Рубрики : Без рубрики

Залік без хабара

На початку червня цього року міністр юстиції Павло Петренко презентував запуск загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!», що втілюється за підтримки програми USAID «Нове правосуддя» у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції й має на меті інформувати українців про їхні права й навчити їх ці права захищати.

Відповідно до розпорядження Кабміну від 13.09.2017 № 638-р цей проект реалізуватиметься у 2017—2019 роках.

Пріоритетною тематикою інформаційної кампанії на 2017-й визначено права громадян у сфері доступу до правосуддя, захист прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.

Кілька роз’яснень щодо останньої, дуже актуальної нині, теми.

Вміння протистояти проявам корупції у ВНЗ базується передусім на правовій обізнаності та поінформованості з цього питання.

Отже, відповідно до ст. 368 та ст. 369 Кримінального кодексу України, неправомірна вигода охоплює матеріальні предмети і немайнові вигоди. Хабар — це різновид матеріальної вигоди. Немайнові вигоди включають переваги, пільги, послуги, похвальні характеристики тощо.

Необхідно пам’ятати, що відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони — і та, що його дає, і та, що його отримує. Так, за давання неправомірної вигоди, зокрема хабара, мінімальний штраф становить 8500 гривень.

Але в кожного завжди є вибір. Адже своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності.

У разі, якщо у вас вимагають хабар за іспит або навчання, ви:

 • в жодному разі не повинні давати хабара!
 • можете звернутися до органу студентського самоврядування або профспілки вищого навчального закладу та повідомити керівництво ВНЗ;
 • можете повідомити правоохоронні органи, які роз’яснять подальші дії;
 • можете підготувати докази (аудіо-, відеозапис, свідчення друзів);
 • можете написати заяву в поліцію за місцезнаходженням ВНЗ.

Отримати  детальнішу інформацію, консультації чи роз’яснення з цих та інших правових питань можна, звернувшись до Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: 

м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1. Тел: (048) 793-14-20.

Крім того, в разі потреби, вразливі верстви населення зможуть отримати безоплатну вторинну правову допомогу, що передбачає: складення документів процесуального характеру та/або здійснення представництва інтересів осіб у судах.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.