Рубрики : Без рубрики

У змаговому колі

Драйвова українська музика (звісно, не обійшлося і без підривних треків від «Друже Музико»), довгі чуби, шаровари і пояси, звуки гонгів та боксерські рукавиці… І до чого  все це? Саме ці речі супроводжували 27-й чемпіонат України з бойового гопака, який пройшов 16—17 грудня у Вінниці.

Понад 500 гопаківців із 19 різних міст (Львова, Черкас, Києва, Кременчука, Чернівців та інших, а справжньою дивовижою для усіх було побачити тренера з Варшави) з’їхалися на ці змагання захистити ім’я своїх клубів, показати, на що вони здатні, та виявити свої помилки, нехай і шляхом власного програшу.

Із довжелезної лави спортс-менів виокремити одеситів було легко: морські тільняшки зразу зупиняють на собі погляд, а прапор Одеси важко не впізнати. Для декого з нас це був уже п’ятий всеукраїнський чемпіонат, але як команда школа бойового гопака «Шторм» на цих змаганнях дебютувала. Впродовж двох напружених днів хлопці й дівчата боролися за право носити звання кращого в Україні.

Хвилювання, піднесення, радощі, розчарування, біль, злість, втома — все було, але шалена підтримка і вірні побратими допомагали подолати труднощі й почуватися переможцем навіть у програних поєдинках. Адже, передусім, треба перебороти самого себе, повірити у власні сили, а вже потім перемагати суперника у змаговому колі.

Чесність і дотримання правил гарантував головний суддя змагань та засновник стилю — верховний учитель бойового гопака Володимир Пилат. Його настанови надихнули не одного гопаківця боротися до останнього, не переступаючи, звісна річ, межі. До речі, попри титулованість Володимира Степановича, кожен міг спокійно звернутися до нього.

Школа бойового гопака «Шторм» довго готувалася до цих змагань і показала себе на гідному рівні. Нас було лише п’ятеро, а результати наші такі: 7 золотих медалей, 5 срібних і 3 бронзових. Змагалися у чотирьох різних дисциплінах (суть цих змагів читачі, напевно, пам’ятають з попередньої статті про наші успіхи): «Однотан» «Тан-двобій», «Забава» і «Борня» (поєдинок із середнім контактом). Отже, кожен «штормівець» повернувся щонайменше з трьома медалями і грамотами. Наша школа ще молода, однак дуже пристойно  представила себе на 27-у чем-піонаті України з бойового гопака. Ми, «штормівці», керуючись висловом «Нас мало, але ми в тільняшках», вибороли гідне дев’яте місце серед 22 шкіл та осередків.

Варто було бачити обличчя одеських гопаківців, коли вони вийшли з потяга, приїхавши додому. Втомлені, але вмотивовані тренуватися і самовдосконалюватися, одесити з нетерпінням чекають на наступні зустрічі з друзями з інших міст. Дякуємо за незабутні емоції, та отриману науку верховному учителеві, куратору школи бойового гопака  Одеси — Олегу Гелевичу  та організаторам змагань Миколі Басистому і Руслану Дмитренку.

Може, і ви колись прийдете й оціните якість проведення чемпіонату вже в Одесі, на березі моря. Наступного разу нас буде більше, тож тримайтеся за шаровари!

Роман СТЕБЛІВСЬКИЙ,
Михайло ЖОЛОБОК.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.