Рубрики : Без рубрики

Дослідження

Сердечний помічник

Ризик розвитку хвороб серця та кровоносних судин можна знизити практично на чверть, якщо кілька разів на тиждень з’їдати по жмені горіхів.

Науковий експеримент, у якому взяли участь понад 200 тисяч осіб, засвідчив, що ті, хто їв різні види горіхів більше двох разів на тиждень, виявилися на 23 відсотки менш схильними до розвитку ішемії серця і на 15 відсотків — до серцево-судинних захворювань.

Марта Гуаш-Ферре, фахівець у галузі харчування Гарвардського університету в Бостоні, зазначила, що результати їхнього дослідження підтверджують позитивний вплив регулярного споживання різних горіхів для зниження ризику хронічних серцевих захворювань. Понад 210 тисяч чоловіків і жінок, що працюють у сфері охорони здоров’я США, впродовж 32 років добровільно раз на два роки за допомогою анкет надавали інформацію про історію їхніх хвороб і спосіб життя. Доктор Гауш-Ферре та її колеги, вивчивши дані цих анкет за весь період експерименту, зафіксували 14136 випадків серцево-судинних захворювань, 8390 — ішемічної хвороби серця та 5910 випадків інсульту. Деякі з них були смертельними.

Професор Джеремі Пірсон, заступник голови Британської кардіологічної асоціації, зазначив, що результати цього великого експерименту підтверджують інформацію, отриману під час інших досліджень: ті, хто регулярно вживає сирі горіхи, мають менше ризиків розвитку серцевих захворювань.

Водночас він звернув увагу на те, що горіхи можуть бути лише однією з багатьох позитивних причин, бо існує велика ймовірність, що люди, в раціоні яких вони постійно присутні, взагалі правильніше і корисніше харчувалися.

Плануючи здорове харчування, важливо також знати, що необроблені горіхи, які були предметом дослідження вчених, за корисним впливом дуже відрізняються від смажених і солоних.

Добре серце болить частіше

Британські дослідники встановили, що добрі й щедрі люди частіше за інших зіштовхуються з проблемами серцево-судинної системи. Причиною цього, на думку фахівців, є частіші серцеві ритми, зумовлені постійним співчуттям, переживаннями.

За словами науковців Стокгольмського університету (Швеція), людина, яка дуже переживає за навколишніх, постійно перебуває на межі стресу, відчуваючи тривогу. Це може призвести до депресії та інших негативних наслідків для серцево-судинної та нервової систем. Прийняття якогось благодійного рішення викликає в неї переживання.

Під час дослідів фахівці проаналізували стан двадцяти осіб. Половина з них відзначалася досить лагідним і м’яким характером, схильністю до щедрості та співпереживань. Інші були розсудливішими, економнішими у своїх почуттях. Так-от серцево-судинні системи представників другої групи мали значно кращий стан, ніж першої.

На роботу головного мозку і серцево-судинної системи також впливає вміння визначати свій серцевий ритм. Люди, які частіше за інших почуваються недобре, здатні до переживань, мають нерівне серцебиття. Це призводить до негативних наслідків.

Вимушене вегетаріанство

На думку американських вчених, існують такі за-хворювання, при яких вживання будь-якого виду м’яса серйозно загрожує організму.

Після серії експериментів науковці університету Індіани (США), з’ясували, що для людей із захворюванням нирок найбезпечнішим варіантом буде повна відмова від м’яса.

Шкода м’яса полягає у тому, що фосфор, який міститься в ньому, не може вивільнятися з організму людини, чиї нирки працюють з порушенням. Коли вміст цього елементу перетинає червону риску, в хворого можуть початися серцеві напади. Не виключається й летальний результат.

Крім проблем із серцем, велика кількість м’яса у раціоні безпосередньо впливає на самі нирки: можливі ниркові коліки й утворення каменів. Відтак, щоб уникнути ускладнень, науковці рекомендують відмовитися від тваринних білків.

Вегетаріанство — це своєрідний порятунок для людей із хронічними захворюваннями. Але той, хто не уявляє свого життя без апетитного шматочка м’яса на вечерю, потрапляє в замкнуте коло. У таких випадках лікарі радять для початку відмовитися від смаженого м’яса, поступово зменшуючи до нуля порції «червоного». Як альтернатива йому на цей період прекрасно підійде курка або кролик.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.