих дітей, від народження до 3—4 років, нормальний розвиток яких є під загрозою. Причинами загрози можуть бути вже встановлений медичний діагноз (як-от синдром Дауна чи м’язова дистрофія Дюшена), несприятливі перинатальні фактори (наприклад, недоношеність, низька маса при народженні, асфіксія, штучна вентиляція легень тощо), неблагополучні зовнішні обставини розвитку дитини.

Якась частина чи й більшість задіяних у програмі у майбутньому взагалі не матиме інвалідності. А якась частина отримає реабілітаційну послугу в якнайранішому віці, щоб дитина залишилася у родині, а не була (на жаль, таке нині часто трапляється) передана до інтернатного закладу на пожиттєве утримання, що здоровішою її аж ніяк не зробить.

Послуга раннього втручання передбачає найбільш раннє виявлення відставань і порушень розвитку в дітей, інформаційну та психологічну підтримку сімей відповідно до потреб дитини, розробку і реалізацію разом з родиною індивідуальної програми допомоги, координацію та взаємодію з іншими службами.

Одесу на робочій зустрічі у Києві, присвяченій старту кількох таких пілотних проектів в Україні, й у нас зокрема (її учасників бачите на знімку), представляла заступник директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Азаркіна.

Цілі проекту, сказала вона, — це зміцнення потенціалу органів влади України на центральному та місцевому рівнях у розробці й впровадженні системи ран-нього втручання для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність, посилення ролі державного управління в наданні медичних та соці-альних послуг і забезпеченні їх територіальної доступності для всіх дітей цієї категорії та їхніх сімей. А ще зазначила, що для забезпечення координації дій з надання послуг з раннього втручання і ранньої реабілітації дітей груп ризику і дітей з обмеженими фізичними можливостями в Одесі планується створити міський соціально-педіатричного центр.

Принагідно нагадаємо, що Національна політична платформа раннього втручання була створена в результаті підписання меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Національною асамблеєю людей з інвалідністю України, Благодійним фондом «Інститут раннього втручання», Всеукраїнською фундацією «Захист прав дітей», низкою вітчизняних профільних міністерств, а також фундацією «Soft Tulip» Королівства Нідерланди та Європейською асоціацією раннього втручання «Eurlyaid».

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.