Рубрики : Здоров’я

Перевірте свій статус

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Чи знаєте ви, що в нашій країні лише Одеська область та місто Київ узяли на себе досить амбітне зобов’язання перед міжнародною спільнотою подолати на своїх територіях ВІЛ-інфекцію до 2020 року?

Завдання не з легких, зважаючи бодай на той факт, що на обліку в обласному Центрі боротьби з ВІЛ-СНІДом нині перебуває близько 20 тисяч ВІЛ-інфікованих, з яких 11 тисяч уже отримують АРТ — антиретровірусну терапію, що дозволяє стримувати розвиток хвороби й обходиться державі в багато-мільйонні витрати, оскільки лікування таких пацієнтів, як і їх психологічний супровід, держава переважно поклала на себе.

Таких зобов’язань ніхто б не наважився узяти, якби не міжнародна грантова допомога, яку область також отримує вже багато років і на яку розраховує й надалі.

Берімо, якщо дають.

Ще у 1992 році в нашій країні було прийнято першу програму комплексних заходів боротьби з ВІЛ-інфекцією. Є така й нині, час від часу розробляють аналогічні й на Одещині.

Реалізація ж заходів, виписаних у програмних документах, можлива лише за умови, що тестуватися на ВІЛ/СНІД люди будуть за власним бажанням, звернувшись до медичного закладу. Тим часом принцип «ніякого примусу» вже призвів до того, що епідемію СНІДу, яку ми нажили, стримати досить складно. Не хочеться думати, що практично й нереально.

До слова, за підрахунками експертів, серед нас ще не менше 10—15 тисяч осіб, заражених ВІЛ, які про це навіть не здогадуються.

Одначе ніхто нам не заборонить бути оптимістами. Вірмо в краще, не забуваючи час від часу навідуватися до медичного закладу, а головне — ведучи відповідальний спосіб життя, тобто без стихійних інтимних моментів, тримаючись подалі від наркотиків і спиртного, оберігаючи подружню вірність.

Про це, власне, й почали активно говорити медики та громадські активісти, задіяні в численних грантових проектах, на брифінгах і конференціях, приурочених Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ-СНІДом.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.