Рубрики : Без рубрики

Коли на стегні «апельсинова шкірка», або Як попередити целюліт

Целюліт — це суто жіноча проблема. Він пов’язаний з відмінністю у будові жирового підшкірного шару і сполучної тканини у чоловіків та жінок.

У прекрасної половини людства жировий шар у деяких зонах (саме там, де виникає целюліт) товщий, окремі жирові клітини більші, а через  пухкішу сполучну тканину жирові камери виступають назовні, формуючи характерний для целюліту рельєф шкіри — «апельсинову шкурку». З віком целюліт помітно прогресує, чому найбільше сприяють проблема цивілізації — гіподинамія — і неправильне, нераціональне харчування.

Улюблені місця целюліту — стегна, сідниці, внутрішня поверхня колін, верхня частина рук, живіт. Спочатку його можна виявити при стисканні шкіри між двома пальцями рук: вона набуває вигляду апельсинової шкірки, тобто з’являється її характерна нерівність. З прогресуванням целюліту його можна побачити і без стискання шкіри.

Боротися з целюлітом дуже складно, незважаючи на багато методів лікування. Це, наприклад, целюлоліполіз і ліпосакція. Існують і привабливіші методи, як-от цілком безболісне ультразвукове лікування, яке проводять у поєднанні з ручним або апаратним масажем.

Але найефективніший метод боротьби з целюлітом — профілактика.

Отож краще подумати про це захворювання якомога раніше — ще до його виникнення або, принаймні, на ранніх стадіях.

Фахівці рекомендують:

 • не набирати зайвих кілограмів. Якщо вони вже є, то не поспішайте їх скинути — нормалізувати вагу необхідно, але обов’язково поступово;
 • вести активний спосіб життя. Підійдуть фізичні вправи, будь-які види спорту, особливо біг, плавання, їзда на велосипеді. Фізичне навантаження має бути щоденним і тривати не менше 15 хвилин. А ще особливо необхідні: обертання стегон; піднімання ноги у бік з положення навпочіпки; піднімання ноги, зігнутої під кутом 90 градусів у колінному суглобі, стоячи карячки; піднімання ноги, лежачи на боку;
 • велику користь може дати масаж щіткою або ручний масаж, особливо ділянки стегон, а також контрастний душ;
 • нормалізувати харчування — це чи не найголовніша умова боротьби з целюлітом.

При незначних проявах целюліту допомагають антицелюлітні креми (передусім ті, що містять мукополісахарид амінофілін). Зважте, що ефект крему проявляється лише за тривалого застосування.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.