Рубрики : Без рубрики

Лютерани обрали Новоюліанський

Першою в Україні на Новоюліанський календар вирішила перейти з 2018 церковного року Українська лютеранська церква.

Рішення Синоду УЛЦ про перехід на Новоюліанський календар ухвалене 16 грудня 2017 року. Ця дата стане знаковою в історії релігійного життя в Україні, як і дата 17 листопада 2017-го, коли Верховна Рада схвалила закон №5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів» — акт про призначення вихідного дня на 25 грудня.

«Ми прийняли і підтримали рішення Верховної Ради щодо офіційного святкування в Україні Різдва Господа Ісуса Христа 25 грудня. Прагнемо святкувати Різдво разом з цілим сві-том, бо, зреш-тою, це логічно, гарно й побожно, коли спершу святкується Різдво, а вже тоді — Новий рік, — зазначив у коментарі РІСУ очільник Галицької єпархії УЛЦ пастор Тарас Коковський. — Благовіщення 2018-го будемо відзначати 25 березня, відповідно до дати Різдва 25 грудня, а інші свята — за Новоюліанським календарем».

Вірні УЛЦ є конфесійними лютеранами, які водночас дотримуються східного обряду. «Це — одна з причин того, що ми вирішили перейти саме на Новоюліанський календар. Друга причина — наша історична традиція, спадщина: українське лютеранство виникло тоді, коли східний обряд уже був дуже близьким і рідним нашому народу. Отож ми прагнемо зберегти цю спадщину. Ми наразі послуговуємося відповідним до цієї традиції календарем, служимо пристосовану до нашого сповідання літургію Івана Золотоустого, — пояснює пастор Тарас Коковський. — Рішення синоду продиктоване бажанням зберегти нашу історичну традицію і вшанувати здобутки наших отців-засновників та перших вірних нашої церкви».

Наразі в УЛЦ є три єпархії: Галицька, Київська/Центральна і Східна, в яких діють понад 30 громад і духовних/місійних станиць.

Нагадаємо читачам, що Новоюліанський календар був розроблений сербським астрономом Мілутіном Міланковичем у 1923 році для ви-правлення хиб юліанського календаря. Нині Новоюліанського календаря дотримується більшість православних церков світу, зокрема Константинопольська, Александрійська, Антіохійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська, Албанська, Православна церква в Америці. Поширена думка про те, що більшість православних церков дотримується юліанського календаря і святкує Різдво 7 січня, є помилковою. Тож називати дату святкування Різдва 25 грудня католицькою — хибно, бо вона і православна. Так само помилковою є думка про те, що всі протестанти святкують Різдво 25 грудня.

Довідково. Українська лютеранська церква є правонаступницею Української євангельської церкви авгсбурзького віросповідання, історія виникнення якої сягає 20-років ХХ століття. Очільником та провідником українського лютеранства в ті часи став уродженець Тернопільщини пастор Теодор Ярчук, який загинув від рук НКВС на початку Другої світової війни. Після цілковитого знищення в радянський період УЛЦ відродилася на початку 1990-х.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.