Рубрики : Акція

Не толеруйте насильству

Внаслідок насильства в Україні щорічно гине близько 600 жінок. Такі страшні дані показало дослідження, проведене Фондом ООН у галузі народонаселення. Наслідки насильства для економіки країни сягають, за модельними розрахунками дослідників, $208 мільйонів на рік.

Аби підвищити обізнаність українців щодо проблеми та мотивувати до дій задля ліквідації ґендерно зумовленого насильства, наша країна приєдналася до кампанії UNiTE, спрямованої на звільнення світу від насильства щодо жінок та дівчат, яку ініціював Генеральний секретар ООН.

Ця тема вельми актуальна для України, адже 90 відсотків гендерного насильства у нас спрямовані саме проти жінок та дівчат. Отож у рамках кампанії, що проходить під гаслом «Ніхто не залишиться поза увагою: ліквідація насильства щодо жінок та дівчат», Агенція ООН в Україні у співпраці з-понад 75 партнерами проведе більше 200 заходів. Семінари та дискусії з експертами в школах і громадських місцях, медійні та публічні зустрічі, фотовиставки тощо охоплять усі регіони України.

Ключовим елементом всеукраїнської кампанії став «Флешмоб міст», у рамках якого Монумент Незалежності в Києві та визначні архітектурні об’єкти ще у 15 містах України було підсвічено помаранчевим кольором. Сотні учасників флешмобу на Майдані Незалежності та інших міст України розкрили помаранчеві парасольки як символ боротьби проти насильства щодо жінок і дівчат.

«Подолання і запобігання насильству над жінками — складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Одним з важливих кроків щодо зміцнення заходів, спрямованих на ліквідацію насильства щодо жінок та дівчат в Україні є ратифікація Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської конвенції). Разом нам потрібно працювати над тим, щоб кожен українець усвідомив: насильство є абсолютно неприйнятним», — зазначив Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні.

Ситуація ускладнюється тим, що на додачу до відсутності якісних послуг, проблема часто замовчуються, адже домашнє насильство часто вважають «особистою справою», в яку нібито не повинні втручатися поліція, місцеві органи влади, соціальні працівники, сусіди чи родичі. Через це повідомляють тільки про 30% випадків насильства, а відтак навіть менше третини постраждалих отримують допомогу.

До кампанії в Україні приєдналася, зокрема, Анастасія Мельниченко, письменниця та журналістка, ініціатор масштабної кампанії в соціальних мережах «Я не боюсь сказати» та автор однойменної книжки.

«Насильники почуватимуться безпечно, допоки жінки мовчатимуть, а жінки мовчатимуть, допоки на них перекладатиметься провина за те, що сталося: спровокувала, надто відверто була одягнена, пізно поверталася додому сама тощо. І саме доти жертви самі несуть тягар сорому за насильство, а насильники продовжують безкарно жити. Саме тому ми маємо говорити, ламаючи сором і заборони», — переконана Анастасія.

Довідково. Кампанія 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства стартувала 25 листопада — у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і триватиме до 10 грудня — Міжнародного дня прав людини. Такі часові рамки були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини і наголосити, що насильство є кричущим порушенням прав людини.

До заходів у рамках кампанії можна долучитися, відвідавши сторінку http://bit.ly/2mK2lDU, де є перелік заходів, що проходять у регіонах, розповідається по те, хто може допомогти та які можливості для підтримки жінок та дівчат, що постраждали від такого насильства, вже існують.

Якщо ж ви зазнали насильства чи стали його свідком, звертайтеся за допомогою до Національної «гарячої лінії» за номером 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116123 (з мо-більного), до поліції (102), в найближчі медичні заклади та центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

«Приєднуйтеся до адвокації за захист потерпілих — розірвіть коло замовчування та припиніть толерувати насильство в будь-якій його формі», — закликають ініціатори кампанії.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.